1

Temat: Plyn Lugola a promieniowanie jądrowe

Ludzie ostatnio wykupują płyn Lugola, bo Rosjanie kontrolują bliskie nam elektrownie jądrowe. A specjaliści twierdzą, że nie jest to koniecznie, bo nawet po wybuchu Czarnobyla oszacowano zbyt pesymistycznie promieniowanie i tak naprawdę ludzie bez dodatkowego preparatu jodu mogli uniknąć konsekwencji wybuchu. Jak sądzicie, czy warto mieć ten płyn w domu na wszelki wypadek?

Ostatnio edytowany przez t.lipska (2022-03-04 10:29:43)

2

Odp: Plyn Lugola a promieniowanie jądrowe

Nigdy nie wiadomo do czego może dojść, sytuacja jest bardzo napięta. Z Czarnobylem to była awaria, a jeśli będzie to celowe działanie to wcale nie musi się skończyć na taką małą skalę. Ja bym się zaopatrzyła w taki preparat gdyby było realne zagrożenie...

3

Odp: Plyn Lugola a promieniowanie jądrowe

Ale preparaty z jodem mogą rozregulować tarczycę. Przyjmuje się je tylko ze wskazań lekarza, a nie pod wpływem paniki!

4

Odp: Plyn Lugola a promieniowanie jądrowe

Ja nie kupuję, jestem dobrej myśli:) Chyba Rosja nie pragnie autodestrukcji...?

5

Odp: Plyn Lugola a promieniowanie jądrowe

Sami sobie również by zaszkodzili, gdyby coś odwalili w elektrowni.

6

Odp: Plyn Lugola a promieniowanie jądrowe

Mam wrażenie że ich przywódca jest czymś opętany i w ogóle nie myśli  o konsekwencjach swoich decyzji...
Jego otoczenie po prostu się go boi, bo to diabeł wcielony.

7

Odp: Plyn Lugola a promieniowanie jądrowe

W tej chwili żadne sankcje go nie przestraszą, a nawet gdyby zatrzymał tę machinę, byłby sądzony za zbrodnie, więc właściwie to nie ma odwrotu od tego, co robi. Musiałoby się zbuntować wojsko. Musiałby go chyba zdradzić ktoś z bliskich współpracowników. To by go mogło powstrzymać tylko. Póki żyje, nie cofnie się z własnej woli.

A takim płynem Lugola można sobie zniszczyć tarczycę i mieć do końca życia problemy.

O nowoczesnych elektrowniach jądrowych, takich jak ta w Zaporożu, specjaliści wypowiadają się uspokajająco. Reaktory mają takie zabezpieczenia, że są jak bunkry i zwykła rakieta, taka jak ta, która tam uderzyła, nawet gdyby trafiła, nie zniszczyłaby reaktora. Twierdzą, że trzeba dużo większych i celowych starań, żeby taki reaktor uszkodzić.

8

Odp: Plyn Lugola a promieniowanie jądrowe

Prędzej swoją bombę odpalą ruscy niż ukraiński reaktor...