1

Temat: Zakupy na przyszłość

Trochę niecodzienne podejście, ale czy wy też tak macie, że kupujecie coś z wyprzedzeniem? Ostatnio zauważyłam, że z modą jest jak z autami np. - modele ubiegłoroczne schodzą naprawdę mega tanio więc jak ktoś nie jest typową "strojnisią modnisią" to można nieźle zaoszczędzić na ekstra kostiumach kąpielowych...

2

Odp: Zakupy na przyszłość

Znajomy zaopatruje się w odzież i obuwie na sezonowych wyprzedażach i tym sposobem, kupując jesienią odzież letnią, oszczędza połowę kasy (a właściwie to wydaje ją na to, żeby kupić tych ciuchów dwa razy więcej). Zaraz przed sezonem zwykle jest najdrożej, a zaraz po sezonie największy wybór w obniżonych cenach.
Ja np. kupiłam jesienią trampki na następne lato, płacąc 45% wartości. I to nie była pseudopromocja, bo upatrzyłam je sobie już na początku sezonu, kiedy kosztowały 100%, ale nie kupiłam, bo uznałam, że mam trzy pary innych (2x tenisówki i 1x trampki). Przez lato znosiłam dwie pary, została mi jedna, więc akurat uzupełniłam stan szafki na buty płacąc mniej.

3

Odp: Zakupy na przyszłość

Po sezonie nie znaczy gorsze także poluję na takie przeceny ,bo nikt na pieniądzach nie śpi .

4

Odp: Zakupy na przyszłość

Ja nie mam takiego zwyczaju, że w zimie już myślę o lecie i gromadzę jakieś rzeczy, po prostu jak czegoś potrzebuję to idę i kupuję...Tak się robiło za czasów młodości mojej mamy, że co rzucili do sklepu to każdy brał na zapas... W sklepach jest teraz taki wybór że zawsze można coś znaleźć taniej i nie trzeba tego przechowywać przez pół roku zanim się założy

5

Odp: Zakupy na przyszłość

A mi  to się zdarza, jak np. są promocje 3 w cenie 2 to zawsze się na to łapię i mam potem zapasy w domu:)

6

Odp: Zakupy na przyszłość

Jeśli są to rzeczy, których stale się używa to czemu nie smile Na przykład płatki do demakijażu, mydełka, pasty do zębów. Ja szybko zużywam takie rzeczy i potrzebuję ich dużo.

7

Odp: Zakupy na przyszłość

Raczej nie kupuję z wyprzedzeniem. Teraz jednynie sprzęty agd do domu chcę tak kupić , bo za miesiąc się wyprowadzam na swoje i chcę już wszystko mieć. Ale tak ogólnie w życiu co dziennym to kupuję to co aktualnie potrzebuję i nie wybiegam do przodu.

8

Odp: Zakupy na przyszłość

Kosmiczne ceny na większość produktów i promocje, które rzadko kiedy są promocjami. sad Jedynym plusem są godziny otwarcia, ale też nie każdej. Koło mnie jest otwarta od 6 do 23.

9

Odp: Zakupy na przyszłość

Ja lubię mieć zapas produktów spożywczych typu mąka, kasza, ryż, no to szybko wychodzi, a nie zawsze mam auto do dyspozycji żeby przewieźć większe zakupy.

10

Odp: Zakupy na przyszłość

Zależy co, auta nie kupię przyszłościowo, ale książki na pewno tak. Mam całą kolekcję do przeczytania, a ciągle kupuję nowe.

11

Odp: Zakupy na przyszłość

Zakupy na przyszłość? To dla mnie tylko produkty agd i rtv.

12

Odp: Zakupy na przyszłość

dokładnie tak jak piszecie że zakupy na przyszłość to coś co będzie nam służyło przez kilka lat np dobry tv, samochód ,  bo może i za rok będzie lepsze i będzie miało więcej elektroniki to nasz sprzęt będzie dalej cenny aż osiągnie swój styl i będzie zabytkiem heheh

13

Odp: Zakupy na przyszłość

[quote=Zafira]Ja lubię mieć zapas produktów spożywczych typu mąka, kasza, ryż, no to szybko wychodzi, a nie zawsze mam auto do dyspozycji żeby przewieźć większe zakupy.[/quote]
Ja też mam w szafce produkty długoterminowe. W ogóle wyznaję zasadę, że pewne rzeczy powinny być w mojej kuchni zawsze, nie tylko wtedy, kiedy akurat zamierzam coś z nich przyrządzić.
Olej, oliwa, makarony, przynajmniej jeden rodzaj mąki, cukier, suche przyprawy, kasze, soczewice i ciecierzyca, płatki owsiane lub inne, różne herbaty, jakiś aromat do ciast, proszek do pieczenia, kostki rosołowe, KONIECZNIE zapas kawy.

14

Odp: Zakupy na przyszłość

Robię zakupy na przyszłość, zwłaszcza jeśli uda mi się trafić na jakieś promocje i wiem , że mi się to przyda. W ten sposób niejednokrotnie kupiłam buty  i zawsze je później nosiłam. Jestem zadowolona kiedy uda mi się zaoszczędzić na zakupach smile

15

Odp: Zakupy na przyszłość

A ja nie kupuję na zapas

16

Odp: Zakupy na przyszłość

Ja mam ubrania uniwersalne, nosi się je zawsze smile Nie podążam ślepo za modą, noszę to co mi się podoba i jest dla mnie wygodne.
Nie widzę sensu w wydawaniu kasy na coś co jest modne przez jeden sezon.

17

Odp: Zakupy na przyszłość

Zakupem na przyszłość jest także zakup ubezpieczenia na życie dla siebie.  taka polisa kosztuje już od 32 zł.

18

Odp: Zakupy na przyszłość

Wreszcie nauczyłam się robić trochę zapasów, bo zwykle to szłam do sklepu dopiero jak coś się kończyło i zwykle na to akurat nie było promocji. A jak kupuję wcześniej i więcej to zwykle oszczędzam.

19

Odp: Zakupy na przyszłość

A u mnie żadnych zapasów nie ma , wolę mieć porządek w kuchni.

20

Odp: Zakupy na przyszłość

no ja zrobilam sobie takie zakupy na przyszlosc, jak zobaczylam przecene kolekcji jesien-zima o 50%, a obuwia o 40% to sie odpowiednio wyposazylam.

21

Odp: Zakupy na przyszłość

Ja kupuję zwykle obuwie przed sezonem na nie, a nie po... Przecież takie buty nie są już modne na następną zimę....

22

Odp: Zakupy na przyszłość

Jeśli kupujesz to, co akurat jest najmodniejsze i wpisuje się w trendy, to rzeczywiście lepiej przed sezonem niż po. Ja kupuję też po, bo wybieram bardziej klasyczne fasony, które są bardziej odporne na zmiany w świecie mody. Zresztą... szybko niszczę obuwie, a zazwyczaj sieciówki oferują podobne modele nawet przez 2-3 lata.