1

Temat: Projekt domu gotowy i indywidualny

Pytanie jak w temacie. Ile kosztuję średnio projekt gotowy a ile indywidualny?

Ile wy płaciliście za wasze projekty domów? Jakie są to rzędy cen. Byłem u architekta, i powiedział mi, że projekt mojego domu będzie kosztował podobnie, obojętnie czy będzie to projekt gotowy - czy indywidualny. Twierdzi, że cena zamknie się gdzieś w granicach 8 tys.

A jak było u was ile płaciliście za projekt gotowy a ile za projekt indywidualny?

2

Odp: Projekt domu gotowy i indywidualny

To było parę lat temu, ale 2,5 tys. za gotowy z małymi modyfikacjami wprowadzonymi na nasze życzenie

3

No to niewiele faktycznie. Mnie cena w biurze architektonicznym troche ścieła z nóg.....Pewnie wybiore sie do jakiegoś innego biura ponieważ patrzyłam sobie w sieci na projekty małych domów i można je kupić nawet za 1500 - 2000 zł. Myślę,ze dostosowanie projektu do działki nie będzie aż takie kosztowne jak mi wcześniej powiedzieli....

4

Indywidualne zazwyczaj są po prostu droższe, bo trzeba je dostosować do indywidualnych widzimisie. Gotowe projekty, to gotowe projekty.

5

Moi znajomi niedawno 4 tysiące płacili.

6

Ja wolę gotowy projekt domu. Sama planuję budowę i już znalazłam ciekawy projekt domu energooszczędnego na stronie-.  Celem jest zapewnienie idealnej proporcji ceny budynku do kosztów jego eksploatacji.

7

Zaprojektowanie domu indywidualne jest po prostu trudne. Każdy ma inne wymagania i inne potrzeby. Architekt musi sie do nich dostosować i często wprowadzić wiele poprawek. To wszystko kosztuje i wymaga dużej ilości czasu. Stąd ta cena.

Sama również stawiałabym jednak na projekt domu z biura architektonicznego:
będzie o wiele tańszy
mozemy sprawdzic kosztorys
oraz z góry widzimy jaki jest rozstaw pomieszczeń. Można sie zastanowić czy nam to pasuje czy nie

Fajne domy mają tutaj:

Ostatnio edytowany przez Taluska (2017-10-18 13:25:38)

8

Przypuszczam, że ja miałabym wiele uwag i gdybym miała stawiać dom, to jednak wolałabym skorzystać z możliwości przeorganizowania rozkładu pomieszczeń.

9

Niestety, ale kompletnie się na tym nie znam... Dlatego też w ogóle nie będę w stanie pomóc...

10

Ja bym chciała indywidualny,  mam wiele pomysłów i w gotowym raczej ich nie będzie....

11

Ja oglądam jedynie gotowe projekty domów  gdyż uważam że samemu nie wymyślę budynku lepiej niż ludzie którzy zajmują się tym na co dzień. A jeśli coś mi się nie podoba w danym projekcie to go odrzucam. Natomiast warto pamiętać że na nasze życzenie mogą zostać wprowadzone drobne poprawki.

Ostatnio edytowany przez Bertek (2018-10-11 16:25:21)

12

Gotowe są tańsze, a ja bym wolała mniej na niego wydać, bo budowa i tak jest droga...

13

Racja, jest taki duży wybór, że na pewno coś będzie idealne

14

Oczywistym jest, że projekt indywidualny jest lepszy pomimo, że droższy. Ale cały dom jest "szyty na miarę". Do projektu architektonicznego musimy jeszcze mieć projekty dostarczenia wszystkich mediów, czyli prąd, gazociąg, kanalizacja etc. Opracowaniem projektów i nadzorem nad wykonawcami zajmuje się  profesjonalna firma.