1

Temat: Uruchomienie własnej kawiarni?

Chodzi o miasto z ludnością około 200 tys osób mniej więcej w centrum kraju. Zastanawiam się czy jest to perspektywiczny biznes, ile trzeba szykować pieniędzy na jego uruchomienie? Może ktoś tutaj prowadzi coś podobnego i podpowie jakich błędów unikać?

2

Odp: Uruchomienie własnej kawiarni?

Myślę, że jest tutaj potencjał. Ludzie coraz częściej wychodzą się stołować gdzieś na mieście. My również. Mąż lubi kawkę, sama również przepadam za wypiciem sobie dobrego cappuccino do smacznego ciastka. Jeśli beziesz serwowała smaczne jedzenie w dobrej cenie to na pewno się utrzymasz.
Sama możesz również zorientować się ile kosztuje otwarcie. Na przykład jest hurtownia gastronomiczna z wyposażeniem kawiarnianym

3

Odp: Uruchomienie własnej kawiarni?

Do tego trzeba mieć samozaparcie i pasję, tak samo jak do restauracji.

4

Odp: Uruchomienie własnej kawiarni?

Myślę, że to naprawdę dobry pomysł. Mieszkam w mniejszym mieście, ale bardzo brakuje nam tutaj takich lokali, do których można się wybrać ze znajomymi. Gdyby była tutaj kawiarnia, to byłabym stałą klientką smile oczywiście trzeba dobrze przemyśleć taki biznes, rozważyć koszta związane z wynajęciem lokalu, jego remontem, zakupem wyposażenia i wziąć pod uwagę stałe koszty. Należy też rozważyć z jakimi firmami/biurami nawiązać współpracę, np. dostawcą kaw czy biurem księgowym, które zajmie się różnymi rozliczeniami, czy innymi dokumentami.

5

Odp: Uruchomienie własnej kawiarni?

na pewno trzeba postawić na dobrą stronę www. Ona jest wizytówką naszego biznesu i nas samych. Platforma WordPress jest bardzo dobra. Strony się dobrze pozycjonują i wygląd jest przyjazny. Ale jak ktoś już miał do czynienia ze stronami to da sobie radę. WordPress jest intuicyjny i panel nawigacyjny jest bardzo prosty.

6

Odp: Uruchomienie własnej kawiarni?

Jak najbardziej potencjał i możliwości są smile Tak jak moja przedmówczyni sugeruje zwróć uwagę na dobrą stronę internetową i solidną, lecz jednocześnie niedrogą reklamę. Zainwestuj też w fachowe doradztwo na temat rozwoju własnego biznesu  aby cały czas być na bieżąco z panującymi na rynku trendami i możliwościami. Pamiętaj, że w biznesie ten, kto stoi w miejscu tak naprawdę się cofa.

7

Odp: Uruchomienie własnej kawiarni?

jak się otwiera własny biznes to oprócz planu biznesowego, księgowości itp trzeba mieć lokal z dobrym wyposażeniem. A w szczególności jak chcemy otworzyć kawiarnie. Co tak nie przyciąga  do kawiarni jak duży ładny ekspres do kawy który stoi w centralnym miejscu, czy filiżanki. Ogromne wyposażenie do gastronomi możecie znaleźć w sklepie internetowym

8

Odp: Uruchomienie własnej kawiarni?

Jest potencjał, ale nie ograniczaj się do kawy, dodaj też ciasta, może lody na sezon? Warto mieć kilka opcji, wtedy każdy będzie mógł przyjść i wybrać co chce. Jak już się zdecydujesz na otwarcie biznesu, to nie zapomnij o wyposażeniu pracowników w firmowe ubrania z logo, możesz takie zamówić w sklepie internetowym. To pozwoli Ci budować markę, ludzie będą zapamiętywali logo, kolory, miejsce, to zawsze procentuje.

9

Odp: Uruchomienie własnej kawiarni?

Podstawa to reklama i to niezależnie od tego, jaki biznes się zakłada. Moim zdaniem w dzisiejszych czasach nie ma mowy o powodzeniu biznesu bez reklamy internetowej. Warto również zadbać o dobre narzędzie do komunikacji z klientem - jest to system, który umożliwia wysyłkę wiadomości sms do wybranych odbiorców.

10

Odp: Uruchomienie własnej kawiarni?

O smile fajnie wiedzieć smile ja na razie myślę nad własną kawiarenką i szukam ekspresu do kaw, jest  firma która obsługuje biura oraz punkty gastronomiczne czy klientów indywidualnych na terenie Krakowa i okolic.

11

Odp: Uruchomienie własnej kawiarni?

To zależy, ja bym zrobiła przede wszystkim badanie rynku, a konkretnie okolicy, w której planujesz założenie kawiarni.

12

Odp: Uruchomienie własnej kawiarni?

kawiarnia to świetny pomysł, oczywiście moim skromnym zdaniem smile a co do rzeczy niezbędnych przy zakładaniu własnej firmy, to myślę że trzeba zwrócić uwagę na dobre konto. jesli wybierzesz to najlepsze, to będziesz mogła liczyć na fane warunki a i być moze na jakiś korzystny kredyt w przypadku przejściowego kryzysu smile

13

Odp: Uruchomienie własnej kawiarni?

Też jestem za prowadzeniem kawiarni, restauracji itd. Każdy biznes to świetna opcja według mnie. Znalazłam kalkulator wynagrodzeń. Pracodawca może w nim wyliczyc wynagrodzenie pracowników oraz koszty związane z ich zatrudnieniem. Kalkulator jest darmowy i można z niego korzystać bez limitu.

14

Odp: Uruchomienie własnej kawiarni?

Zadbaj o reklamę, zwłaszcza w sieci. Nie rób nic samodzielnie, jeśli na tym się nie znasz. Dobra strona, pozycjonowanie,, social media - to robi warszawska agencja  i odnosi sukcesy z najlepszymi markami, zobacz portfolio. Myślę, że wspólnie osiągniecie zamierzony cel i zyskacie grono odbiorców, na jakich Ci zależy.

15

Odp: Uruchomienie własnej kawiarni?

Zazdroszczę smile Świetny pomysł na biznes.  Dobry pomysł często to za mało, aby biznes utrzymał się na rynku, dlatego warto cały czas warto szukać sposobów i możliwości, jak ograniczyć koszty i usprawnić go.  Każda cenna rada jest na wagę złota.

16

Odp: Uruchomienie własnej kawiarni?

Taka kawiarnia to jednak spora ilość papierków i załatwień, warto tutaj dać sobie pomóż np. przez jakąś firmę. Fajną ofertę widziałam , zbadają dla Ciebie rynek, czy opłaca się tam prowadzić taki biznes i dodatkowo pomogą Ci rozwinąć skrzydła w danej branży.

17

Odp: Uruchomienie własnej kawiarni?

Na pewno jeżeli mówimy o uruchomieniu własnej kawiarni, musimy pamiętać, że ważne jest nie tylko odpowiednie wyposażenie, ale też praktyczne elementy wyposażenia, takie jak chociażby apteczka pierwszej pomocy. Sama swego czasu miałam okazję pracować w takim miejscu i wiem, że o zranienie czy skaleczenie tam nie trudno, wobec czego warto mieć pod ręką niezbędne materiały opatrunkowe.

18

Odp: Uruchomienie własnej kawiarni?

Jeśli myślicie o rozpoczęciu swojej działalności jako kawiarnia, to musicie wiedzieć jakich użyć do tego sprzętów do niedrogiej i dobrej kawy, którą będziecie raczyć swoich gości. Wbrew pozorom za dobrą gatunkowo kawę i urządzenia do jej parzenia nie trzeba wydawać dużo pieniędzy. Trzeba tylko wiedzieć, gdzie ich szukać.

19

Odp: Uruchomienie własnej kawiarni?

Kawiarnia to wg mnie świetny pomysł wink Fajnie też na zewnątrz latem wystawić parasole reklamowe żeby zareklamować biznes.

20

Odp: Uruchomienie własnej kawiarni?

Jeżeli chcesz otworzyć własny biznes to warto byłoby pamiętać o dobrym rozreklamowaniu firmy. Najlepiej postawić na ulotki, które rozdasz w swoim mieście. Uważam, że warto też zaraz zrobić wizytówki by każdy mógł sobie ją wziąć odwiedzając Twoją kawiarnię.

21

Odp: Uruchomienie własnej kawiarni?

Ulotki słabo działają, lepszy jest stały baner w dobrym miejscu albo reklama w lokalnych  mediach.

22

Odp: Uruchomienie własnej kawiarni?

Na pewno warto zadbać o przyciągające uwagę logo, dodatkowo możesz zainwestować w branding. Naprawdę warto zadbać o takie elementy, bo właśnie dzięki nim uda Ci się przyciągnąć klientów, jestem pewna, że będziesz zadowolona z ich działania.

Ostatnio edytowany przez iza00 (2020-09-06 20:35:00)

23

Odp: Uruchomienie własnej kawiarni?

Koleżanka taką otworzyła i biznes jej kuleje, lokalizacja jest na osiedlu gdzie tylko ludzie mieszkają, nie ma żadnych większych firm,  więc nie ma też klientów biznesowych. Sama jestem ciekawa ile będzie jeszcze ją prowadzić.

24

Odp: Uruchomienie własnej kawiarni?

Osiedle to nieciekawe miejsce jak na kawiarnię czy restauracje. Oczywiście z punktu widzenia właściciela. Tak mi się wydaje.

25

Odp: Uruchomienie własnej kawiarni?

To rzeczywiście nietrafiona lokalizacja. Na osiedlach, pod warunkiem, że są to osiedla blokowe, rację bytu mają chyba tylko "osiedlowe puby" - miejsca, gdzie można wyskoczyć wieczorem, spotkać się z kumplami.
Kawiarnia to lokal, który pasuje do centrum miasta. Miejsce, w którym można spotkać się nie tylko na biznesową kawkę, ale gdzie koleżanki mogą wstąpić podczas shoppingu na ploteczki i gdzie można pójść na randkę nie będąc pod ciekawskim okiem osiedlowych obserwatorów.