1

Temat: Czy płacić rodzicom za mieszkanie u nich?

Rodzice kolegi dali mu ultimatum że albo po 30-tce się wyprowadzi na swoje albo będzie im płacił czynsz za pokój  900 zł. Kolega nie chce mieszkać sam ale płacić rodzicom też nie chce bo nie zarabia dużo. Co myślicie o tej sytuacji?

2

Odp: Czy płacić rodzicom za mieszkanie u nich?

Powinien płacić, rodzice też mają swoje potrzeby a nie mają obowiązku finansować syna  w tym wieku. Pewnie chcą do nauczyć w końcu samodzielnosci- tylko już za późno

3

Odp: Czy płacić rodzicom za mieszkanie u nich?

Chociaż do rachunków niech się dokłada, media też kosztują...

4

Odp: Czy płacić rodzicom za mieszkanie u nich?

To może powinni się dogadać i płacić jakoś proporcjonalnie? Wszystkie rachunki dzielone na trzy osoby, czy ile tam mieszka osób i syn płaciłby przypadającą na niego część.

Pytanie, czy w tej kwocie 900 zł mieści się coś jeszcze, bo jeśli tylko opłaty, to w takim razie liczą mu niewielkie odstępne i uważam, że nie powinni. Jeśli 900 zł to również wyżywienie, bo syn nie kupuje jedzenia, a z lodówki wyjada, to wtedy ta kwota jest uzasadniona.

Trochę tak dziwnie pobierać od dziecka, nawet dorosłego, odstępne (choćby najniższe) w rodzinnym domu. Ja wiem, że mieszkanie jest ich i może chcieliby mieć je dla siebie, ale jednak w rodzinie powinno być nieco bardziej rodzinnie. Oczywiście nie powinni utrzymywać dorosłego, pracującego syna, to nie podlega dyskusji, ale też nie powinni chyba na nim zarabiać. Osobiście uważam, że albo powinni mu powiedzieć, że chcą mieć więcej prywatności i z tego tytułu powinien poszukać innego lokum, albo zaproponować sprawiedliwy udział w wydatkach.

5

Odp: Czy płacić rodzicom za mieszkanie u nich?

Wg mnie syn powinien pokrywać swoją część kosztów stałych, czyli media łącznie z podatkiem od nieruchomości, kosztami bieżących remontów itp