1

Temat: Studia humanistyczne

Jeśli jesteś humanistą a nie chcesz mieć problemu ze znalezieniem pracy to polecam kierunki, po których praca jest pewna.Wato też mieć dodatkowe uprawnienia, kursy itp.

2

Odp: Studia humanistyczne

Coraz mniej ludzi studiuje, bo trzeba pracować na utrzymanie, a już może wystarczy magistrów co pracują w magazynach czy supermarketach... Ma rację lewica ze trzeba ożywić szkoły zawodowe i technika

3

Odp: Studia humanistyczne

Sama znam kilka osób, które w końcu przekwalifikowały się, bo praca w szkole ich nie satysfakcjonowała finansowo...

4

Odp: Studia humanistyczne

Jestem po kulturoznawstwie i dziennikarstwie. Nie powiem, że żałuję wyboru, bo studia bardzo mi się podobały, dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy i myślę, że poszerzyłam swoje horyzonty. Jednak, jak przyszło do zderzenia z poszukiwaniem pracy... wiadomo, rzeczywistość jest zupełnie inna. W tak specyficznych branżach trzeba mieć, albo dużą siłę przebicia i pchać się siłą, albo ewentualnie sporo znajomości. Jeśli chodzi o praktyczne umiejętności, człowiek potrafi niewiele więcej niż po ogólniaku i nie wyróżnia się specjalnie na rynku pracy. No chyba, że pracodawca chce porozmawiać o maskach w teatrze włoskim, albo iluś definicjach kultury. Wtedy można zaplusować.

5

Odp: Studia humanistyczne

Super, że nie żałujesz smile
Zastanawiam się co jest trudniejsze:
- studiować coś, co się lubi, ale nie móc znaleźć pracy i z konieczności szukać jej poza zawodem (sytuacja jak opisana przez Melomankę),
- studiować coś, czego się nie lubi i mieć po tym pracę, która polega na robieniu tego, czego się nie lubi big_smile

6

Odp: Studia humanistyczne

Humaniści mają większe horyzonty intelektualne niż inni i łatwiej im odnaleźć się w zmieniających się realiach pracy - ale znów brak im umiejętności i wiedzy technicznej, co utrudnia elastyczność zawodową.

7

Odp: Studia humanistyczne

A wg mnie to kwestia doszkolenia się i zdobycia doświadczenia, a większość zawodów i tak trzeba poznać w praktyce...