1

Temat: Pracoholizm

Jak uniknąć popadnięcia w pracoholizm? Jakie niesie ze sobą konsekwencje?

2

Odp: Pracoholizm

Brak czasu na pasje i rodzinę to największe zagrożenia - warto żeby bliscy umieli reagować na taki problem i nie dopuszczali do przepracowania takiej osoby....

3

Odp: Pracoholizm

Najlepiej nie pracować w ulubionej dziedzinie, to wtedy się nie zostanie pracoholikiem wink

4

Odp: Pracoholizm

Oj tak, tak... pracując w dziedzinie, którą się kocha, można dobrowolnie spędzać w pracy więcej czasu big_smile Jeszcze jak nie ma się rodziny, to już całkiem można odpłynąć. Tylko tak się zastanawiam, czy takie zamiłowanie do pracy, połączone z pasją, no wiecie, kiedy odczuwa się cały ten flow, o którym piszą coache, kiedy nawet nie orientujemy się, że czas mija, tylko zatapiamy się w skupieniu w tym co robimy, jest pracoholizmem? Bo pracoholizm kojarzy się jakoś tak negatywnie jednak.

5

Odp: Pracoholizm

Ten flow oznacza, że wcale wtedy nie czujemy, że pracujemy...

6

Odp: Pracoholizm

No właśnie. A dzieje się tak tylko wtedy, kiedy to co robimy jest częścią nas, a my stajemy się częścią tego jako twórcy, współtwórcy, badacze, uczestnicy.

Ciekawe czy pracodawcy doceniają tak silne zaangażowanie. I czy na przykład niska płaca albo inne motywacyjne hamulce w miejscu pracy uniemożliwiają doświadczanie takich stanów nawet w ulubionej dziedzinie.

Czy łatwiej jest stać się praco... pasjoholikiem w swoim własnym biznesie, czy równie łatwe jest to kiedy pracujemy dla kogoś/ u kogoś?