1

Temat: Jaki pies dla rodziny z małymi dziećmi?

Zastanawiam się nad tym, bo siostra ma 2 dzieci i chce dla nich pieska.. Zwykle ludzie wybierają do takich domów małe psy, a z doświadczenia wiem, że te małe i średnie psy są groźniejsze niż duże, które są stabilniejsze emocjonalnie mając świadomość wrażenia, jaki robią ich rozmiary:) Ona tak szybko nie atakują jak te mniejsze...
Jak myślicie, która rasa byłaby najlepsza? Labrador odpada, bo za duży do małego mieszkania...

2

Odp: Jaki pies dla rodziny z małymi dziećmi?

U mnie akurat jest york i myślę że w sam raz nadaje się dla małych dzieci...

3

Odp: Jaki pies dla rodziny z małymi dziećmi?

Również mam yorka i jest bardzo łagodny i lubi dzieci. Moim zdaniem wszystko zależy od tego w jaki sposób pokierujemy wychowawczo psem bo każdy lubi zabawę niezależnie od wieku.  Pamiętajmy jednak, ze pies to odpowiedzialność i nie zabawka na chwilę. On tak jak człowiek choruje i wymaga naszej baczniejszej uwagi w te gorsze dni. Pamiętam jak na samym początku nasz pupil miał problemy skórne i po diagnostyce okazało się, że jest uczulony na kurczaka i zboża.

4

Odp: Jaki pies dla rodziny z małymi dziećmi?

Wg mnie małe pieski są zbyt delikatne przy dzieciach. Lepiej jak to jest np. labrador...

5

Odp: Jaki pies dla rodziny z małymi dziećmi?

Labradory to chyba te psy, które najbardziej kojarzą mi się z rodziną i małymi dziećmi. Może dlatego, że często są psami-terapeutami.