1

Temat: Ząbkowanie a choroba

Cześć, nie znalazłam tutaj żadnego tematu o ząbkowaniu, dlatego go zakładam, ponieważ wczoraj wieczorem trafił mi się bardzo fajny artykuł na ten temat. Jest dokładnie opisane to, jak mamy odróżnić ząbkowanie od choroby. Myślę, że każda młoda mama powinna go przeczytać sobie smile

2

Odp: Ząbkowanie a choroba

Wiadomo mniej więcej w jakim wieku dziecko ząbkuje - więc po objawach można się domyślić, że to już:)

3

Odp: Ząbkowanie a choroba

zwykle ma wtedy gorączkę

Ostatnio edytowany przez karolinas33 (2016-12-15 20:48:28)

4

Odp: Ząbkowanie a choroba

Z tego co mi wiadomo to zazwyczaj gorączka, nadmierne wydzielanie śliny, brak apetytu, problemy ze spaniem no i oczywiście marudzenie i płacz, zresztą tak jak napisała Mandy raczej każda mama powinna się bez trudu domyśłić że to już wink

5

Odp: Ząbkowanie a choroba

U nas przy każdym ząbku były problemy - nie stresuj się. Niestety, ale ząbkowanie to trudny okres w życiu każdego rodzica, mnóstwo nieprzespanych nocy. Pamiętajcie o tym, aby o to ząbki dbać od samego początku.

6

Odp: Ząbkowanie a choroba

Gdybyśmy tego nie mieli w apteczce, byłoby ciężko! Naprawdę dobry preparat podczas ząbkowania.

7

Odp: Ząbkowanie a choroba

Jakiś czas temu też szukałam coś dobrego na ząbkowanie i w parku jak byłam na spacerze znajoma właśnie opowiedziała mi o tym specyfiku z spray co napisała @ paulina88, muszę przyznać że nie dowierzałam jak mówiła że ma tak szybkie działanie. Ale to prawda kilka psiknięć i poprawa spora, a co ważne przespane noce. Bardzo ważne jest tez to że nie trzeba wkładać palca do buzi tak jak z żelami tylko psikniesz i spokój moja za nic nie da wsadzić sobie palca do buzi od razu gryzie :-) Całkiem mocno big_smile

8

Odp: Ząbkowanie a choroba

Też u młodej używałam, przydaje się tez przy aftach, pleśniawkach, albo na otarcia od aparatów ortodontycznych.

9

Odp: Ząbkowanie a choroba

Niestety przy ząbkowaniu różne rzeczy moga się wydarzyć. Dlatego warto kontrolować sytuację.

10

Odp: Ząbkowanie a choroba

U nas czas ząbkowania niestety był ciężki hmm Ale jakoś to trzeba przetrwać,  smarowaliśmy dziąsła żelem no i chociaż chwilowa ulga była.

11

Odp: Ząbkowanie a choroba

Przy ząbkowaniu występuje nieraz gorączka, ale czy to możliwe, żeby z powodu ząbkowania pojawiała się biegunka u dzieci? Wydaje mi się to jednak mało prawdopodobne, ale słyszałam takie opinie. A jak wy myślicie? Macie jakieś obserwacje? Biegunka to raczej wirusy, bakterie albo nietolerancja pokarmowa. Tak mi się przynajmniej wydaje, choć specjalista nie jestem.

12

Odp: Ząbkowanie a choroba

U mojego Bartka na ząbkowanie świetnie się sprawdził ibum w zawiesinie dla dzieci, łagodził ból i stan podgorączkowy więc przez ten okres oboje przeszliśmy bezboleśnie big_smile

13

Odp: Ząbkowanie a choroba

Dla mnie syropki typowo przeciwbólowe to ostateczność.

14

Odp: Ząbkowanie a choroba

Myślę, że przy podejrzeniu że to ząbkowanie można stosować masaż dziąseł. Jeśli przyniesie efekt to raczej już mamy pewność. Mojemu smarowałam dziąsła żelem kilka razy dziennie i zawsze przynosiło mu to ulgę. Syropy raczej bym stosowała tez jako ostateczność i nie bez konsultacji z lekarzem.

15

Odp: Ząbkowanie a choroba

U nas jak ząbkował syn to zawsze towarzyszyło temu zapalenie gardła. Teraz jak jest córeczka na szczęście nie ma tego problemu choć jest marudna ale mam sprawdzony sposób na bolące dziąsełka - to żel do masażu dziąseł przeznaczony dla osób w każdym wieku. Zawierają naturalne składniki zapewniające ulgę przy ząbkowaniu u niemowląt i małych dzieci, jak również w przypadku aft i stanów zapalnych dziąseł

16

Odp: Ząbkowanie a choroba

Właśnie o żelu pisałam, a przez jaki czas stosowaliście?

17

Odp: Ząbkowanie a choroba

O tym czyli o jakim? Dzisiaj akurat mama pediatra na blogu mówiła o chorobach przy ząbkowaniu, ze dziecko często gorączkuje czy ma biegunki, bo po prostu jest wtedy osłabione i łapie wszystkie wirusy. Te objawy nie wskazują bezpośrednio na ząbkowanie. Ale jesli chodzi o łagodzenie objawów, takich jak ból czy swędzenie dziąseł to u nas genialnie się sprawdzają chłodzące gryzaki i dologel na dziąsła w razie potrzeby.

18

Odp: Ząbkowanie a choroba

Tym bardziej, że koi i wycisza, ułatwiając maluszkowi zaśnięcie.

19

Odp: Ząbkowanie a choroba

U nas wzielismy ten żel jednak. Obecnie duzo osób sugeruje sie składem, a dologel ma tez naturalny ten sklad: wyciąg z kozłka lekarskiego 5%, wyciąg z rumianku pospolitego 5%, wyciąg z propolisu 5%, substancje pomocnicze.

20

Odp: Ząbkowanie a choroba

Płukanki z szałwii łagodzą ból dziąseł

21

Odp: Ząbkowanie a choroba

Są fajne żele no i można dać schłodzony gryzak żelowy

22

Odp: Ząbkowanie a choroba

Musi to przeżyć, po prostu trzeba dbać, żeby nie jadło w tym czasie twardego pokarmu i tyle.