1

Temat: Outsourcing kadr i płac

Hej dziewczyny,

mój biznes (salon kosmetyczny) zaczyna się coraz bardziej rozwijać. W związku z tym chciałabym usprawnić kilka procesów.
Przede wszystkim chciałam zacząć kadr i płac. Czy według Was lepiej skorzystać z outsourcingu kadr i płac? Czy obsługiwać pracowników, rozliczać umowy, wynagrodzenia we własnym zakresie?

2

Odp: Outsourcing kadr i płac

Najlepiej mieć zaprzyjaźnioną księgową, która zrobi to po godzinach za jakieś przystępne pieniądze,  bo w biurach księgowych zedrą z Ciebie skórę...

3

Odp: Outsourcing kadr i płac

Też myślę, że lepiej mieć sprawdzoną księgową.

4

Odp: Outsourcing kadr i płac

Ja się zastanawiam nad usprawnieniem księgowości, bo jest ona piętą achillesową mojej firmy. Wszystko inne działa bardzo sprawnie, ale z księgowością zawsze są problemy. Szukam firmy, która zajęłaby się tym dla mnie. Wstępnie zdecydowałem się na ofertę  i chętnie poznam Wasze opinię dotyczące tej firmy, a także wszelkie propozycje innych firm, które się tym zajmują.

5

Odp: Outsourcing kadr i płac

Chciałabym ponowić ten temat, ponieważ pracuję w takiej firmie, której potrzebne by było takie rozwiązanie. Firma posiada 20 letnie doświadczenie w zakresie ubezpieczeń. Pracuje w niej ponad 470 pracowników, posiada ona wiele filii w największych miastach Polski. Takich danych nie da się już ogarnąć jakimś prostym programem, dlatego pomyślałam o outsourcingu hr.

6

Odp: Outsourcing kadr i płac

A słyszałaś o usłudze payroll?. Ogarną najważniejsze wyliczenia i kwestie związane z płacami w firmie. Zwłaszcza jeśli jest ona aż tak duża i ma tak rozproszoną strukturę, jak Twoja. Lepiej zlecić to na zewnątrz, bo ogarnięcie tego samodzielnie w jedną całość może kosztować o wiele więcej pieniędzy i czasu, niż koszt usługi.

7

Odp: Outsourcing kadr i płac

Jak dla mnie, powierzenie prowadzenia kadr i płac firmie zewnętrznej to dobry wybór, bo oszczędza się czas i można poświęcić rozwojowi firmy. Ja prowadzę biznes od 3 lat w Polsce i Czechach i czeski dział HR powierzyłam firmie zewn.  Solidni, terminowi, zawsze jak mam jakieś pytania, to mogę z nimi skonsultować. Działają na całym świecie, również dla klientów z Polski - i dużych korporacji, i mniejszych firm.

8

Odp: Outsourcing kadr i płac

Dla mnie takie zlecanie innym firmom obsługi kadrowo-płacowej jest nieporozumieniem,  bo zawsze można zatrudnić specjalistę nawet na 1/4 etatu, a dane nie wychodzą poza firmę.

9

Odp: Outsourcing kadr i płac

Dla mnie takie zlecanie innym firmom obsługi kadrowo-płacowej jest nieporozumieniem,  bo zawsze można zatrudnić specjalistę nawet na 1/4 etatu, a dane nie wychodzą poza firmę.

10

Odp: Outsourcing kadr i płac

Poza tym taka firma zewnętrzna nie zapewnia obsługi na już, tylko trzeba czekać wśród innych firm, które też obsługuje.

11

Odp: Outsourcing kadr i płac

Sama pracuję w firmie wykonującej takie usługi i faktycznie sprawy na cito muszą czekać na swoją kolej, nie ma szybszej obsługi tylko po kolei...