26

Odp: wieloletnie branie tabletek, a bliźniaki

ja też pierwsze słyszę i nie chciałabym być tą jedną na 1000000000 której się te bliźniaki przytrafia

27

Odp: wieloletnie branie tabletek, a bliźniaki

Nic o tym nie słyszałam ... i myślę, że to plotka.

28

Odp: wieloletnie branie tabletek, a bliźniaki

tak to prawda.

29

Odp: wieloletnie branie tabletek, a bliźniaki

Nie  wydaje mi się ,żeby to była prawda blizniaki rodzą się co 2 polplenie jeśli w naszej rodzinie takowe się urodziły .
Słyszałam natomiast ,że po długim leczeniu hormonami mozna zajśc w ciążę mnogą ,ale to tez tak do końca nie musi byc prawda .Moja siostra miała problem z zajściem w ciążę i leczyła sie kilka lat hormonami po czym urodziła zdrową córeczkę -jedną :-)

30

Odp: wieloletnie branie tabletek, a bliźniaki

W mojej rodzinie jest co ja wiem 8 bliźniaków w 3 pokoleniach, sądzę że następny rzut będzie u moich dzieci

31

Odp: wieloletnie branie tabletek, a bliźniaki

to jednak wychodzi tak z pokolenia na pokolenie.

32

Odp: wieloletnie branie tabletek, a bliźniaki

Nie to jakieś genetycznie musi być uwarunkowane. Odstawienie tabletek nie musi zaraz oznaczać, że będą bliźniaki. smile

33

Odp: wieloletnie branie tabletek, a bliźniaki

[quote=avianna]słyszałam, że po odstawieniu tabletek, stosowanych przez wiele lat często rodzą się bliźniaki. Słyszałyście coś na ten temat?[/quote]

Ja z kolei słyszałam że po długotrwałym braniu tabletek bez przerw rodzą jest większe ryzyko na poczęcie schorowanego dziecka....ale pewnie tyle w tym prawdy co w tym ze rodza sie bliźniaki heh

34

Odp: wieloletnie branie tabletek, a bliźniaki

W końcu to  przecież chemia - a ta jeszcze nikomu nie wyszła na zdrowie...

35

Odp: wieloletnie branie tabletek, a bliźniaki

Znam dwie pary które po kuracji hormonalnej doczekały się bliźniaków, więc to chyba nie aż taki mit, że syntetyczne hormony zwiększają to prawdopodobieństwo

36

Odp: wieloletnie branie tabletek, a bliźniaki

To raczej genetycznie uwarunkowane, w niektórych rodzinach częściej rodzą się bliźniaki - ja z takiej pochodzę

Ostatnio edytowany przez katasia (2012-12-14 10:38:43)

37

Odp: wieloletnie branie tabletek, a bliźniaki

Moje dwie ciotki urodziły bliźniaki, więc chyba jestem w grupie ryzyka...

38

Odp: wieloletnie branie tabletek, a bliźniaki

nie słyszałam o czymś takim. Wierzę bardziej w genetykę- u mojego męża w bliskiej rodzinie były 2 przypadki bliźniaków, u mnie 1 (siostra i brat dziadka), czuję na sobie oddech ciąży mnogiej wink Choć narazie mamy 1 córcię

39

Odp: wieloletnie branie tabletek, a bliźniaki

To kolejne będą pewnie trojaczki:) Pilnuj się!

40

Odp: wieloletnie branie tabletek, a bliźniaki

To chyba jednak jest losowe, nie genetyczne

41

Odp: wieloletnie branie tabletek, a bliźniaki

To dla większości osób nie byłaby dobra wiadomość, teraz się preferuje jedynaków...

42

Odp: wieloletnie branie tabletek, a bliźniaki

No tak, teraz max. 2 dzieci i koniec.

43

Odp: wieloletnie branie tabletek, a bliźniaki

Wydaje mi się, ze coś takie powiązanie bliźniaków z braniem tabletek hormonalnych to chyba tylko plotka. W sumie nie natrafiłam na internecie na żadne badania, które by to potwierdzały. Często ludzie produkują różne historie, które nie mają przełożenia na rzeczywistość.

44

Odp: wieloletnie branie tabletek, a bliźniaki

Mnie również wydaje się, że to kweistia biologii, chociaż wiadomo, że branie tabletek wywołuje pewne zmiany w organizmie ale nie spotkalam sie jeszcze z takim przypadkiem

45

Odp: wieloletnie branie tabletek, a bliźniaki

Nie sądzę, żeby samo odstawienie tabletek o tym świadczyło. Inaczej, co czwarta para miałaby bliźniaki. Może jest to jakoś powiązane, ale to przede wszystkim genetyka. Jeśli u Ciebie w rodzinie albo Twojego partnera występowały bliźniacze ciąże to większe prawdopodobieństwo.

46

Odp: wieloletnie branie tabletek, a bliźniaki

To chyba nie do końca prawda. Tabletki biorę od piętnastu lat z przerwami na dwie ciąże. Urodziłam dwoje dzieci, ale osobno, nie bliźniaki:) Wiele moich znajomych bierze tabletki i żadnej nie urodziły się bliźnięta. Nie ma tu chyba żadnej zależności.

47

Odp: wieloletnie branie tabletek, a bliźniaki

A ja słyszałam,że jak rodzą się bliźniaki jednojajowe, to potem jedno z nim nie może mieć dzieci.
Mam tak w rodzinie i u znajomych. Więc czy warto ryzykować z bliźniakami i jednemu "odebrać" potomstwo? hmm

48

Odp: wieloletnie branie tabletek, a bliźniaki

Witaj. Pierwsze słyszę, aby z bliźniąt jednojajowych jedno nie mogło mieć dzieci. Ciekawe, bo skoro znasz takie przypadki to może coś w tym jest? Swoją drogą zastanawiam się czy są na to jakieś badania czy opracowania naukowe czy zauważono taką zależność?

49

Odp: wieloletnie branie tabletek, a bliźniaki

Są naukowe prace ...nie wiem czy zakończone, ale są takowe. Bardzo często zdarzają się u bliźniąt ( nie tylko jednojajowych) problemy. Jedno z rodzeństwa ma dzieci bez problemu , drugie natomiast ma problem. W mojej rodzinie mam bliźniaki i kuzynka ma syna, a druga niestety ma problemy. Jeździli po klinikach i tam robili różne badania, ale bez efektu. Nie stwierdzę ostatecznie,że powodem jest to,że pochodzi się z bliźniąt ale wykluczyć się nie da,że na przełomie kształtowania płci i puli rozrodczości ktoś dostał więcej a ktoś mniej...
Najlepiej zacząć badania. Oczywiście problem jest jak para stara się ponad rok ale badania można zrobić . Tym bardziej jeśli jest się blisko 30-tki wink

50

Odp: wieloletnie branie tabletek, a bliźniaki

Jasne, że to możliwe, ponieważ jajniki, kiedy im zrzucić ten kaganiec, jakim są dla nich tabletki, dopiero wtedy wiedzą, że żyją i robią nadprodukcję jajeczek. Zamiast jednego w cyklu potrafią wypuścić w obieg kilka i wtedy ciąża mnoga jest pewna.