1

Temat: Obcasy a niski facet

Piszę tu bo nie mam się komu wygadać. Wiem, ze to wątek często poruszany i problem dla niektórych może być śmieszny i niepotrzebny ale jest to dla mnie naprawdę bardzo niekomfortowa sytuacja... mam 170cm, mój chłopak również. Zawsze lubiłam nosić buty na wysokim obcasie, a że do najszczuplejszych nie należę, obcasy dodają mi kobiecości i czuję się wtedy szczuplejsza. Niestety wzrost mojego partnera nie pozwala mi na noszenie takowych butów i od prawie 3 lat noszę płaskie balerinki.
Mam dosyć... nie dość, ze czuję się gruba i nieatrakcyjna to na dodatek kupowanie butów stało się dla mnie zmorą bo po prostu nie pasują do mnie i nie podobają mi się. Z zakupów przychodzę przygnębiona, najczęściej mam ochotę się popłakać. Gdy partner widział mnie w szpilkach, był cholernie przygnębiony.
Bardzo chciałabym nosić chociaż czasami buty na obcasach bo wiem, że obydwoje spoglądamy na kobiety w takich butach (a teraz prawie każda nosi buty na obcasie). On patrzy na długie,zgrabne nogi a ja patrzę z zazdrością.... ostatnio zdecydowałam, ze kupię szpilki ok 9-10cm. Stwierdziliśmy , że on kupi sobie wkładki podwyższające ale przecież to zaledwie 3cm... i tak będzie 7cm różnicy. Może wydać się to śmieszne ale zapewne nie macie takiego problemu... czytam w internecie wypowiedzi dziewczyn jak to rzucają partnerów albo skreślają ich na samym wejściu z powodu niskiego wzrostu. Ja bym nie potrafiła go zostawić nigdy, bo go  kocham. Przyznam,że trochę boję się też reakcji społeczeństwa bo zapewne nie wygląda to normalnie kiedy idzie bardzo wysoka dziewczyna z niskim chłopaczkiem, nie chciałabym żeby nas wyśmiewali. I co najgorsze - sama czułabym się bardzo niekomfortowo, mój partner
powoli się z tym godzi i mówi żebym kupiła buty na obcasach ... tyle dziewczyn dałoby sobie ręce uciąć za to żeby być wyższymi a ja marzę żeby mieć chociaż 165cm... i przeklinam ze jestem taka wysoka... wszystkie dookoła mają wysokich facetów, nie mają tego problemu a my wyglądamy jak dwa karzełki... Co można zrobić w takiej sytuacji? czy wkładki podwyższające to ostatnia deska ratunku i więcej nie da się zrobić ?

2

Odp: Obcasy a niski facet

Po pierwsze - jeśli jemu by różnica nie przeszkadzała (może zmieni nastawienie), to Ty też powinnaś się odważyć, a ludzie na chodniku patrzą na wszystko, nie tylko na różnicę wzrostu. Zwracają uwagę na czyjąś nietypową torebkę, na figurę, na wszystko, więc... ? Celebrytom jakoś nie przeszkadza pozowanie do zdjęć na wielkich galach z wyższymi od siebie partnerkami, a żadna z nich nie zakłada na nie płaskich butów. Wpisz w Google Grafika "wyższa partnerka". Nikt z nich się tego nie wstydzi.
Jeśli natomiast Twój facet czułby się źle, to zakładaj obcasy, kiedy nie wychodzicie razem. Nie widzę powodu, dla którego wtedy miałabyś z nich rezygnować, a co do figury - wszystko w Twoich rękach i Ty możesz to zmienić.

Znam chłopaka, który był z dziewczyną o 13 cm wyższą od siebie i nie mieli najmniejszych problemów - ani on, ani ona. Wy przynajmniej jesteście równego wzrostu.
Ja się tego trochę krępowałam ze względu na faceta, nie chciałam, żeby źle się czuł. Eks narzeczony miał może centymetr więcej niż ja, w związku z czym nie zakładałam przy nim wysokich obcasów, ani koturnów. Uwielbiam szpilki. Nie mogę w nich teraz chodzić, ale przez 2 lata związku bardzo mi ich brakowało i odbiłam to sobie po rozstaniu. Zerkałam na parę znajomych, którzy także byli równego wzrostu i ona sobie nie żałowała, a on nie robił jej wymówek.
Są faceci, którzy maja dystans do tego, ze komuś coś mogłoby się nie podobać na ulicy, mają to głęboko w...

Jak zachowałabym się teraz, gdybym mogła? Pewnie przy facecie podobnego wzrostu nie zakładałabym butów, w których różnica okazałaby się znaczna, ale z całą pewnością nie poprzestałabym, tak jak kiedyś, na jednej parze wysokich butów, trzymanej na wyjścia bez faceta.

3

Odp: Obcasy a niski facet

Dlatego ja się cieszę  z mojego 1,60 m, bo nigdy nie będę miała takich problemów:)

4

Odp: Obcasy a niski facet

Zobacz, ilu znanych ludzi ma wyższe od siebie partnerki, choćby Roman Polański czy kiedyś Tom Cruise.... Jeśli mężczyzna zna swoją wartość to nie będzie wpadał w kompleksy z powodu tego, że założysz wyższe buty...

5

Odp: Obcasy a niski facet

Facet może sobie dodać wzrostu, są specjalne wkładki do butów, można dodać nawet +3 cm, odpowiednio zaczesana do góry fryzura też robi swoje, więc może wydawać się nawet 10 cm wyższy:)

6

Odp: Obcasy a niski facet

Zawsze można pójść na kompromis. Mój facet i ja też jesteśmy podobnego wzrostu. Ja mam z 171cm, a on może z 3 więcej. Lubię czasem założyć coś na obcasie, ale takim średnim, a nie niebotycznym. Dzięki jego fryzurze, która jest dość wysoka, nie odczuwamy jakoś specjalnie różnicy. A pomyśleć, że kilka lat temu, nie wyobrażałam sobie, że będę z facetem o podobnym wzrośnie, bo zawsze uwielbiałam wysokich (z fizycznych cech było to chyba jedyne, konieczne kryterium).

7

Odp: Obcasy a niski facet

moja droga, jak inne cechy są ok, to nie patrz na centymetry:) Co z tego że facet byłby wysoki, ale np. oglądałby się za innymi? Wolałabyś takiego?

8

Odp: Obcasy a niski facet

Za wysoki też niedobrze:) Ja się czuję trochę taka przytłoczona, jednak wzrost faceta powyżej 190 to jest ok tylko dla wysokich dziewczyn...

9

Odp: Obcasy a niski facet

Wczoraj widziałam taką dziwną parę, on niski i na dodatek łysy taki ok. 40-tki, a ona wyższa od niego ok. 25 lat, ale jeszcze włożyła wysokie kozaki na szpilce, komedia jak razem wyglądali smile

10

Odp: Obcasy a niski facet

No to ja ich podziwiam, że mają gdzieś to, co ludzie o nich pomyślą. Facet niższy od partnerki, który nie daje się pożreć kompleksom - wow!

11

Odp: Obcasy a niski facet

Liroy ma taką żonę, wyższa i z ustami po botoksach:)

12

Odp: Obcasy a niski facet

W tej kategorii - różnica wzrostu - można nawet walczyć o rekord Guinessa big_smile
Małżeństwo z Wielkiej Brytanii dzieli prawie 57 cm, bo on cierpi na karłowatość i są wpisani do księgi.

13

Odp: Obcasy a niski facet

Miłość po prostu jest ślepa:)