1

Temat: Cytologia

No i doigrałam się... olewałam regularne badania, choć jakoś tak przypadkiem się złożyło, że pomiędzy ostatnią a przedostatnią cytologią minęły tylko dwa lata i teraz czekam na badanie kolposkopowe w kolejce, bo stwierdzono dysplazję dużego stopnia.

Dziewczyny... nie ignorujcie tych badań. Jeśli naprawdę w ciągu dwóch lat potrafią zajść takie zmiany, to warto badać się regularnie.
Robicie to?

2

Odp: Cytologia

Ja regularnie chodzę do ginekologa, ale to tylko  ze strachu, bo moja babia miała takie problemy - zmarła na raka...

3

Odp: Cytologia

Dlaczego tylko ze strachu? Co jest takiego w badaniach, co powstrzymywałoby Cię przed nimi gdyby nie strach? Choć właściwie to każdy powód, żeby iść, jest dobry, ale skoro robisz to ze strachu, to pewnie Cię każde takie badanie stresuje hmm

4

Odp: Cytologia

Ja chodzę regularnie bo dbam o siebie. Zawsze staram się zapisywać na badania z dużym wyprzedzeniem, zeby nie było żadnych problemów, choć nigdy nie miałam większego problemu z zapisaniem się na badania. Jestem z  tych którzy lubią chuchać na zimne.

Ostatnio edytowany przez Miska999 (2017-06-21 15:32:54)

5

Odp: Cytologia

Cytologia to raczej od ręki jest robiona. Nie wiem jak w większych miastach, ale w moim przychodzi się do ginekologa i przyjmuje od razu, w większych przychodniach ewentualnie czeka się kilka dni.

Ja się przeliczyłam... przedostatnią cytologię miałam jednak 3 lata temu. Efektem tego zaniedbania jest to, że w tym miesiącu usuną mi całą szyjkę macicy sad Nie warto było odkładać wymawiając się brakiem czasu.

6

Odp: Cytologia

Warto robić ją regularnie, bo czasem cytologia może wykryć stan zapalny, który bywa u kobiet z obniżoną odpornością...

7

Odp: Cytologia

Jak ostatnio robiłam to trzeba było powtórzyć bo za mało było komórek do oceny...