1

Temat: Jaki ciśnieniomierz dla osoby starszej?

Jaki ciśnieniomierz dla osoby starszej? Zastanawiam się nad Albert Geratherm Desktop? Czy jest prosty w obsłudze? Poradzi sobie z nim kobieta po 70-tce?

2

Odp: Jaki ciśnieniomierz dla osoby starszej?

Moja babcia (74 lata) używa takiego :
Ciśnieniomierz zegarowy Precision PRO

3

Odp: Jaki ciśnieniomierz dla osoby starszej?

Wiesz co na pewno nie elektroniczny, bo jeżeli osoba starsza ma nierównomierne bicie serca to ten elektroniczny może nie dać sobie rady. Najlepiej by było taki wiecie starodawny, chyba, że już są te ciśnieniomierze takie lepsze, które uwzględniają nierównomierne bicie serca.

4

Odp: Jaki ciśnieniomierz dla osoby starszej?

Ciśnieniomierz elektroniczny sygnalizuje przecież niemiarowe bicie serca.
A starsza osoba nie poradzi ze zwykłym ciśnieniomierzem.
Więc na 100% polecam elektroniczny.

Babci życzę zdrówka smile Pozdrawiam smile

Ostatnio edytowany przez subtellna (2015-01-19 16:47:43)

5

Odp: Jaki ciśnieniomierz dla osoby starszej?

Koniecznie z dużym wyświetlaczem i przyciskami, bo osoby starsze mają najczęściej słaby wzrok

6

Odp: Jaki ciśnieniomierz dla osoby starszej?

A może Beurer? Jest bardzo prosty, wszystkie czynności wykonuje się jednym przyciskiem, więc nie ma problemów z obsługą. zatem osoba starsza na pewno da sobie radę.

7

Odp: Jaki ciśnieniomierz dla osoby starszej?

Ja sie przymierzam do kupienia czegoś dla mamy.Na co zwrocić uwagę?

8

Odp: Jaki ciśnieniomierz dla osoby starszej?

Najlepsze są ciśnieniomierze tradycyjne bo w ich przypadku nie ma żadnych przekłamań. Z drugiej strony bardzo ciężko jest sobie poradzić z takim ciśnieniomierzem w warunkach domowych tak więc jestem zdania,ze warto jest zamówić sobie elektroniczny ciśnieniomierz. NIe kupujcie jednak taniego ciśnieniomierze z supermarketu ale zastanówcie się nad czymś porządnym co nie będzie dawało żadnych przekłamań.

9

Odp: Jaki ciśnieniomierz dla osoby starszej?

Najlepsze są ciśnieniomierze z Omronu.

10

Odp: Jaki ciśnieniomierz dla osoby starszej?

Porządny smile Te elektroniczne na nadgarstek są bardzo nie dokładne, dlatego nie polecam bardzo.

Ostatnio edytowany przez DIDI8d (2015-12-17 23:01:13)

11

Odp: Jaki ciśnieniomierz dla osoby starszej?

Mam w domu ciśnieniomierz KTA-7000 ma duży wyświetlacz i jest prosty w użyciu

12

Odp: Jaki ciśnieniomierz dla osoby starszej?

Jeśli osoba ma problemy z ciśnieniem, to ja bym postawiła na profesjonalny sprzęt. Dużą dokładnością charakteryzują się holtery ciśnienia. Cena wyższa od zwykłych, ogólnodostępnych urządzeń, ale pomiar dokładny i dokonywany regularnie, także podczas snu. Raz na jakiś czas można potwierdzić zapisy ze zwykłego ciśnieniomierza,  nadzorować pomiary w warunkach ambulatoryjnych.

13

Odp: Jaki ciśnieniomierz dla osoby starszej?

Nie wiem czy warto przepłacać i kupować holter. Wydaje mi się, że wystarczy porządny ciśnieniomierz. Mojej babci kupiłam rok temu ciśnieniomierz simple sanity i jest z niego zadowolona. Praktycznie nie ma różnicy w pomiarze między jej ciśnieniomierzem a jej lekarki więc widać jest dobry. Do tego posiada funkcję wykrywania arytmii.

14

Odp: Jaki ciśnieniomierz dla osoby starszej?

Nie znam sie na firmach i modelach ale swietny jest taki jak ma moja mama. Zaczepia sie na nadgarstek i sam wszystko mierzy. Wystarczy wcisnac jeden guzik. Taki proste sa dla starszej osoby najlepsze.

15

Odp: Jaki ciśnieniomierz dla osoby starszej?

Myślę ,że spokojnie możesz ten ciśnieniomierz Albert Geratherm Desktop dla osoby starszej zakupić jest prosty w obsłudze .

16

Odp: Jaki ciśnieniomierz dla osoby starszej?

Jesli moge cos doradzic - kumpela kupowala wyposazenie swojego gabinetu  aparat ekg, holtera itp. I jest naprawde zadowolona z tego sprzetu. Moze i ta firma ma rowniez cisnieniomierze w swojej ofercie?

17

Odp: Jaki ciśnieniomierz dla osoby starszej?

Miałem ból głowy jaki ciśnieniomierz mamie kupić, ale ostatecznie stanęło na automacie na ramię Senior Sanity. Ma duży przycisk, proste sterowanie i też sam wyświetlacz jest bardzo czytelny, podświetlany LCD, także mama może bez okularów sobie wyniki odczytać. Z tego co mówi to mankiet dobrze leży, nie uwiera przy pompowaniu co się w jej wcześniejszym urządzeniu zdarzało nagminnie.

18

Odp: Jaki ciśnieniomierz dla osoby starszej?

Te elektryczne się często psują i pokazują nie taki pomiar jaki trzeba. Osobiście używam standardowego ciśnieniomierza zegarowego i jest w porządku.

19

Odp: Jaki ciśnieniomierz dla osoby starszej?

A ja tam nie mierzę, jeszcze nie pora, na emeryturze będę się w to bawić:)

20

Odp: Jaki ciśnieniomierz dla osoby starszej?

Polecam Senior - to jest polska marka Sanity. Nam działa bardzo dobrze. Używamy go w domu wszyscy – ja, mąż, i jeszcze dziadkowie (mamy prawdziwy dom wielopokoleniowy). Duża pamięć badań, to się bardzo przydaje zwłaszcza, że dziadkowie muszą mierzyć ciśnienie dość często, a my to raczej od przypadku do przypadku.

21

Odp: Jaki ciśnieniomierz dla osoby starszej?

Ja mojej babci mierze ciśnienie ciśnieniomierzem zegarowym - wyniki pomiarów są niezwykle dokładne i wiarygodne, trzeba mieć trochę wprawy z mierzeniem

22

Odp: Jaki ciśnieniomierz dla osoby starszej?

Co z tego że pomiary są dokładne, przecież ciśnienie zmienia się często u człowieka, zwłaszcza u chorego smile Ja bym radziła starszym nie mierzyć ciśnienia tak często, bo rozchorują się z powodu myślenia o tym, że jest nie takie jak być powinno. Bo za chwilę może być ok jak się uspokoją czy unormuje się tętno po zmęczeniu. A zwykle mierzą jak gorzej się czują, jak są zdenerwowani itp. to wiadomo, że wtedy jest wyższe.

23

Odp: Jaki ciśnieniomierz dla osoby starszej?

Przy wyborze elektronicznego trzeba zwrócić uwagę na certyfikaty, one dadzą pewność, że sprzęt jest sprawdzony. Duży, czytelny wyświetlacz- dla starszej osoby, to ważne. Funkcja wykrywania arytmii- na plus. Jeśli szukasz konkretnego modelu, polecam od haxe. Cena i jakość są w porządku.

24

Odp: Jaki ciśnieniomierz dla osoby starszej?

Moja babcia już ma drugi, poprzedni nie był zbyt precyzyjny  i nie mogła dobrać dawek leków tak żeby się dobrze czuć... Teraz jest dużo lepiej.

25

Odp: Jaki ciśnieniomierz dla osoby starszej?

Ja korzystam z tego samego co babcia i nie widzę różnicy w działaniu...