1

Temat: Odkładanie spraw na później

Ostatnio kompletnie nie mam motywacji, żeby robić wszystko systematycznie, ciągle odkładam coś na później. W weekend jestem zmęczona po całym tygodniu, w tygodniu nie mam na nic czasu.. . I kolo się zamyka. Też tak macie?

2

Odp: Odkładanie spraw na później

Jeśli mam do zrobienia coś, czego szczególnie nie lubię, np. prasowania, to czasem leży nawet  kilka dni,zanim się do niego zabiorę...

3

Odp: Odkładanie spraw na później

Też tak mam,że dużo spraw odkładam na ostatni dzień.

4

Odp: Odkładanie spraw na później

Nie raz mi się zdarzyło robić coś na ostatnią chwilę.,.

5

Odp: Odkładanie spraw na później

[quote=kaliksta]Też tak macie?[/quote]

Ja tak mam całe życie tongue  Nie ma dla mnie bardziej motywującego słowa niż "termin".

6

Odp: Odkładanie spraw na później

też tak mam, aczkolwiek wizja odpoczynku i korzyści jakie się ma z wykonania obowiązku jest całkiem motywująca. Bałagan albo świadomość zalegających spraw są na tyle męczące że dla świętego spokoju wolę już ich się pozbyć.

7

Odp: Odkładanie spraw na później

No cóż ja tak miałam kiedyś smile odkąd "zmotywowałam się " raz a porządnie to jem o stałych porach , chodzę do pracy a po mam jeszcze siłę na trening. Wieczorami czasem jeszcze dam radę pobiegać zależy jaki wycisk mam w pracy tongue

8

Odp: Odkładanie spraw na później

To potocznie nazywane odkładanie spraw na ostatnią minutę nazywa się specjalistycznie prokrastynacją i jest bardzo poważnym problemem współczesności. Aktualnie problem ten dotyczy większości ludzi, którzy nie mają motywacji. Czym to jest spowodowane? Czy ludzie aż tak bardzo się zmienili?

9

Odp: Odkładanie spraw na później

Może jesteśmy wszyscy czymś zmęczeni, wyczerpani. Jedni pewnie natłokiem, nadmiarem, pośpiechem, przepracowaniem, a inni oderwaniem od czegoś, co nas napędza, dodaje energii. Tym sposobem ludzie są wyeksploatowani hmm

10

Odp: Odkładanie spraw na później

[quote=Derka78]To potocznie nazywane odkładanie spraw na ostatnią minutę nazywa się specjalistycznie prokrastynacją i jest bardzo poważnym problemem współczesności. Aktualnie problem ten dotyczy większości ludzi, którzy nie mają motywacji. Czym to jest spowodowane? Czy ludzie aż tak bardzo się zmienili?[/quote]

Ludzie są coraz bardziej leniwi i wygodni, najlepiej żeby nic nie musieli robić, a wszystko spadało im z nieba wink

11

Odp: Odkładanie spraw na później

To też moja wada...:/

12

Odp: Odkładanie spraw na później

Virrana myślę ,że po części masz rację ,ale zauważ ,że w obecnym czasie jest wyścig szczurów ,jeden przez drugiego ludzie w pracy starają się jak mogą by utrzymać się na stanowisku ,żeby rodzina miała byt zapewniony.
Do domu przychodzą po pracy i znowu to samo -rodzina na pierwszym miejscu i tak powoli się wypalamy ,bo także mamy swoje potrzeby odpoczynku na który brak czasu:(Przez to odkładamy na później wszystko.

13

Odp: Odkładanie spraw na później

Mój mąż zawsze odkłada płacenie rachunków na później ,a potem zapomina i w końcu przysyłają nam upomnienie, że rachunki są nie zapłacone sad

14

Odp: Odkładanie spraw na później

Baska, chyba musisz przypilnować... albo rachunków albo męża wink

15

Odp: Odkładanie spraw na później

Mnie to się na szczęście ostatnio rzadko zdarza, i tylko przy sprawach, których nie znoszę załatwiać, np. w urzędach.

16

Odp: Odkładanie spraw na później

Mam tak od dawna, zwłaszcza nielubiane czynności tak odkładam.

17

Odp: Odkładanie spraw na później

Ja tylko czasem, ale to już musi być coś okropnego....