1

Temat: Zabawy dla przedszkolaków

Witam drogie mamy, szukam ciekawych pomysłów na atrakcje dla moich dzieci (6 i 7 lat). Posyłacie swoje pociechy na jakieś zajęcia dodatkowe, kolonie, obozy, zajęcia sportowe itp.? Jak organizujecie im czas wolny, wakacje albo ferie zimowe? Proszę o podpowiedzi. Pozdrawiam

2

Odp: Zabawy dla przedszkolaków

Zawsze można sprawdzić co oferuje okoliczny dom kultury. A poza tym zależy, jakie talenty mają dzieci, bo nie warto ich zmuszać do czegoś, co im nie pasuje...

3

Odp: Zabawy dla przedszkolaków

Widziałam, że jest tam sporo porad dotyczących dzieci - także ich rozwoju, zabaw itp. Myślę, że znajdziesz tam ciekawe pomysły na wspólne zabawy z dziećmi.

4

Odp: Zabawy dla przedszkolaków

Myślałaś może o harcerstwie? Dzieciaki nauczą się radzić sobie w różnych sytuacjach. Poza tym harcerstwo wychowuje. Pomyśl też o jakimś sporcie. Tylko tak jak pisała Katasia, najlepiej nie zmuszać dzieci, skutek będzie odwrotny. Wiele placówek oferuje darmowe wejściówki na pierwsze zajęcia. To świetna szansa sprawdzić, czy dzieciakom się spodoba. Możesz sprawdzić może jakiś kurs tańca, karate, judo? Jeszcze w temacie bardziej obycia z innymi dziećmi i odnośnie ferii zimowych to może jakieś narty albo snowboard?

5

Odp: Zabawy dla przedszkolaków

Zawsze możesz znaleźć jakieś atrakcje i wydarzenia w Twoim mieście.
To wyszukiwarka wydarzeń, według mnie świetne ułatwienie jak chce się gdzieś spędzić czas z dziećmi smile Od razu wyszukujesz wydarzenia, które są w Twoim mieście, lub odbędą się w najbliższym czasie. Ponadto są też atrakcje, więc równie dobrze możesz wyszukać jakieś muzea i inne interesujące miejsca smile

6

Odp: Zabawy dla przedszkolaków

Najlepiej sprawdź, co lubią Twoje dzieci. Wydaje mi się, że warto, żeby uczyły się języków obcych, gry na instrumentach i uprawiały sport. Mogę Ci polecić naukę jazdy na nartach, w tym wieku mogą powoli zaczynać naukę. Mój syn już od jakiegoś czasu uczy się jazdy, wysyłam go na turnusy sprawdzonego organizatora. Wcześniej jeździł na kolonie z biurem, teraz jeździ też. Dają numer telefonu do dyrektora, można dzwonić 24h na dobę, nawet w delikatnych sprawach. Takie wyjazdy bez rodziców mają tą zaletę, że dziecko się usamodzielnia. Poza tym można też trochę odpocząć, pójść z mężem na randkę. Trochę zatęsknić do dzieciaka smile

7

Odp: Zabawy dla przedszkolaków

Ja zapisałam dzieci na zajęcia ruchowe szczególnie syn przejawia nadmiar energii a robi się coraz zimniej i nie biega już tyle po dworze jak latem. Musi gdzieś ja spożytkować.

8

Odp: Zabawy dla przedszkolaków

[quote=daritta]Myślałaś może o harcerstwie? Dzieciaki nauczą się radzić sobie w różnych sytuacjach. Poza tym harcerstwo wychowuje. Pomyśl też o jakimś sporcie. Tylko tak jak pisała Katasia, najlepiej nie zmuszać dzieci, skutek będzie odwrotny. Wiele placówek oferuje darmowe wejściówki na pierwsze zajęcia. To świetna szansa sprawdzić, czy dzieciakom się spodoba. Możesz sprawdzić może jakiś kurs tańca, karate, judo? Jeszcze w temacie bardziej obycia z innymi dziećmi i odnośnie ferii zimowych to może jakieś narty albo snowboard? Mogę Ci polecić firmę, która organizuje przedszkola narciarskie z dodatkowymi zajęciami po nauce jazdy.Dzieci jadą na narty bez rodziców, z rówieśnikami. Poznają kolegów, uczą się jeździć a po nauce mają dodatkowe zajęcia - kuligi, psie zaprzęgi, ogniska.[/quote]

Oooo, taki wyjazd z tą firmą mogę polecić smile Mój 9 latek był na początku roku z nimi na pierwszych samodzielnych wakacjach. Byli na Podhalu, na takim przedszkolu narciarskim. Wybawił się chyba za wszystkie czasy, nauczył się jeździć na nartach i już zapowiedział, że w 2017 też chciałby jechać na taki wyjazd. Mnie się bardzo podobało, że oprócz nart czy snowboardu, zapewniają mnóstwo dodatkowych atrakcji, tak, że dziecko nie ma czasu na nudę.
Obawiałam się, jak sobie poradzi, ale dał radę, choć nie bez pomocy nieocenionej pani Kasi wink

9

Odp: Zabawy dla przedszkolaków

Najlepiej zainwestować w jakieś gry dla rodziny i nimi zająć maluchy. U nas na fali jest 5 sekund, Junior i dla starszych dzieci taka gramy na przemian. Ta od 8 lat dla mojej 6-latki jest jeszcze za trudna, ale 8 latek sobie już świetnie radzi. Przyznam, że mi się podoba, nie gram z nimi wcale z przymusu, czasami sama ich zachęcam jak mi się nudzi smile

10

Odp: Zabawy dla przedszkolaków

Takie gry planszowe to świetny pomysł na prezent dla dzieci! Młodzi uwielbiają ze sobą konkurować. Ja przeglądam planszówki w Internecie, można je taniej kupić. Czytam o tym . Po co przepłacać, skoro można mieć coś taniej?

11

Odp: Zabawy dla przedszkolaków

Myślę, że przedszkola od czasu do czasu powinny organizować dzieciom wyjścia do takich  sal zabaw dla rozrywki. Bo dzieici bardzo lubią wyjścia, a tutaj mogą być aktywne- mają możliwość się wyzaleć. To bardzo fajna opcja i myslę, że rodzice będą na to chętni

12

Odp: Zabawy dla przedszkolaków

Ja preferuję kreatywne spędzanie czasu ze swoją pociechą smile Szczególnie lubimy razem śpiewać, a jak wiadomo muzyka bardzo pozytywnie wpływa na rozwój maluszka. Ostatnio czytałam bardzo ciekawy artykuł na ten temat.

13

Odp: Zabawy dla przedszkolaków

Ja też preferuję kreatywne spędzanie czasu z dziećmi a inspiracji często szukam na blogu. Niejednokrotnie znalazłam tam ciekawe pomysły, które do tego wspomagają rozwój dziecka.

14

Odp: Zabawy dla przedszkolaków

Słyszałam ostatnio o fajnym pomyśle jednego z przedszkoli. Planują swoim podopiecznym, tym którzy w tym roku opuszczają ich placówkę wręczyć gry i programy edukacyjne. Bardzo mi się to podoba, bo praktycznie teraz dzieci od najmłodszych lat są obeznane z technologią, grają w gry, więc takie edukacyjne jak najbardziej się sprawdzą, a co najważniejsze zaciekawią. Jest to też bardzo fajny pomysł na spędzanie wspólnie czasu z dzieckiem przy takich właśnie zadaniach i łamigłówkach, bo nie tylko bawią, ale również uczą. Dzięki temu dzieci rozwijają pamięć, koncentrację, kreatywność. Świetnie się sprawdzają dla przedszkolaków, ale także dla starszych (do wyboru są różne programy, które jeszcze są zróżnicowane poziomem trudności). Sama też planuję podpowiedzieć w szkole córki, że to niezły pomysł na nagrody szkolne.

15

Odp: Zabawy dla przedszkolaków

A może warto byłoby poświęcić dziecku troszkę więcej czasu i pobawić się razem z nim? Według mnie to jest świetna sprawa bo dziecko spędza z nami czas buduję bliższą więc i jednocześnie ma jakieś zajęcie. Jeżeli nie masz pomysłu na zabawy może spróbować scenariuszy - wiele moich znajomych z nich korzystało i były zadowolone

16

Odp: Zabawy dla przedszkolaków

Ostatnio moja Ala zorganizowała urodziny w przedszkolu i wszystkim bardzo się impreza podobała. Najbardziej to te wszystkie dekoracje typu balony,konfetti, serpentyny, girlandy etc. Wszystko zamówiłam na raz, jak widać ważniejsza jest organizacja niż same prezenty

17

Odp: Zabawy dla przedszkolaków

Dzieci lubią też przebieranki, więc warto pomyśleć też o takim urozmaiceniu zabawy.

18

Odp: Zabawy dla przedszkolaków

Warto wrócić do starych sprawdzonych zabaw np. w chowanego, kółko graniaste itp