1

Temat: Ważne tematy dla kobiet w ciąży

Znalazłam tu świetne artykuły dla przyszłej mamy. Sama chętnie z nich skorzystam.
Warto poczytać, żeby być zawczasu uświadomioną w pewnych sprawach smile

2

Odp: Ważne tematy dla kobiet w ciąży

Na arti.pl można skompletować wyprawkę. Wybór wózków i łóżeczek jest naprawdę duży. A i ceny mają dobre.

3

Odp: Ważne tematy dla kobiet w ciąży

Jak ja byłam w ciąży to po prostu schizy dostawałam i próbowałam się dowiedzieć dosłownie wszystkiego na temat ciąży. Przeglądałam wszelkie możliwe strony internetowe, gazetki, książki... Do dziś pamiętam, że jednym z najczęściej wykorzystywanych przeze mnie źródeł był też kalendarz ciąży- zawsze byłam ciekawa, co też aktualnie dzieje się w moim brzuchu. big_smile

4

Odp: Ważne tematy dla kobiet w ciąży

Moja koleżanka miała spore problemy z karmieniem piersią. Pamiętam, że polecała mi artykuł w Internecie z dobrymi informacjami -  życzę powodzenia smile

5

Odp: Ważne tematy dla kobiet w ciąży

Zgadzam się, że ciąża to stres i emocje. Zwłaszcza jak zbliża się poród, dlatego trzeba być gotową. Warto zapoznać się z kilkoma artykułami.... Myślę, że dla samego spokoju warto to przeczytać, żeby się nie stresować i nie denerwować dodatkowo przed samym porodem smile.

Ostatnio edytowany przez jubik (2014-10-16 08:52:21)

6

Odp: Ważne tematy dla kobiet w ciąży

Trzeba też pamiętać, że bezsenność w czasie ciąży to nic strasznego-  Brak snu może być związany z hormonami, z lękiem przed porodem czy też ruchami dziecka. Nie można zbytnio się tym przejmować, nie można też brać tabletek na sen, bo te mogą zaszkodzić dziecku.

7

Odp: Ważne tematy dla kobiet w ciąży

Czytam na temat porodu naturalnego oraz cięcia cesarskiego. Możecie sobie dziewczyny poczytać jakie rozwiązanie jest dla Was najkorzystniejsze. Sama miałam zarówno poród naturalny przy pierwszym dziecku jaki cesarkę przy drugim. Muszę przyznać,ze lżejsza była dla mnie cesarka. Wprawdzie po cięciu dłużej dochodzi się do siebie ponieważ blizna musi się zagoić. Ale itak męczyłam sie o wiele mniej niz przy porodzie naturalnym.

8

Odp: Ważne tematy dla kobiet w ciąży

Oczywiście, ze nie jest to obowiązkowe ale warto było by jednak poszukac jakiś informacji i do porodu się przygotować. Nikt nie każde zapisywac się do szkoły rodzenia. Można też skorzystać z innych rozwiązań. Np Szkoła Rodzenia Prenalen to darmowa internetowa szkoła rodzenia.

9

Odp: Ważne tematy dla kobiet w ciąży

[quote=elena]Na stronie znajduje się obszerny artykuł na temat porodu naturalnego oraz cięcia cesarskiego. Możecie sobie dziewczyny poczytać jakie rozwiązanie jest dla Was najkorzystniejsze. Sama miałam zarówno poród naturalny przy pierwszym dziecku jaki cesarkę przy drugim. Muszę przyznać,ze lżejsza była dla mnie cesarka. Wprawdzie po cięciu dłużej dochodzi się do siebie ponieważ blizna musi się zagoić. Ale itak męczyłam sie o wiele mniej niz przy porodzie naturalnym.[/quote]

ZDECYDOWANIE SIĘ Z TOBĄ ZGODZĘ NA 100%  smile

10

Odp: Ważne tematy dla kobiet w ciąży

Jest wiele ważnych tematów, które powinnyśmy poruszać podczas ciąży. Np witaminy, sposób radzenia sobie ze stresem, przygotowanie do porodu. Jeżeli chodzi o witaminy to niestety ciężko je dostarczyć jedzeniem, ponieważ warzywa i owoce są opryskiwane chemią, a mięsa i inne produkty bardzo często są mega przetworzone. Dlatego też ważne jest by uzupełniać to w inny sposób. Mnie koleżanka poleciła suplementy bo mają wiele dobrych składników dla kobiet w ciąży. Po konsultacji z lekarzem zaczęłam stosować i myślę, że wyszło to mnie i dziecko na dobre smile

11

Odp: Ważne tematy dla kobiet w ciąży

Ciekawe strony , na pewno skorzystam

12

Odp: Ważne tematy dla kobiet w ciąży

Bardzo fajną stroną mówiącą o ciąży, przygotowaniach do niej, a także czasie po urodzeniu dziecka jest:  . W bardzo przyjazny sposób opisuje zagadnienia dotyczące tej tematyki. Porusza wszystkie tematy, zaprzątające myśli przyszłej mamy. Od urody, po dietę i zdrowie. Można tam znaleźć odpowiedzi na wiele pytań.

13

Odp: Ważne tematy dla kobiet w ciąży

Obecnie ważne jest unikanie zarażenia koronawirusem, aby dziecko urodziło się bez narażania na zachorowanie w pierwszych dniach życia, np. od matki. Dopóki jest w brzuchu, jest bezpieczne, a później to chyba tylko izolacja go ochroni.

14

Odp: Ważne tematy dla kobiet w ciąży

Jeśli chodzi o badania w ciąży to warto co jakiś czas umówić na wizytę/badanie itd.

15

Odp: Ważne tematy dla kobiet w ciąży

Depresja. Myślę, że większość kobiet w ciąży się z tym zmaga.

Ostatnio edytowany przez julala1 (2020-07-24 13:30:52)

16

Odp: Ważne tematy dla kobiet w ciąży

Jeśli partner jest do bani to faktycznie można popaść w depresję, jak moja koleżanka, sama musiała o wszystko się martwić bo on zawsze miał ważniejsze sprawy.