1

Temat: kuchnia i przepisy swiateczne

Hej! Święta za pasem więc mam dla Was kilka bardzo przydatnych informacji odnośnie wszystkiego co związane ze świętami! Jaki mak wybrać by upiec najlepszego makowca na świecie?  Jak rozpoznać dobrego śledzia? Kiedy można pić alkohol oraz ile może kosztować świąteczne sprzątanie ?Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedzi właśnie tutaj.

2

Odp: kuchnia i przepisy swiateczne

Znalazłam fajny serwis ze świątecznymi inspiracjami na pierniczki, ciasta i babeczki smile Jest też konkurs i możliwość wysyłania kartek świątecznych smile
Są też świetne przepisy na bajecznie wyglądające torty świąteczne.

3

Odp: kuchnia i przepisy swiateczne

smile
Smakowicie to wygląda.

4

Odp: kuchnia i przepisy swiateczne

Ja nie mam czasu na zabawę w pieczenie ciastek, bo nawet w wigilię pracuję, takie czasy...
Więc będą kupne, a z ciast to u mnie żelazny zestaw: szarlotka, murzynek, sękacz, zebra, topielec i sernik

5

Odp: kuchnia i przepisy swiateczne

U mnie najlepsze ciasta piecze mama, ja sobie zostawiam gotowanie i pieczenie dań mięsnych:)

6

Odp: kuchnia i przepisy swiateczne

Ja zawsze piekę na święta sernik makowy:
Przygotować masę makową: mak gotować w mleku przez godzinę. Odsączyć na sicie wyłożonym gazą. Zmiksować z 2 jajkami i miodem.
Przygotować spód ciasta: ciasteczka zmiksować ze 100 g zimnego masła. Wykleić masą formę. 6 jaj zmiksować z cukrem, połączyć z twarogiem i miękkim masłem. Domieszać budyń, wylać masę serową na spód z masy ciasteczkowej.
Na wierzchu wyłożyć masę makową. Piec w piekarniku nagrzanym do 160 C około 1,5 – do 2 godzin.

7

Odp: kuchnia i przepisy swiateczne

Smakowicie"wygląda" ten sernik-makowy.
Chyba sie skuszę smile

8

Odp: kuchnia i przepisy swiateczne

W tym roku zrobię chyba sernik na zimno. Poza tym będą oczywiście różnego rodzaju klasyczne  pierniki i ciasteczka oraz moja zdrowsza wersja.

9

Odp: kuchnia i przepisy swiateczne

Pieczony łosoś w winie:
Rybę umyć i osuszyć ręcznikiem papierowym. Posypać solą i ziołami. Przygotować kawałek folii aluminiowej lub papieru do pieczenia. Zawinąć rybę wlewając do środka opakowania wino - ok. 10-15 ml.. Piec około 20 minut w piekarniku nagrzanym do 180 C.

10

Odp: kuchnia i przepisy swiateczne

W tym roku będę miała w święta kilka włoskich potraw, bo przyjeżdża rodzina z Italii:)

11

Odp: kuchnia i przepisy swiateczne

Dla mnie nie jest najważniejszy przepis  tylko raczej produkt z jakiego została potrawa przygotowana. Dlatego tak ważne jest aby wybierać produkt dobry a dobry dla mnie to znaczy bez sztucznych konserwantów i zbędnych dodatków. Niestety ciągle zbyt mało ludzi zwraca na to uwagę.

12

Odp: kuchnia i przepisy swiateczne

Bardzo lubię wafle ryżowe z różnymi dodatkami smile
Na święta polecam upiec seromakowiec big_smile czyli połączenie sernika i makowca. Ciasto jest pyszne i nie może go zabraknąć na świątecznym stole.

13

Odp: kuchnia i przepisy swiateczne

Pierogi z mięsem i brokułami to mój ostatnio ulubiony przepis, także na święta:)

14

Odp: kuchnia i przepisy swiateczne

Niedługo kolejne święta wink Co tam dobrego pichcicie na wielkanoc?

15

Odp: kuchnia i przepisy swiateczne

Ja się zastanawiam czy nie spróbować czegoś innego zamiast tradycyjnego barszczu, co myślicie o takiej zupie chrzanowo-cytrynowej?

16

Odp: kuchnia i przepisy swiateczne

W tym roku zabieram się za robienie domowego Makowca smile Zawsze kupowałam w sklepie, tym razem chciałabym zrobić według przepisu Magdy Gessler. Zobaczymy co z tego wyjdzie..

17

Odp: kuchnia i przepisy swiateczne

ja uwielbiam świąteczne muffinki z marchewki smile
Zawsze wybieram duże foremki  smile

18

Odp: kuchnia i przepisy swiateczne

> wuzetkaczekoladowa napisał/a:

> Ja się zastanawiam czy nie spróbować czegoś innego zamiast tradycyjnego barszczu, co myślicie o takiej zupie chrzanowo-cytrynowej?
Brzmi ciekawie, nie jadłam nigdy takiej, może spróbuję zrobić. Dzięki smile
A powiedz przy okazji, tam jest jakiś konkurs na tej stronie, dobrze widzę?

19

Odp: kuchnia i przepisy swiateczne

Dla mnie typowo świątecznym przepisem jest np. kutia, bo barszcz to ja robię często i poza świętami:)

20

Odp: kuchnia i przepisy swiateczne

W tym roku mam zamiar zrobić karpia po żydowsku, dostałam fajny przepis od koleżanki z pracy, podobno babciny i sprawdzony:)

21

Odp: kuchnia i przepisy swiateczne

A ja zamówię wszystko z cateringu bo za dużo pracuję żeby jeszcze stać przy garach po pracy...