1

Temat: Jak rozmawiać z małym dzieckiem o jego postępowaniu?

Ostatnio zauważyłam, ze młode mamy rozmawiają z kilkuletnimi dziećmi językiem wziętym z poradników psychologicznych - kompletnie niedostosowanym do ich poziomu:) Przykład takiego tekstu mamy do 4-latka: "Jak ja mama ci ufać, skoro NIGDY nie dotrzymujesz tego, co obiecałeś?"
Moim zdaniem powinno się dziecku tłumaczyć swoje oczekiwania, a nie zarzucać wady jak komuś dorosłemu, kto potrafi spojrzeć obiektywnie na siebie i ocenić swoje zachowanie... A jak Wy sądzicie?

2

Odp: Jak rozmawiać z małym dzieckiem o jego postępowaniu?

Chyba lepiej się posługiwać przykładami przystępnymi dla dziecka, są też książki które pomagają w wychowaniu i rozumieniu emocji przez dziecko. Ale jak widzę nie są popularne, bo rodzice race kupują to, co dziecko chce, widzi w reklamie czy grach.

3

Odp: Jak rozmawiać z małym dzieckiem o jego postępowaniu?

Wiele mam wciąż stawia na przestarzałe metody - straszenie, krzyki, a to tylko dziecko blokuje...

4

Odp: Jak rozmawiać z małym dzieckiem o jego postępowaniu?

Można pokazać mu konsekwencje tego postępowania, np.  jak coś zniszczysz to będziemy musieli to odkupić i żeby mieć pieniążki będziemy musieli sprzedać twoje autka , czy co tam dziecko lubi najbardziej. Myślę że to poskutkuje....