1

Temat: Czy w szkolach potrzebne mundurki?

Zaobserwowałam u moich córek w szkołach że nawet jak są wprowadzone mundurki obowiązkowe to są nie noszone, a dzieci chwalą sie ubraniami znanych firm na które nie wszystkich stać, to krępujące, a także rodzi u dzieci wiele kompleksów, co myślicie?

2

Odp: Czy w szkolach potrzebne mundurki?

uważam, że mundurki bądź fartuszki jak było kiedyś sa potrzebne
podobnie myślę nt. strojów komunijnych, uważam, że dużo lepszym rozwiązaniem są takie same sukienki dla dziewczynek  i komże dla chłopców niż rewia mody

3

Odp: Czy w szkolach potrzebne mundurki?

Kupiłam, jak syn szedł do szkoły. W czerwcu. We wrześniu okazało się, że nie są potrzebne. Czy to jest normalne? Kasy nikt nie oddał.

4

Odp: Czy w szkolach potrzebne mundurki?

Ja nosiłam mundurek (fartuszek) i to był dobry pomysł.Jak w 8 klasie (teraz gimnazjum) już nie były obowiązkowe to w klasie ,tak jak napisałaś, chwaliły się dziewczyny firmowymi ciuchami i te z biedniejszych rodzin sie wstydziły,że ich rodziców na to nie stać! Teraz to w ogóle w szkole to rewia mody i makijażu....

5

Odp: Czy w szkolach potrzebne mundurki?

[quote=emilia_s292]Teraz to w ogóle w szkole to rewia mody i makijażu....[/quote]

Podobnie jest na ulicy czy w pracy. Niestety tak już jest. I trudno.

6

Odp: Czy w szkolach potrzebne mundurki?

Takie czasy....

7

Odp: Czy w szkolach potrzebne mundurki?

absolutnie nie- jedną próbę z mundurkami już przerabialiśmy

8

Odp: Czy w szkolach potrzebne mundurki?

a teraz nie ma co z nimi robić, bo nawet się na szmatę do podłogi nie nadają - u nas wymyślili jeansowe...

9

Odp: Czy w szkolach potrzebne mundurki?

Dokładnie- dlatego ja już zdecydowanie do tego tematy bym nie wracała

10

Odp: Czy w szkolach potrzebne mundurki?

W szkole mojej córki nie ma mundurków, ale w niektórych w okolicy pozostały. Ja bym wolała, aby u m\nas też dzieci ubierały mundurki, ale cóż wszystkim się nie dogodzi.
Ogólnie w tej szkole mundurków nie ma, chociaż jest zalecenie dotyczące wyglądu ubioru. Szkoda jednak, że trudno tego przestrzegać. Największe znaczenie mają tu rodzice, którzy powinni zadbać o to jak dzieci wychodzą z domu.

11

Odp: Czy w szkolach potrzebne mundurki?

ja np. nie wiem czy to sprawiedliwe bo dyrektorka zarządzila w szkole jak ktoś z dzieci nie przyjdzie w mundurku 3 razy na półrocze to ma obniżoną ocene z zachowania czy czasem to nie przesada?

12

Odp: Czy w szkolach potrzebne mundurki?

Ja tak sobie myślę, że w stosunku do dzieci najważniejsza jest konsekwencja. I jeśli już mundurki obowiązują to trzeba tego przestrzegać. I jakiś straszak musi być, bo inaczej dzieci sobie odpuszczą.

13

Odp: Czy w szkolach potrzebne mundurki?

u nas tez mundurki wprowadzili ale nie zauważyłam by wogóle ktoś je nosił

14

Odp: Czy w szkolach potrzebne mundurki?

tak to bywa

15

Odp: Czy w szkolach potrzebne mundurki?

ostatnio zauważyłam jak głupio wygląda ten mundurek zwisający długi i krótsze swetry mojej córki

16

Odp: Czy w szkolach potrzebne mundurki?

Młodzież nie da się ubrać w uniformy jak za komuny bywało - okropne fartuchy granatowe z ortalionu chyba to był koszmar!

17

Odp: Czy w szkolach potrzebne mundurki?

Już dawno nie ma mundurków, kupiłam, ale po wakacjach okazał się zbędny... a fartuchy może i koszmar, ale ile mniej prania dla mamy...

18

Odp: Czy w szkolach potrzebne mundurki?

Może trochę mniej, ale jak się człowiek fatalnie czuł w takim fartuchu!

19

Odp: Czy w szkolach potrzebne mundurki?

ja nosiłam fartuszek, którego osobiście nienawidziłam

20

Odp: Czy w szkolach potrzebne mundurki?

Mój syn nosił mundurek przez jeden rok w poprzednim roku szkolnym.
Szkoła zamówiła u jednego producenta dla wszystkich dzieci, kosztował fortunę a był z marnego sztucznego materiału i syn okropnie się w nim pocił,
Osobiście byłam wkurzona, bo jak się zrobiło ciepło dziecko wracało ze szkoły zupełnie mokre, w czerwcu zabrałam mu mundurek i napisałam do Pani nauczycielki że syn nie będzie nosił mundurku.
Jak we wrześniu okazało się ze już nie trzeba nosić mundurków odetchnęłam.
Nie mam nic przeciwko ujednoliceniu ubrań w szkole, natomiast wkurza mnie że od razu ktoś próbuje zrobić interes, szyjąc z najtańszego marnego materiału i dając wysoką cenę a szkoła nic nie może zrobić bo zamówiła kilkaset sztuk.

21

Odp: Czy w szkolach potrzebne mundurki?

Mundurki są ok, ale to w co oni chcą ubierać dzieci w niektórych szkołach wyglada jek mundurki z obozów koncentracyjnych.

22

Odp: Czy w szkolach potrzebne mundurki?

Tak niektóre mundurki są okropne więc nie ma co się dziwić że dzieci nie chcą ich nosić. Ja miałam ładny fartuszek z falbankami i kieszonka.

23

Odp: Czy w szkolach potrzebne mundurki?

pamiętam takie, niestety nosiłam tylko w pierwszej klasie i tylko trochę, bo wyszły z użycia.

24

Odp: Czy w szkolach potrzebne mundurki?

Ja chodziłam aż do 5 klasy podstawówki albo i dłużej...nie pamiętam

25

Odp: Czy w szkolach potrzebne mundurki?

a ja miałam granatowy fartuszek z białym, kołnierzykiem z takiego śliskiego sztucznego materiału
był okropny sad