26

Odp: Zdrowe odżywianie :)

Pierwsze słyszę. Za to mówią, że gotowane nic nie mają, bo im szkodzi temperatura.

27

Odp: Zdrowe odżywianie :)

Tak wiele witamin sie "wyplukuje" - dlatego gotowanie na parze warzyw jest najzdrowsze.
Np z ziemniakow tez wiekszosc dobrego wygotowywujemy - a wystarczy gotowac ziemniaki w mundurkach i wiele cennych mikroelementow zostaje w nich smile

28

Odp: Zdrowe odżywianie :)

Ale są mniej smaczne, moim zdaniem.

29

Odp: Zdrowe odżywianie :)

[quote=betitek20]slyszałam ze mrożone ważywa mają o wiele więcej witamin niż takie świerze smile[/quote]
eeee, niby skąd?? przecież mrozisz świeże! więc z torebki te dodatkowe nie przechodzą big_smile
zależy od tego w jakim stanie są te "świeże" bo prawda jest taka, że do mrożenia bierze się tylko te najlepsze, a świeże bywają w różnym stanie... może stąd ta opinia??

30

Odp: Zdrowe odżywianie :)

[quote=pinkmause]Ale są mniej smaczne, moim zdaniem.[/quote]
a dla mnie są dużo lepsze, bo zachowują jędrność i nie wypłukuje się z nich sok smile

31

Odp: Zdrowe odżywianie :)

Smak to juz kwestia gustu smile

32

Odp: Zdrowe odżywianie :)

Ja lubię takie ubte z odrobinką masełka i posypane szczypiorkiem lub pietruszką (zawsze na oknie). Mniammmm smile

33

Odp: Zdrowe odżywianie :)

Takie czesto synkowi robie smile

34

Odp: Zdrowe odżywianie :)

smak jest sprawą gustu, ale o czym byśmy rozmawiały jakbyśmy wyeliminowały kwestię gustu i upodobań? smile

35

Odp: Zdrowe odżywianie :)

soki czy to owocowe czy warzywne (chodzi mi o gotowe kupne) to mają strasznie dużo cukru.

Powinno się pić ok 1,5 litra wody dziennie.

Jak najrzadziej łączyć węglowodany z białkami.

Ostatnio edytowany przez avianna (2009-10-09 20:10:16)

36

Odp: Zdrowe odżywianie :)

niektóre soki są bez cukru smile
oczywiście i tak są kaloryczne, bo generalnie owoce są słodkie, ale jeśli już mamy ochotę na sok, to lepiej wybrać ten niedosładzany

a z tym łączeniem, to absolutnie się nie zgadzam smile

37

Odp: Zdrowe odżywianie :)

co do gotowania warzyw!
są związki, które uwalniają się dopiero pod wpływem gotowania należą do nich m.in. luteina i antocyjany. Warto zatem podać na obiad i surówkę i jarzynkę gotowaną. No i odrobina tłuszczu, która pomoże wchłonąć cenne witaminy występujące w dużej ilości w warzywach.

38

Odp: Zdrowe odżywianie :)

Jeżeli łączymy białka z węglowodanami to nasz organizm nie spala i nie przetwarza węglowodanów, które niestety odkładają się w tłuszczyk. Mało osób o tym wie i dlatego jemy, jak jemy sad

39

Odp: Zdrowe odżywianie :)

nie jest to prawdą smile
dostarczając do żołądka pokarm wydzielane są wszystkie soki trawienne, więc niezależnie od tego co zjesz i w jakiej kolejności i tak zostanie to strawione...
a jeśli natomiast połączymy białka z węglowodanami dostarczymy do organizmu wszystkich niezbędnych (!) aminokwasów, których nie jesteśmy w inny sposób dostarczyć!
a aminokwasy (części składowe białek) są podstawą we wszystkich procesach zachodzących w organizmie smile

40

Odp: Zdrowe odżywianie :)

[quote=justyna]nie jest to prawdą smile
dostarczając do żołądka pokarm wydzielane są wszystkie soki trawienne, więc niezależnie od tego co zjesz i w jakiej kolejności i tak zostanie to strawione...
a jeśli natomiast połączymy białka z węglowodanami dostarczymy do organizmu wszystkich niezbędnych (!) aminokwasów, których nie jesteśmy w inny sposób dostarczyć!
a aminokwasy (części składowe białek) są podstawą we wszystkich procesach zachodzących w organizmie smile[/quote]


jakbym słuchała mojego tongue

41

Odp: Zdrowe odżywianie :)

mądrego chłopa masz GRATULUJĘ wink

42

Odp: Zdrowe odżywianie :)

[quote=justyna]mądrego chłopa masz GRATULUJĘ wink[/quote]


Wiem tongue
On ma swoj sklep z suplami i cos tam wie tongue ale najgorsze jest to że ja musze to słuchać tongue

43

Odp: Zdrowe odżywianie :)

a no proszę - kolega prawie po fachu wink

44

Odp: Zdrowe odżywianie :)

No prawie tongue ale dietetyka Go bardzo kreci tongue

45

Odp: Zdrowe odżywianie :)

To współczuję gotowania na dłuższą metę.

46

Odp: Zdrowe odżywianie :)

[quote=pinkmause]To współczuję gotowania na dłuższą metę.[/quote]
czemu??
ja tam gotuję 'normalnie' :-)

47

Odp: Zdrowe odżywianie :)

Jakby mi mąż nad talerzem zaczął wydziwiać o łączeniu i działaniu takim, siakim czy owakim dostałabym szału. To miałam na myśli. A mój uwielbia jeść.

48

Odp: Zdrowe odżywianie :)

ja myślę, że najgorsze są początki wink
ale szczerze powiem, że po 10 latach pracy w zawodzie NIE MAM 'zboczenia zawodowego' big_smile

49

Odp: Zdrowe odżywianie :)

" do trawienia białek potrzebne są inne enzymy niż do węglowodanów. Kiedy w przewodzie pokarmowym znajdują się jednocześnie oba rodzaje produktów, żaden z nich nie jest dobrze strawiony. W ten sposób zostaje spowolnione tempo przemiany materii, co powoduje odkładanie się tkanki tłuszczowej – a odchudzanie przestaje być możliwe."

"Zdaniem specjalisty do całkowitego strawienia węglowodanów i białek potrzebujemy zupełnie różnych enzymów dlatego łączenie tych dwóch grup pokarmowych powoduje iż w tkance tłuszczowej kumulują się i zalegają toksyny. Stąd wysunięty został wniosek, że tycie jest efektem złych zestawień produktów."

to tylko dwa z wielu cytatów którymi mogę poprzeć swoją wiedzę. Poza tym przetestowałam to już dużo wcześniej na sobie. Mogę potwierdzić iż stosując regułę niełączenia węglowodanów z białkami w jednym posiłku nie tylko można na początku schudnąć, ale poprawić nawet swoje samopoczucie, gdyż takie odżywianie przynosi wielką ulgę dla żołądka smile Sama tak jem od roku i moje słowa popieram własnym doświadczeniem. Poczytajcie trochę książek i przetestujcie ten sposób jedzenia i same się przekonajcie jak jest na prawdę. smile

50

Odp: Zdrowe odżywianie :)

[quote=pinkmause]Jakby mi mąż nad talerzem zaczął wydziwiać o łączeniu i działaniu takim, siakim czy owakim dostałabym szału. To miałam na myśli. A mój uwielbia jeść.[/quote]

Mój facet też uwielbia jeść różne rzeczy smile jednak razem ze mną przestrzega tej reguły. Tutaj tak na prawdę nic nie jest zabronione tylko trzeba umieć odpowiednio komponować posiłki aby były zdrowe i przede wszystkim przepyszne smile na szczęście mi się to udało. smile