1

Temat: Antyki i starodawne rzeczy

Co sądzicie o antykach ja wprost uwielbiam , nie posiadam wiele ale mam starą komodę i różne starodawne drobiazgi figurki 2 talerze i jak tylko jest możliwość uwielbiam chodzić na pchle targi.

2

Odp: Antyki i starodawne rzeczy

Nie lubię, wręcz nie znoszę.
Ale moja macocha ma na tym punkcie bzika. Ma XIX wieczny fortepian, świeczniki i kafelki, które posłużyły do obudowy kominka. Do tego ramy przy zdjęciach i komodę, łóżko i zegary.

3

Odp: Antyki i starodawne rzeczy

ja uwielbiam, często chodzę na targ staroci i zawsze coś tam wynajdę
mam też mnóstwo oryginalnych rzeczy będących w rodzinie z "dziada pradziada" smile
szafę, komody, krzesła, część naczyń, srebrne sztućce z wygrawerowanym monogramem itd. itp. smile

4

Odp: Antyki i starodawne rzeczy

Czasem  starocie pieknie sie prezentują  wkomponowane w nowoczesny styl

5

Odp: Antyki i starodawne rzeczy

Nie lubię antyków, staram się by w moim mieszkanku panowała prostota i minimalizm z elementami ciepłymi smile

6

Odp: Antyki i starodawne rzeczy

ja zostałam wychowana w domu pełnym starych mebli i tak już mi zostało...
zresztą mamy też dość dużą rodzinę z tradycjami, no i... czasem po prostu ciężko się rozstać z np. szafą trzydrzwiową choćby przez sentyment, że była prababci... a że trzeszczy i 5 chłopa nie może jej przesunąć... co tam! wink

7

Odp: Antyki i starodawne rzeczy

kocham!
tyle, że musze miec wpierw swe mieszkanie a najlepiej dom by moc zaprojektować pokój pod nie, a nie jak teraz że dizele pokój z bratem neutral

8

Odp: Antyki i starodawne rzeczy

mi się podobają tylko niektóre antyczne rzeczy, ale nie chciałabym raczej mieć umeblowanego domu antykami...

9

Odp: Antyki i starodawne rzeczy

ja wolę nowocześne meble niz antyki, chociaż niektóre meble też mi się podobaja

10

Odp: Antyki i starodawne rzeczy

Ja lubię rzeczy związane z historią danego miejsca lub domu. Dlatego nie kupuję antyków anonimowych, ale cenię np. przedmioty znalezione w kupionym domu.
W czasie remontu znaleźliśmy np. kartkę noworoczną z 1907 roku...

11

Odp: Antyki i starodawne rzeczy

ja cenię tylko biżuterię - starą po babci prababci itp., pod warunkiem, że się da nosić oczywiście smile

12

Odp: Antyki i starodawne rzeczy

Uwilebiam: stare rzeczy tworząniesamowity klimat, w domu mam nowoczesne meble, ale gdzie nie gdzie stoi jakaś zabytkowa dekoracja: np. śliczna mała walizeczka przedwojenna, stare lampki naftowe na nowoczesnej półce, maszyna do pisania, wózeczek z laleczką, śliczna mała rozkoszna półeczka z maleńkimi gadżetami, nwoczesne biurko stylizowane na zabytkowe, krzesło drewniane, komódka z drewna, jakieś stare modele rowerów na komodzie, uwierzcie to wszystko tworzy taki klimat, że goście zawsze są pod duzym wrażeniem. Uważam, że drobiazgi też mają duże znaczenie i tworza klimat, i nie koniecznie trzeba mieć całego domu w antykach. Tak naprawdę to najbardziej nowoczesny design to właśnie totalny eklektyzm: umiejętność łączenia np. szkła z drewnem, zabytkowymi elementami, bizantyjskimi kolumnami, gipsem itp tak mieszkają najbogatsi i Ci wielcy, ja oczywiście mam skromnie, ale gustownie bo też lubię szukać na targach takich drobiazgów z duszą.

13

Odp: Antyki i starodawne rzeczy

wole terażniejszość

14

Odp: Antyki i starodawne rzeczy

Ja w domu nie mam żadnych antyków, ale jak ktoś się w tym lubuje, to niech urządza mieszkanie w tym stylu.

15

Odp: Antyki i starodawne rzeczy

Moi rodzice zawsze kupowali jakieś stare zdezelowane meble i potem dawali do renowacji i teraz mam piękne antyki w mieszkaniu. Niektóre są po prostu arcydziełami, jak taka stara śląska szafa, mająca ponad 100 lat, z pięknym takim balkonikiem u góry i ogólnie bardzo ozdobna. Kupiona za 50 złotych w kiepskim stanie, za renowację 300 chyba i masz mebel.
A jaka przyjemność samemu odnowić jakiś mebel. U rodziców na wsi odnowiłem im krzesło i wspólnie z ojcem zrobiliśmy piękny stół z całkowicie zdemolowanego mebla.

16

Odp: Antyki i starodawne rzeczy

Zapamiętam, jak będę miała coś do odnowienia to się zgłoszę:)

17

Odp: Antyki i starodawne rzeczy

mi się podobają te gigantyczne komody z ubiegłych wieków, mają one przeważnie cudowne ręczne wykończenia, osobiście takiej nie posiadam, bo pewnie zajęłaby mi prawie cały pokój, ale podziwiam takowe u innych..ale jednak bym miała problem z urządzeniem pokoju, ponieważ musiałby stylem być dopasowany, a jednak teraz łatwiej jest urządzić pokój w stylu nowoczesnym

18

Odp: Antyki i starodawne rzeczy

Ja w domu nie mam żadnych antyków, ale jak ktoś się w tym lubuje, to niech urządza mieszkanie w tym stylu.

19

Odp: Antyki i starodawne rzeczy

Ja też lubię ;D ostatnio nabyłam fajne mebelki i oddałam w fachowe ręce i aż jestem w szoku;] cudeńka ;]] polecam

20

Odp: Antyki i starodawne rzeczy

Moja ciotka uwielbia antyki, ale u niej w kamienicy są wielkie wysokie pokoje, to ładnie wyglądają takie meble - do bloków się nie nadają

21

Odp: Antyki i starodawne rzeczy

Mniejsze dlaczego nie? przecież nie musi być to od razu szafa gdańska z rzeźbionym łóżkiem:)

22

Odp: Antyki i starodawne rzeczy

Ja widziałam i w blokach antyki. Można je fajnie wkomponować też w mniejszych pokojach

23

Odp: Antyki i starodawne rzeczy

Bardzo chciałabym mieć dom w antykach smile

24

Odp: Antyki i starodawne rzeczy

można na necie znaleźć mnóstwo aranżacji z antykami także w małych mieszkankach. trzeba poszukać

25

Odp: Antyki i starodawne rzeczy

Ten stół na dole jest mega! Gdzie go znalazłaś?