1

Temat: Darmowe podręczniki

Niektóre klasy dostają je, ale ćwiczenia do nich to już jest koszt dla rodziców., np. do 1. klasy same ćwiczenia wynoszą ok. 90 zł, jest to 16 zeszytów - czyli i tak wydawnictwa wyciągną od nich kasę...

2

Odp: Darmowe podręczniki

Ale się nazywa, że dostają coś za darmo i rząd już się może chwalić osiągnięciem wink Inny podręcznik z ćwiczeniami by tyle samo kosztował... Np. podręcznik i ćwiczenia za 60,50 zł...

3

Odp: Darmowe podręczniki

Ponoć nauczyciele mają dysponować jakąś dodatkową kwotą na ćwiczenia, o ile będą potrzebne. Nie jestem w temacie, ale tak dziś słyszałem od minister w mediach. Warto więc może rozeznać sprawę :-)

4

Odp: Darmowe podręczniki

Nie wiem jak u Was ta sprawa w końcu wygląda bo cisza. Moja córka dostała wszystkie podręczniki i ćwiczeniówki włącznie z językiem angielskim za darmo. Ja musiałam kupić wyprawkę, książkę i ćwiczenia do religii.

5

Odp: Darmowe podręczniki

W szkole mojego dziecka są darmowe podręczniki, ale tylko dlatego, że dyrektor sie o to postarał przeznaczył na to część oszczędności. Sporo pieniędzy przeznaczył także samorząd szkolny, który zarabiał na różnych imprezach, sprzedaży ciast, ozdób świątecznych itp. Wspólnie z rodzicami kupiliśmy Pani dyrektor taką mape  do klasy geografii.

6

Odp: Darmowe podręczniki

Moje dziecko już skończyło szkołę ,ale wiem od znajomych co mają dzieci ,że nie wszystkie klasy dostają za darmo

7

Odp: Darmowe podręczniki

I tak jest już o wiele lepiej niż jeszcze kilka lat temu. Kiedy coraz to pojawiały się nowe wydania oraz za wszystkie ksiażki trzeba było płacić.Sama jestem zdania,ze powinni jeszcze bardziej usprawnić system poprzez wprowadzenie do oferty książek w wersji elektronicznej.Sama jak widzę ile moja córka musi codziennie nosić do szkoły ksiażek to po prostu jest mi jej szkoda. Ma bardzo ciężki plecak.A przecież wiele wydawnictw ma takie ksiażki w swojej ofercie

Ostatnio edytowany przez elena (2015-12-17 10:08:42)

8

Odp: Darmowe podręczniki

Może i podręczniki w podstawówkach są bezpłatne, ale w liceach nie jest już tak kolorowo. Matura to już w ogóle, książek jest tyle potrzebnych, a trzeba samemu kupować. Na szczęście są księgarnie gdzie można taniej kupić

9

Odp: Darmowe podręczniki

[quote=elena]Sama jak widzę ile moja córka musi codziennie nosić do szkoły książek to po prostu jest mi jej szkoda. Ma bardzo ciężki plecak.[/quote]
Elena faktycznie plecaki szkolne są coraz cięższe. Jak widzę czasami pierwszaków z plecakami cięższymi niż moje siatki z zakupami to płakać się chce. Dlatego tym bardziej wyposażając dziecko do szkoły trzeba zwrócić uwagę ja to, by plecak był dobrej jakości, a także by był lekki, miał szerokie szelki i wzmocnione plecy.

10

Odp: Darmowe podręczniki

Podręczniki powinny być wirtualne a jedyne co dziecko powinno nosić do szkoły to laptop i jeden zeszyt na notatki.

11

Odp: Darmowe podręczniki

Moim zdaniem nie powinno się dzieci odzwyczajać od papierowej książki. Czytanie na monitorze bardziej obciąża wzrok.

12

Odp: Darmowe podręczniki

Poza tym kontakt z ilustracjami też jest ważny zamiast bezmyślnie przewijać obrazki na ekranie