1

Temat: Rewolucyjne technologie i high-tech

Nowości ze świata nauki i techniki czasami zaskakują i wydają się bardzo kontrowersyjne, ale postęp technologiczny umożliwia zastosowanie wielu z nich w codziennym życiu i dzisiaj bez niektórych nie wyobrażamy sobie codzienności.

Zdarzają się jednak tak dziwaczne, o których można pomyśleć, że to pomysł z filmów czy literatury sci-fi... na przykład to: Japończycy opracowali pałeczki, które sztucznie wywołują smak soli podczas spożywania posiłku. Jest to możliwe dzięki stymulacji elektrycznej i opasce na nadgarstek, zawierającej mikrokomputer. Produkt jest już testowany i za rok ma trafić do sprzedaży.
W oświadczeniu dla prasy podano:
"Pałeczki wykorzystują bardzo słabą energię elektryczną — niewystarczającą do oddziaływania na ludzkie ciało — do regulowania funkcji jonów takich jak chlorek sodu i glutaminian sodu w celu zmiany postrzegania smaku poprzez sprawianie, że jedzenie wydaje się mocniejsze lub słabsze".

Co Wy na to?

2

Odp: Rewolucyjne technologie i high-tech

No proszę, jak można łatwo oszukać mózg i język smile Tylko czy ta technologia jest bezpieczna dla naszego zdrowia..? Jak będziemy tak ciągle poddawani elektryczności promieniowaniu z telefonów, komputerów i czemuś jeszcze, to w końcu możemy nie wytrzymać....

3

Odp: Rewolucyjne technologie i high-tech

A czy da się podłączyć ten prąd do łyżki, żeby zupa była słona bez soli... ? I z jakiego materiału łyżka musiałaby być wykonana żeby to było bezpieczne...? wink

4

Odp: Rewolucyjne technologie i high-tech

To jest dobre pytanie...
Myślę, że niedługo technologia pomoże wywołać wrażenie zawartości przypraw w posiłkach bez ich przyprawiania. A wtedy firmy z tej branży będą musiały się przebranżowić...

5

Odp: Rewolucyjne technologie i high-tech

To wszystko zmierza w stronę wszczepiania nam mikrokomputerów, które będą nami sterować i za nas myśleć. Strach się bać...

6

Odp: Rewolucyjne technologie i high-tech

Może będą też wymyślone soczewki kontaktowe, które pozwolą ujrzeć piękniejszy świat niż jest w rzeczywistości...?

7

Odp: Rewolucyjne technologie i high-tech

Fajna sprawa dla osób, które nie mogą jeść soli np. przy nadciśnieniu...

8

Odp: Rewolucyjne technologie i high-tech

> Hello.Kitty napisał/a:

> To wszystko zmierza w stronę wszczepiania nam mikrokomputerów, które będą nami sterować i za nas myśleć. Strach się bać...

Coraz mniej człowieka w człowieku, jak w tej mandzie "Ghost in the shell".

9

Odp: Rewolucyjne technologie i high-tech

A ja nawet lubię jak technologia ulatwia mi życie,  pamięta za mnie , dostarcza rozrywki itp.

10

Odp: Rewolucyjne technologie i high-tech

Ja wolę używać swojej pamięci. Czasem zdarzy się o czymś zapomnieć ale to nic w porównaniu z pozbywaniem się prywatności. Te podpowiadacze co chcą wiedzieć lepiej ode mnie co jest dla mnie lepsze to nie dla mnie.