1

Temat: problem z cerą...

mam trądzik zaskórnikowy i chciałabym w jakiś naturalny sposób wspomóc kurację tabletkami i maściami.
pijam już herbatkę z bratka, ale może znacie jeszcze jakieś inne sposoby?

2

Odp: problem z cerą...

drożdże - maseczki, picie drożdży lub tabletki smile

3

Odp: problem z cerą...

najlepiej iść do dobrego i polecanego dermatologa - bo czasem na własną reke mozemy zaszkdzic sobie bardziej.

Np mi pomogły suplementy czyli ja musiałam działać od wewnatrz a nie kombinować od zewnatrz- co wcześniej na własną ręke robiłam tongue

4

Odp: problem z cerą...

chodzę do dermatologa, dostałam tabletki i maści, ale chciałabym przyspieszyć efekt:P np. ziołami-od tego nie powinno mi się chyba pogorszyć;)?

5

Odp: problem z cerą...

Wiesz jak juz masz tabletki to nie wiadomo jak mogą one reagować z ziołami.

6

Odp: problem z cerą...

Popieram przedmówczynię. Moja przyjaciółka pogorszyła sobie tylko - chcą przyspieszyć zniknięcie trądziku. Nie ma sensu mieszać. Maści i leki od dermatologa wystarczą. Musi Ci minąć okres trądziku. I naprawde nie przyspieszaj bo może to mieć fatalne skutki.

7

Odp: problem z cerą...

[quote=Katarzynavon]Popieram przedmówczynię. Moja przyjaciółka pogorszyła sobie tylko - chcą przyspieszyć zniknięcie trądziku. Nie ma sensu mieszać. Maści i leki od dermatologa wystarczą. Musi Ci minąć okres trądziku. I naprawde nie przyspieszaj bo może to mieć fatalne skutki.[/quote]

Popieram. Też miałam koleżankę z tym problemem. Brała dużo leków od dermatologa i leczenie trwało kilka lat. Ale teraz ma śliczną twarz i to poprzez stosowanie leków od lekarza - TYLKO. Możesz ewentualnie zapytać się swojego dermatologa czy można stosować jakieś zioła razem z lekami jakie ci przepisał. On na pewno będzie to wiedział najlepiej.

8

Odp: problem z cerą...

pewnie macie rację... ale ja taka niecierpliwa jestem:P użeram się z trądzikiem już parę ładnych lat i naprawdę mam go po dziurki w nosie i chciałabym się go już pozbyć.

9

Odp: problem z cerą...

Też mam zaskórniki, najwięcej na na nosie i jest to okropne, bo nos od tego puchnie, ja przemywam twarz wacikiem nasączonym w mieszaninie przygotowanej w ten sposób (w szklance gorącej wody rozpuszczam łyżkę gorzkiej soli, po ostygnięciu  dodaje kilka kropel jodyny). Jodyna jest grzybo i bakteriobójcza i jeśli nie ma się uczulenia na jod może pomóc. Była u dermatologa, zapisał mi krem Epiduo-tylko wyszczypał mi skórę i żadnej poprawy

10

Odp: problem z cerą...

może jakieś zabiegi specjalne u kosmetyczki

11

Odp: problem z cerą...

każdy ma zaskórniaki, mniejsze lub większe.... ja mam problem z kaszakami (już niewielki) - walczę z nimi od podstawówki, niby nic, ale... jak się ich nazbiera sporo to juz mnie drażnią - dwa razy do roku czyszczenie u kosmetyczki i po latach widzę ogromną poprawę

12

Odp: problem z cerą...

też słyszałam, że każdy ma zaskórniki, ale jeśli jest ich pełno na nosie i aż nos robi się wielki i opuchnięty coś chcę z tym zrobić, mam wizytę u innego dermatologa, bo poprzednio dał mi zły krem.Będę walczyć z zaskórnikami do skutku!!!!!!!

13

Odp: problem z cerą...

1/4 wody letniej 3krople jodyny i pół łyżeczki soli wymieszać i przecierać po kąpieli  twarz

14

Odp: problem z cerą...

Idź do dermatologa, by przepisał Ci coś innego jak to co bierzesz obecnie nie działa za bardzo.

15

Odp: problem z cerą...

Ja w wieku 26l. czyli rok temu szok przeszłam trądzik.Wyglądałam fatalnie.Najpierw sama próbowałam go zwalczyć okładami z rumianku piłam skrzyp polny ale to wszystko na nic się zdało.Wybrałam się do dermatologa który przepisał mi maść wysuszającą zaskórniki i pryszcze.Dziś nie pamiętam jej nazwy ale dzięki niej znowu zaczęłam wyglądać jak człowiek.

16

Odp: problem z cerą...

tylko dermatolog

17

Odp: problem z cerą...

[quote=angelcity89]mam trądzik zaskórnikowy i chciałabym w jakiś naturalny sposób wspomóc kurację tabletkami i maściami.
pijam już herbatkę z bratka, ale może znacie jeszcze jakieś inne sposoby?[/quote]
ACNE -DERM maśc do kupienia w aptece bez recepty

18

Odp: problem z cerą...

ja się zapisałam do ginekologa, bo mi endokrynolog powiedziała, że te moje krostki mogą być przez jakieś problemy kobiece sad a mam kilka syfów od dłuższego czasu na twarzy sad sad sad

19

Odp: problem z cerą...

[quote=justyna]ja się zapisałam do ginekologa, bo mi endokrynolog powiedziała, że te moje krostki mogą być przez jakieś problemy kobiece sad a mam kilka syfów od dłuższego czasu na twarzy sad sad sad[/quote]
Trądzik też może być właśnie u osób dorosłych od zmian hormonalnych !

20

Odp: problem z cerą...

[quote=biedroneczka4][quote=justyna]ja się zapisałam do ginekologa, bo mi endokrynolog powiedziała, że te moje krostki mogą być przez jakieś problemy kobiece sad a mam kilka syfów od dłuższego czasu na twarzy sad sad sad[/quote]
Trądzik też może być właśnie u osób dorosłych od zmian hormonalnych ![/quote]
no właśnie hmm
nigdy nie miałam trądziku i NIE CHCĘ MIEĆ sad

21

Odp: problem z cerą...

od stresu się nasila

22

Odp: problem z cerą...

Mi zawsze coś wyskoczy przed miesiączką!

23

Odp: problem z cerą...

zmiany hormonalne

24

Odp: problem z cerą...

To, że zaskórniki powstają na nosie to głownie dzięki gorącym posiłkom. Ostre przyprawy również mają na to wpływ.
Ja polecam glinkę zieloną z argiletz po zastosowaniu glinki 3-6 dni mam spokój a jak pojawiają się znowu to nowa maseczka na twarz:)

Syfki w okolicy żuchwy najczęściej powstaję ze wzgledu na złe odżywianie (np zjadłyśmy duzo czekolady lub ostrych rzeczy), natomiast na czole czy też policzkach mogą świadczyć o zmianach hormonalnych.

Ja np jak jestem przeziębiona to wyskakują mi syfki na węzłach chlonnych na szyji.

Ostatnio edytowany przez Natasza (2010-04-26 16:22:56)

25

Odp: problem z cerą...

Rzeczywiście, jest taka prawidłowość...