1

Temat: Podsumowania, refleksje o życiu

Niedługo minie kolejny rok. Dla większości to dodatkowy powód żeby się trochę nad sobą poużalać. Co w tym roku mi się udało, a co nie wyszło? Czego się nauczyłam? Komu zawdzięczam najwięcej? Kto jest dla mnie ważny? Czy niektóre znajomości powinnam sobie odpuścić, czy jednak o nie zawalczyć? Co zrobić, żeby w kolejnym roku nie zranić tylu osób? Jak być lepszą osobą? Jak być szczęśliwą? Okres pomiędzy Świętami a Nowym Rokiem to dobry czas na przemyślenia, ale konstruktywne, bez użalania się nad sobą. Można pożegnać wtedy demony przeszłości, wyrzucić z serca żal i złość. Trzeba się zastanowić kogo kochamy, kto jest dla nas ważny, komu podziękować w te Święta za dobro, które od nich otrzymaliśmy. Wrócić do pięknych chwil, które spotkały nas tego roku. Wspomnieć tych, których może już nie ma obok nas. Zapalić świeczkę na grobie. Może jest ktoś obok nas, kto potrzebuje pomocy i nie jest za późno, żeby tej pomocy udzielić. Pamiętajmy, że dobro wraca wink Zawsze chcę, żeby kolejny rok był lepszy, a powinnam robić wszystko, żebym sama była lepsza, bo tylko mam wpływ na to, co się dzieje we mnie. Chociaż czasami jest ciężko i nikt Cię nie rozumie, to pamiętaj, że tylko Ty w głębi serca wiesz co jest dla Ciebie najlepsze. Słuchaj serca wink Wszystkiego dobrego w Nowym Roku, spokoju, zdrowia i jak najmniej chwil, które sprawiają, że brakuje Wam chęci do życia, a jak najwięcej radosnych chwil do wspominania smile

2

Odp: Podsumowania, refleksje o życiu

Dla mnie stary rok kończy się bardzo pomyślnie i ogólnie rzecz biorąc jestem z niego zadowolona. smile

Tak w naprawdę dużym skrócie:
- odcierpiałam nieszczęśliwą miłość, co zajęło rok
- poszłam na studia
- przeczytałam mnóstwo świetnych książek
- zaczęłam regularnie chodzić do kina
- zainicjowałam kontakt z ważnymi dla mnie ludźmi, z którymi drogi się rozeszły i udało się go utrzymać na bardzo satysfakcjonującym poziomie
- nastąpiła lekka poprawa w finansach
- było trochę kłopotów ze zdrowiem, ale psychicznie udało się wyjść na prostą i nie pozwolić im dłużej mieć za dużego wpływu na życie
- poprawiły się relacje z rodzicami
- przyjaciółka wróciła (pewnie tylko na jakiś czas, ale zawsze coś) zza granicy
- oduzależniłam się od gier komputerowych
- poznałam wspaniałych ludzi.

I... po raz pierwszy chyba w życiu mogłam powiedzieć, ze jestem naprawdę bardzo szczęśliwa smile

Mam nadzieję, że Wy także kończycie ten rok z poczuciem, że wiele dobrego się wydarzyło. Dziękuję Wam też za rozmowy tu na forum, bo jesteście tą częścią roku, która była fajna smile Wydarzyło się wiele wspaniałych rzeczy, a to dzięki ludziom w dużej mierze. Życzę Wam, żeby kolejny rok obfitował w dużo chwil, w których poczujecie się szczęśliwe smile

3

Odp: Podsumowania, refleksje o życiu

Tak trzymać:) Ja mam nadzieję, że 2016 będzie lepszy odp poprzednika i mnie nie rozczaruje:)
Wszystkiego najlepszego!

4

Odp: Podsumowania, refleksje o życiu

Dla mnie 2015 był ok, ale 2016 musi być lepszy:)

5

Odp: Podsumowania, refleksje o życiu

...minął kolejny rok. Choć tak naprawdę poza większą cyferką wiele się nie zmieniło. Życie płynie coraz szybciej, czas nieubłaganie ucieka. Człowiek spogląda za siebie, widzi swoje błędy – chciałby wiele naprawić. Skupia się niepotrzebnie na przeszłości i tak naprawdę stoi w miejscu.

6

Odp: Podsumowania, refleksje o życiu

Tkwienie w przeszłości bardzo blokuje, wiem coś o tym.  Nie ma sensu skupiać się na tym, jak dużo już straciliśmy i jak mało nam zostało, bo choć są rzeczy, których żałujemy, nie do naprawienia, nie do odzyskania, to są też takie, których do tej pory nie mieliśmy, które możemy zdobyć i osiągnąć i które uczynią nasze życie tak wartościowym, jak byśmy pragnęli.

7

Odp: Podsumowania, refleksje o życiu

A ja się cieszę ,że zaszły zmiany w moim życiu-skończyłam szkołę średnią ,podjęłam od 20 lat pracę ,chociaż na krótko ,ale była ,wiem jak poruszać się na rynku pracy ,jak szukać:) a przedtem się bałam ,że sobie nie poradzę .Mam całkowicie inne spojrzenie na świat,jestem wdzięczna ludziom ,którzy mnie wspierali w dążeniu do zrealizowania swoich planów.

8

Odp: Podsumowania, refleksje o życiu

U mnie zmieniło się o tyle że mam więcej obowiązków, bo mam 2 psy od siostry, która wyjechała za granicę na 3 miesiące...

9

Odp: Podsumowania, refleksje o życiu

Maniu, świetna uczelnia smile Powodzenia życzę smile
U mnie trochę zmian na plus, trochę na minus... z kimś się związałam, trochę się pogubiłam, trochę pochorowałam, ale jakby bardziej klaruje się to, co chcę w życiu robić.

10

Odp: Podsumowania, refleksje o życiu

Ten rok szczególnie zapisze się w historii, bo wszystkie sprawy zeszły na bok w obliczu tej pandemii....

11

Odp: Podsumowania, refleksje o życiu

Dla mnie 2020 był dobrym rokiem. To 2019 był od początku do końca ciężki. Mi osobiście pandemia nie namieszała w życiu, oprócz tego, że przerwała leczenie dentystyczne. Doskonale znoszę "izolację", bo w żaden sposób nie ograniczyła mi ona kontaktu z rodziną czy znajomymi. Utrzymuję go na takim samym poziomie jak zawsze. Do zdalnych zajęć na uczelni szybko się przyzwyczaiłam i stały się one dla mnie o wiele wygodniejsze, niż dojeżdżanie do innego miasta. Co przyniesie 2021 rok? Nie zanosi się na spektakularne zmiany.

12

Odp: Podsumowania, refleksje o życiu

Rok 2022 mam nadzieję że minie razem z pandemia, a 2023 przyniesie więcej spokoju...

13

Odp: Podsumowania, refleksje o życiu

Obawiam się, że to tylko nasze życzenia. Nie zapowiada się na spokój w najbliższym czasie.