1

Temat: Przyrost naturalny - jak go skutecznie zwiększyć?

Stajemy się wymierającym społeczeństwem, badacze i statystycy wskazują jednocześnie, że ujemny przyrost naturalny w Polsce przez najbliższe lata nadal będzie duży. Projekt Strategii Demograficznej 2040, jest fatalny i nie ma zbyt wielkiego przełożenia na realia. Czy można zwiększyć chęć kobiet do posiadania potomstwa?

2

Odp: Przyrost naturalny - jak go skutecznie zwiększyć?

Trzeba zwiększyć poczucie stabilności i bezpieczeństwa. Wiele kobiet nie decyduje się na więcej niż 1 dziecko, bo pracodawca źle na to patrzy, bo mieszkania są małe, bo brak perspektyw na lepsze zarobki. Te 3 czynniki z moich obserwacji decydują o chęci do posiadania więcej dzieci.

3

Odp: Przyrost naturalny - jak go skutecznie zwiększyć?

Obecnie po zaostrzeniu prawa aborcyjnego - a raczej: antyaborcyjnego to kobiety też boją się zachodzić w ciążę bo co będzie jak dziecko urodzi się bardzo chore i to im zgotuje życiową tragedię...? Niestety ale obecnie rząd zmusza kobiety do rodzenia dzieci, które nie mają szans na normalne życie, a razem z nimi życie całej rodziny straci normalność...

4

Odp: Przyrost naturalny - jak go skutecznie zwiększyć?

Dziś kobiety są wygodne, nie chcą już tak się poświęcać rodzinie. Przy wielodzietnej rodzinie to nie oszukujmy się, nie ma czasu dla siebie, więc w wielu przypadkach decyzja tylko o 1 dziecku wynika po prostu z podejścia do życia, gdzie ma być też miejsce na kobiece potrzeby, a nie tylko rodzinne.

5

Odp: Przyrost naturalny - jak go skutecznie zwiększyć?

Rząd robi wszystko, żeby go zwiększyć, zakazuje aborcji nawet w oczywistych przypadkach terminalnego stanu dziecka... W ten sposób za jakiś czas będziemy mieli armię rencistów i coraz mniej pracujących na świadczenia wypłacane przez ZUS... To musi się zawalić w końcu - i tak jak w prognozach w końcu żadnych emerytur nie będzie!