1

Temat: Szczepionka przeciw HPV

Cieszy, że opracowana przeciwko wirusowi HPV szczepionka może być dostępna bezpłatnie dla wszystkich kwalifikujących się do szczepień. To może uratować życie tylu osobom. Jak widać profilaktyka dorosłych jest niewystarczająca, aby w niektórych przypadkach walczyć z konsekwencjami zarażenia tym bardzo powszechnym wirusem. Teraz może zaszczepić się więcej dzieci.

2

Odp: Szczepionka przeciw HPV

Niestety tylko dzieci w wieku 12-13 lat się kwalifikują. Dlaczego? przecież nie każdy nastolatek w wieku 14-18 lat już rozpoczął życie seksualne i też mógłby przyjąć tę bezpłatną szczepionkę na podstawie oświadczenia, że nie współżyje...

3

Odp: Szczepionka przeciw HPV

Są głosy że ta szczepionka wpływa hamująco na płodność, czyli może to być krok do depopulacji, bo wiadomo, że ludzi już jest za dużo na ziemi....

4

Odp: Szczepionka przeciw HPV

Już tyle młodych ludzi ma problem z płodnością że nic mnie nie zdziwi...Skądś to się bierze....

5

Odp: Szczepionka przeciw HPV

To niedobrze, jeśli szczepionka, która ma ratować głównie szyjkę macicy, aby można było zachować możliwość urodzenia dziecka, negatywnie oddziałuje na płodność. hmm

Co do samego działania antywirusowego to rzeczywiście byłoby bardzo dobrze, gdyby starsza młodzież również mogła z niej skorzystać.
Nie wiedziałam o tych ograniczeniach, o których pisze Hello.Kitty. Czy prywatnie można się zaszczepić po przekroczeniu wieku uprawniającego do darmowej szczepionki czy 13 lat to limit nieprzekraczalny dla podania szczepionki?

6

Odp: Szczepionka przeciw HPV

Trzeba się zaszczepić przed rozpoczęciem życia seksualnego, więc i 18-latka spełniająca ten warunek może przyjąć płatną szczepionkę:)

7

Odp: Szczepionka przeciw HPV

No i to jest bardzo dobra wiadomość. smile
Gdyby jeszcze opracowano lek zwalczający wirusa, nie tylko jego następstwa... zanim pokolenie mające możliwość przyjąć szczepionkę wyprze pokolenie, które takiej możliwości nie miało.

8

Odp: Szczepionka przeciw HPV

Jeśli ta szczepionka działa antykoncepcyjnie to problem następnych pokoleń sam się rozwiąże...

9

Odp: Szczepionka przeciw HPV

Bezpłodność powoduje chemizacja jedzenia i otoczenia, nie trzeba szczepionek....

10

Odp: Szczepionka przeciw HPV

> Guarana napisał/a:

> Cieszy, że opracowana przeciwko wirusowi HPV szczepionka może być dostępna bezpłatnie dla wszystkich kwalifikujących się do szczepień. To może uratować życie tylu osobom. Jak widać profilaktyka dorosłych jest niewystarczająca, aby w niektórych przypadkach walczyć z konsekwencjami zarażenia tym bardzo powszechnym wirusem. Teraz może zaszczepić się więcej dzieci.

Masz absolutnie rację, że dostępność bezpłatnej szczepionki przeciwko wirusowi HPV jest ważnym krokiem w zapobieganiu poważnym chorobom i ochronie zdrowia publicznego.
Również ważne jest edukowanie społeczeństwa na temat korzyści i bezpieczeństwa szczepień przeciwko HPV, aby zwiększyć świadomość i zrozumienie tego, jak szczepienia mogą pomóc w ochronie zdrowia. Szczepienia są jednym z najskuteczniejszych narzędzi medycyny prewencyjnej i mogą uratować życie wielu osobom, dlatego inicjatywy takie jak bezpłatne szczepienia są krokiem w dobrym kierunku. Pozdrawiam! smile

11

Odp: Szczepionka przeciw HPV

Bardzo dobrze, że w budżecie znalazły się pieniądze na ten program, bo liczba kobiet, które co roku umierają na nowotwory spowodowane tym wirusem jest zatrważająca. Co prawda jeśli kobieta bada się regularnie, to można do tego nie dopuścić, ale lepiej nie zachorować wcale niż usuwać operacyjnie część macicy, żeby nie dostać raka.

12

Odp: Szczepionka przeciw HPV

Ciekawe czy program będzie kontynuowany po zmianie rządu

13

Odp: Szczepionka przeciw HPV

No tak... jakoś specjalnie nie przodujemy w profilaktyce i jeśli jeszcze to zabiorą, to będzie to kosztowało zdrowie tysiące kobiet. Dobrze, że chociaż jest teraz większa świadomość w kwestii cytologii i kobiety próbują się jakoś ratować.