1

Temat: Żywność medyczna - posiłki w chorobie

Czy znacie tego typu produkty? ja właśnie zetknęłam się z produktami Biomarine, babcia koleżanki z nich korzysta, jest to duże ułatwienie, bo nie trzeba zastanawiać się codziennie, co można podać, a co zaszkodzi osobie chorej. A jakie jest Wasze zdanie?

2

Odp: Żywność medyczna - posiłki w chorobie

Ja słyszałam o takich produktach tak samo jak ty. Niestety nie miałam z tym nigdy styczności hmm Mogę powiedzieć tylko to samo co ty, że ponoć właśnie te produkty są na ty dobre i uniwersalne, że można je podawać osobom chorym bez żadnych skutków ubocznych. Ile w tym prawdy to nie wiem. Trzeba by to zbadać empirycznie.

3

Odp: Żywność medyczna - posiłki w chorobie

Są takie specjalne preparaty na przykład do podawania w chorobie nowotworowej.

4

Odp: Żywność medyczna - posiłki w chorobie

To prawda. Widziałam takie preparaty.

5

Odp: Żywność medyczna - posiłki w chorobie

Z takich produktów znam nutridrinki- korzystalam z nich, gdy mialam zaburzenia odżywiania i przyswajałam zbyt malo posilkow w ciagu dnia. ogolnie byly spoko, pilam waniliowe. ale wiem, ze dla niektórych smak jest za mdły.

6

Odp: Żywność medyczna - posiłki w chorobie

Ciekawe czy są one tylko doustne, czy też do dożylnego podawania przez kroplówkę..?

7

Odp: Żywność medyczna - posiłki w chorobie

Na pewno, przecież wielu chorych nie może jeść normalnie...

8

Odp: Żywność medyczna - posiłki w chorobie

Kochani to jest jedna wielka bzdura,kolejny sposób na zbijanie fortuny na naiwności ludzkiej i tragedii przez firmy farmaceutyczne!! Znajoma lekarka przeczytala mi skłd: cukier i jakieś tam witaminy, tylko że ta żwynosc jest potwornie droga, lepiej kupić naturalną witaminę C i wyjdzie znacznie taniej i zdrowiej!

9

Odp: Żywność medyczna - posiłki w chorobie

zgadzam się sekretna, przecież oni rekomendują tę żywność chorym na nowotwory, a tam się roi od cukrów... Szkoda, że telewizja w ogóle pozwala na reklamowanie tego typu produktów

10

Odp: Żywność medyczna - posiłki w chorobie

Ja sądzę, że warto w tym temacie poszperać w Internecie. To się naprawdę może okazać bardzo dobrym wyjściem smile

11

Odp: Żywność medyczna - posiłki w chorobie

Najlepsze posiłki to te przygotowane samemu - warzywa i i owoce z pewnego źródła, jak najmniej przetworzone produkty  i czysta woda. To co karmi raka to właśnie cukier i chemiczne dodatki do żywności!

12

Odp: Żywność medyczna - posiłki w chorobie

Też uważam że najlepiej kupić produkty bio i samemu robić jedzenie dla chorego wg wskazań dietetyka

13

Odp: Żywność medyczna - posiłki w chorobie

Przy braku czasu takie gotowce to jest dobre rozwiązanie.