1

Temat: Nerwica natręctw

Zetknęłyście się z tym problemem? Widzę u bliskiej osoby takie objawy - kilkakrotne wykonywanie jednej czynności, przesadne czyszczenie czegoś, bzik na punkcie dezynfekcji itp - dość absurdalnie to wygląda...

2

Odp: Nerwica natręctw

W takich sytuacjach najlepiej gdyby wypowiedział się specjalista, bo może naprawdę w tym przypadku chodzi o zwykły lęk przed zakażeniem...?

3

Odp: Nerwica natręctw

Absurdalnie, to prawda, ale w większości przypadków jest nieszkodliwe. Sama mam i mam kolegę, który ma, ale w stopniu... umiarkowanym. Kiedy byłam w podstawówce, miałam objawy bardzo nasilone, ale to jest nic w porównaniu z tym, co widziałam u sąsiadki mojej koleżanki. Ta pani nie potrafiła dotknąć klamki inaczej, niż przez papier. Około 40% dzieciaków z nerwica natręctw ma z nią problem również w dorosłym życiu. U mnie to się jakoś wyciszyło.

4

Odp: Nerwica natręctw

Szkodliwe jest wtedy, kiedy ktoś np. blokuj łazienkę bo 10 x myj ręce, albo nie może zebrać się do wyjścia bo 5 razy sprawdza czy gaz  i krany zakręcił. Dla takich ludzi jest najważniejsze wykonanie swoich rytuałów a nie terminy czy pilność innych spraw - i to działa rodzinie najbardziej na nerwy...

5

Odp: Nerwica natręctw

Okropna przypadłość utrudniajaca życie....

6

Odp: Nerwica natręctw

Tak, bardzo. W dodatku naraża cierpiących na drwiny ze strony otoczenia, bo przecież dla innych to takie śmieszne, że ktoś co chwilę biegnie umyć ręce, "no taki pedancik, czyścioszek, brzydzi się nas czy co?"