1

Temat: Ogrzewanie podłogowe

Hej dziewczyny,

mam do Was małe pytanko. Która z Was ma w domu [url=http://instaltechnik.pl/oferta/pompy-ciepla/ogrzewanie-podlogowe/]ogrzewanie podłogowe[/url]? Wyczytałam, że można je zainstalować praktycznie wszędzie. Zarówno pod panelami, jak i parkietami. Dodatkowo jeśli połączymy je z pompami ciepła, to możemy naprawdę sporo zaoszczędzić.
Po instalacji wyglądo to mniej więcej tak. Chyba nie tak źle, co?
[img]//instaltechnik.pl/wp-content/uploads/1-720x540.jpg[/img]

2

Odp: Ogrzewanie podłogowe

Fajna sprawa, bo mi ciągle marzną stopy...

3

Odp: Ogrzewanie podłogowe

Sprawdza się to w łazience smile

4

Odp: Ogrzewanie podłogowe

I w domach, gdzie jest duża powierzchnia do ogrzania.

5

Odp: Ogrzewanie podłogowe

Ja mam takie ogrzewanie w całym domu (170m2). Na dole mamy wszędzie płytki, a na całej górze wykładzinę (specjąlną, przystosowaną do takiego typu ogrzewania). Na górze jest przeważnie chłodniej o 1-2 stopnie, niż na dole, a za to bardzo przyjemnie jest chodzić po miękkim:) Więc jesteśmy zadowoleni z takiego rozwiązania. Do tego nie ma kaloryferów, które moim zdaniem nie wyglądają zbyt ładnie i bez długich firanek się nie obejdzie. A tak ładnie, estetycznie, ciepło i przyjemnie:).

6

Odp: Ogrzewanie podłogowe

A to jest ogrzewanie gazowe?

7

Odp: Ogrzewanie podłogowe

Ja mam obecnie ogrzewanie gazowe i jestem z niego bardzo zadowolona.Zdecydowałam się na Amerigas.Mam pod domem specjalny zbiornik z gazem.Wcześniej miałam ogrzewanie tradycyjne ale było znacznie mniej wygodne tak więc jestem bardzo zadowolona z nowego rozwiązania. Niektórzy twierdzą,że jest to drogie ale jest to jedynie mit. Tak naprawdę wiele zależy od danej instalacji. Jeśli wszystko jest zamontowane prawidłowo a mieszkanie posiada dobrą izolację to jest to rozwiązanie tanie. O wiele mniej również zanieczyszczasz powietrze.

Tak więc polecam.

8

Odp: Ogrzewanie podłogowe

Ogrzewanie podłogowe to fajna opcja, ale słyszałam że dość droga. Można sobie w każdym razie o tym poczytać [url=http://www.castorama.pl/produkty/instalacja/technika-grzewcza-i-ogrzewanie/ogrzewanie-podlogowe.html]na castorama.pl[/url]

9

Odp: Ogrzewanie podłogowe

U mnie mąż położył ogrzewanie podłogowe ,ale jeszcze ani razu jak 4 lata mieszkamy to jeszcze nigdy nie było włączone z oszczędności ,a ja w grubych skarpetach chodzę

10

Odp: Ogrzewanie podłogowe

Słyszałam ,że od ogrzewania podłogowego można mieć problemy z nogami ,ale w jakim tego słowa znaczeniu to nie wytłumaczę .

11

Odp: Ogrzewanie podłogowe

Zasada działania jest dosyć prosta i nie jest to jakoś specjalnie skomplikowane w zrozumieniu.

Na przykład do ogrzewania podłóg panelowych najczęściej wykorzystuje się specjalnie przygotowane elektryczne maty grzewcze, które wykonane są z folii aluminiowej. Folia ta ma za zadanie zapewnić równomierny rozkład temperatury po całej powierzchni podłogi, zabezpieczając przy tym ją przed jakimkolwiek uszkodzeniem. Standardowo przyjmuje się, że minimalna grubość elektrycznej maty grzewczej powinna wynosić 2 mm i nie może podnosić poziomu podłogi. Z kolei te maty grzewcze montuje się bezpośrednio pod panelami podłogowymi. W celu kontrolowania temperatury podłogi stosuje się regulator temperatury z czujnikiem podłogowym, albo ogranicznik temperatury. Należy pamiętać, że zastosowanie regulatora temperatury w instalacji elektrycznego [url=http://www.ecotechnik.pl/realizacje]ogrzewania podłogowego[/url] jest niezbędne. Jeśli chcecie się dowiedzieć czegoś więcej na temat ogrzewania podłogowego, to polecam kontakt z firmą Ecotechnik z Oleśnicy k. Wrocławia. Szczegóły można znaleźć na ich stronie: [url]http://www.ecotechnik.pl[/url]

12

Odp: Ogrzewanie podłogowe

Takie ogrzewanie to fantastyczna sprawa smile zastanawiam się tylko czy istnieje możliwość zainstalowania ogrzewania podłogowego na gaz, bo nie chciałabym uzależniać się w 100% od prądu tym bardziej, że w Krakowie jest możliwość [url=http://machaczka.pl/uslugi/dofinansowanie-do-wymiany-pieca/]wzięcia dofinansowania do wymiany pieca[/url].

13

Odp: Ogrzewanie podłogowe

Na gaz? To trochę niebezpieczne chyba....:/ A jak będzie nieszczelność? To co, zrywać podłogę i szukać?

14

Odp: Ogrzewanie podłogowe

U mojej siostry jest i ona je sobie chwali, długo trzyma ciepło w domu.

15

Odp: Ogrzewanie podłogowe

To raczej na wodę, która jest podgrzewana gazem tzn. zwykłym piecykiem na gaz. O takim ogrzewaniu żeby w rurkach pod podłogą leciał gaz to nie słyszałem. Swoją drogą to taka podgrzewana podłoga to całkiem przyjemna sprawa.

16

Odp: Ogrzewanie podłogowe

Mi marzna stopy więc to by było bardzo korzystne też zdrowotnie ....