1

Temat: Wszystko o grzybach!

Stwierdziłam że grzyby zasługują na oddzielny temat, ja uwielbiam te w occie, ale także smażone jako sos z grzybów do kotleta np. schabowego lub z piersi kurczaka, mniam!

2

Odp: Wszystko o grzybach!

ja grzybki uwielbiam najbardziej zbierać, choć potem je obierać i je przetwarzać też lubię smile Najczęściej suszę lub robię w occie, czasem zamrażam

3

Odp: Wszystko o grzybach!

A zamrożone ciekawa jestem ile mogą przeleżeć?

4

Odp: Wszystko o grzybach!

nie wiem, ale zdarzało się, że nawet po pół roku jadłam i było ok

5

Odp: Wszystko o grzybach!

moja Mama też mrozi i trzyma czasem nawet kilka miesięcy (zjadamy na tyle wcześniej, żeby zdążyć zatęsknić przed następnym sezonem)

6

Odp: Wszystko o grzybach!

No muszę spróbować!

7

Odp: Wszystko o grzybach!

[quote=biedroneczka4]A zamrożone ciekawa jestem ile mogą przeleżeć?[/quote]

Spokojnie do kolejnego grzybobrania, u mnie tata zbiera na tony więc też mrożę smile

8

Odp: Wszystko o grzybach!

a robicie w occie na "octowo" czy słodko?

9

Odp: Wszystko o grzybach!

Ja uwielbiam w occie , są przepyszne, ale sama nie robie bo mam taką naszą babcie która jest mistrzynią w wekach , w grzybach właśnie!

10

Odp: Wszystko o grzybach!

ja pierwszy raz w occie na słodko jadłam jak przyniosła mi koleżanka od swojej mamy - są super, ale sama nie umiem zrobić ;(

11

Odp: Wszystko o grzybach!

ja lubię zbierać, i lubię jeść pod każdą postacią, robię też zapasy na zimę (suszone, mrożone, w ocie i mączka grzybowa)

12

Odp: Wszystko o grzybach!

pieczarki w occie takie małe chrupiące

13

Odp: Wszystko o grzybach!

[quote=madzia]pieczarki w occie takie małe chrupiące[/quote]
są przepyszne do kanapeczek!

14

Odp: Wszystko o grzybach!

ja jem i lubię pod każdą postacią - smażone, w occie, sosy itd.
zbieram, moje dzieci też od 1 roku chodzą na grzyby

15

Odp: Wszystko o grzybach!

uwielbiam, ale muszę ograniczać, teraz jeszcze bardziej; wiosna mi nie służy sad

16

Odp: Wszystko o grzybach!

Też uwielbiam w occie, na słodko jeszcze nie próbowałam... od razu mi się przypomina jak moja teściowa zajada się ogórkiem z miodem....przekonała mnie żebym spróbowała...nawet niezły

17

Odp: Wszystko o grzybach!

[quote=eva45]ja jem i lubię pod każdą postacią - smażone, w occie, sosy itd.
zbieram, moje dzieci też od 1 roku chodzą na grzyby[/quote]
zbieranie grzybów to wspaniały relaks!

18

Odp: Wszystko o grzybach!

ja lubię jeść, zbierać nienawidzę tongue tongue

19

Odp: Wszystko o grzybach!

ja zbierać uwielbiam - to jedyna myśl, która mnie pociesza, gdy kończy się lato!

20

Odp: Wszystko o grzybach!

Ja tez lubię zbierać...zbieranie kojarzy mi się z dzieciństwem i wspomnieniem jak całą rodziną chodzilismy na grzybobranie...

21

Odp: Wszystko o grzybach!

tez uwielbiam chodzić na grzyby, chociaż nie jest ze mnie urodzony grzybiarz i prędzej potknę się o grzyba niż go zauważę, ale samo chodzenie po lesie wołanie hop hop gdy ktoś zniknie z pola widzenia, grzebanie patykiem w ściółce jest super a jeśli jeszcze się coś znajdzie to już pełny sukces smile
ja niestety nie umiem grzybów przyrządzać i tym zajmują się rodzice, tata tez zawsze przegląda dokładnie coś my tam naprzynosili żeby się nie otruć

22

Odp: Wszystko o grzybach!

dla mnie samo chodzenie po lesie jest n=bezsensu, w ogóle jakoś żadne spacery do mnie nie przemawiają, jeśli nie mam jakiegoś celu w nich... zawsze musze coś zbierać smile

23

Odp: Wszystko o grzybach!

[quote=agf]dla mnie samo chodzenie po lesie jest n=bezsensu, w ogóle jakoś żadne spacery do mnie nie przemawiają, jeśli nie mam jakiegoś celu w nich... zawsze musze coś zbierać smile[/quote]
Ja jak idę przez las to albo muszę z kimś rozmawiać, albo nad czymś intensywnie myśleć, albo chociaż papierosa palić.

24

Odp: Wszystko o grzybach!

Wczoraj byliśmy na grzybach. Mimo że padał deszcz wcześniej w lesie było jeszcze sucho. Znależliśmy kilka podgrzybków, ale było przyjemnie i mała zadowolona a z grzybków zrobiłam sos ze śmietaną.

25

Odp: Wszystko o grzybach!

[quote=niechcemisie][quote=agf]dla mnie samo chodzenie po lesie jest n=bezsensu, w ogóle jakoś żadne spacery do mnie nie przemawiają, jeśli nie mam jakiegoś celu w nich... zawsze musze coś zbierać smile[/quote]
Ja jak idę przez las to albo muszę z kimś rozmawiać, albo nad czymś intensywnie myśleć, albo chociaż papierosa palić.[/quote]
Nie wolno palić w lesie! Chcesz wywołać pożar, droga forumowiczko? Leśniczy by Cię zmieszał z... igliwiem, gdyby to zobaczył!!!