1

Temat: Pomoc prawna - kiedy warto skorzystać?

Witam,
z jaką sprawą warto iść do prawnika? Czy drobne sprawy też są tego warte? Jakie były te najdziwniejsze, z jakimi byliście u mecenasa?

Ostatnio edytowany przez 1966Tomasz (2017-12-29 10:06:50)

2

Odp: Pomoc prawna - kiedy warto skorzystać?

Prawnik za poradę bierze ze 100-200 zł, a reprezentowanie w sądzie to dalsze koszty... Dla mnie nie ma sensu iść do prawnika, gdy sprawa nie dotyczy jakichś większych sum czy naszej godności np.

3

Odp: Pomoc prawna - kiedy warto skorzystać?

Darmowy radca prawny, to opcja którą warto rozważyć. Oczywiście spotkamy takiego niemal w każdym mieście, zwłaszcza przy starostwie. Mi radził przy sprawie spadkowej dotyczącej gospodarstwa po dziadku, gdzie jego druga żona miała chęć zabrać wszystko.

4

Odp: Pomoc prawna - kiedy warto skorzystać?

Przy sprawie rozwodowej szukałam odpowiedniego prawnika, który podoła zadaniu, który potrafi dobrze zadbać o klienta, wysłuchując jego próśb i opinii, a na podstawie tego opracowuje skuteczną strategię. Bez prawnika w tej sprawie to ani rusz.

5

Odp: Pomoc prawna - kiedy warto skorzystać?

Czasem przy skomplikowanych sprawach spadkowych też prawnik pomoże.. Ja mam w rodzinie taką sytuację, bo dziadek drugi raz się ożenił i teraz wnuki jego żony mają udział w spadku, a nie chcą się go zrzec, mimo że jeszcze za jego życia korzystały z jego majątku ile się dało.

6

Odp: Pomoc prawna - kiedy warto skorzystać?

Są fajne strony w internecie gdzie można poczytać o konkretnych przypadkach, nie zawsze trzeba iść i płacić prawnikowi.

7

Odp: Pomoc prawna - kiedy warto skorzystać?

W jakichś drobnych sprawach rzeczywiście można przeszukać internet, żeby zyskać podstawowe rozeznanie. Kilka razy skorzystałam w tym celu z forum prawnego zadając pytanie lub czytając podobne wątki.

8

Odp: Pomoc prawna - kiedy warto skorzystać?

Przy urzędach gmin i miast są darmowe porady prawne, więc napisać jakieś proste pismo może taki prawnik, nie trzeba płacić...