1

Temat: Dlaczego w szkole nie ma obowiązkowego przedmiotu Edukacja seksualna?

Dlaczego w dobie hiv /aids w szkole nie ma zajęć o zakładaniu prezerwatyw, metodach antykoncepcyjnych - weźmy gazety dla nastolatków o czym tam jest - o sexie, ale nie ma o odpowiedzialności o .. 17 ...18 ....16-latkach, które zaszły w nieplanowaną ciążę i jak to wpłynęło na ich życie - może się nam dorosłym nie podobać, ale dzieci w wieku 17 lat są często już po inicjacji seksualnej. Pamiętam jak rok temu 16-letni młodzieniec pytał mnie, czy nie mogłabym mu powiedzieć, jak zakłada się prezerwatywę, bo on ma dziewczynę, a nie chce mieć dzieci...

2

Odp: Dlaczego w szkole nie ma obowiązkowego przedmiotu Edukacja seksualna?

Też się nad tym zastanawiam. A teraz to już tylko pomarzyć można o takich lekcjach.

3

Odp: Dlaczego w szkole nie ma obowiązkowego przedmiotu Edukacja seksualna?

To straszne, że szkoły olewają tę część dorastania młodego człowieka. Ja pamiętam, że w czasach gimnazjum miałam takie zajęcia, ale ograniczyły się do pokazania nam filmów nagranych w latach 80/90 i miały niewiele wspólnego z tym jak teraz wygląda świat. To w naszym (rodziców) interesie leży kwestia poinformowania naszych dzieci "co i jak". Warto też z dzieckiem pójść do lekarza i z lekarzem porozmawiać o metodach antykoncepcji, bo nie zawsze gumki są najlepsze dla młodzieży. Są różne tabletki, które mogą młodym dziewczynom pomóc w przebrnięciu przez przyzwyczajanie się do PMS'u smile Sama bardzo źle wspominam ten czas smile

4

Odp: Dlaczego w szkole nie ma obowiązkowego przedmiotu Edukacja seksualna?

Pewnie nie ma takiego przedmiotu dlatego, że w interesie rządzących nie jest to, żeby rodziło się mniej dzieci... A wizyty edukatorów z zewnątrz są torpedowane... Rodzice najczęściej sami nie uświadomią dziecka, a szkoła też nie chce.

5

Odp: Dlaczego w szkole nie ma obowiązkowego przedmiotu Edukacja seksualna?

Teraz rodzice mają się zgadzać na każdą seksedukację;) Czyli będzie jej jeszcze mniej... - a internet zastąpi wszystko.

6

Odp: Dlaczego w szkole nie ma obowiązkowego przedmiotu Edukacja seksualna?

Po co komu świadome społeczeństwo?  Trudniej nim rządzić. ..

7

Odp: Dlaczego w szkole nie ma obowiązkowego przedmiotu Edukacja seksualna?

Rodzice w większości nie chcą.