26

Odp: zwierzęta a sylwester....

Pełno szkieł, butelek, papierzysk, dziady bawić się nie portafią, robią syf i myślą, że na tym to polega żeby się spić i nabrudzić.

27

Odp: zwierzęta a sylwester....

Można pomóc zwierzakowi podając preparat Stress Out :
[url]http://sklep.zoolandia.pl/index.php?searchname=stress&x=0&y=0[/url]
Jest skuteczny i bezpieczny.Dodatkowo można  zamknąć psa np w lazience gdzie huk nie będzie tak silny.

28

Odp: zwierzęta a sylwester....

Mój piesek sam ucieka do łazienki i chowa się za wanną.
Kiedyś dostał jakiś środek uspokajający i ... stał się po nim trochę agresywny. Nie bradzo rozumiem skąd taki odwrotny skutek. Nie pamiętam co to było, ale na pewno nie powyższy preparat, tylko że od tej pory trochę się obawiamy podawać mu cokolwiek.

29

Odp: zwierzęta a sylwester....

Znajoma daje psu tabletki z melisą czy tym podobnym składnikiem, kupuje w aptece jak dla ludzi i jedna tabletkę pies dostaje zawsze w Sylwestra. Śpi grzecznie, a zawsze trząsł się jak galareta ze strachu...

30

Odp: zwierzęta a sylwester....

Moje kochanie stareńkie już jest. W tym roku zauważylam, że przestał słyszeć strzały na poligonie i inne odgłosy, których się do tej pory bardzo bał, tzn. może nie przestał słyszeć całkiem, ale już go tak nie przerażaja, a faktem jest, że wzrok i słuch mu siadają w szybkim tempie.

31

Odp: zwierzęta a sylwester....

Moje zwierzaki sylwestra spędziły w domu, cicho i bezpiecznie.

32

Odp: zwierzęta a sylwester....

Fajne rady.

33

Odp: zwierzęta a sylwester....

W ubiegłym roku Sylwester był dla nas problemem bo kot okropnie się bał, ale miał odsunięte drzwi do szafy na korytarzu i zaświecone światło. Prawie non stop w tej szafie siedział mocno zestresowany. W tym roku nie było tak źle. Czasem chował się pod łóżko ale już nie był taki zestresowany.

34

Odp: zwierzęta a sylwester....

Ludzka głupota i nieumiejętność bawienia się bez litrów alkoholu i huku wystrzałów udowadnia, że są głupi i niegodni żyć obok zwierząt...

35

Odp: zwierzęta a sylwester....

To tak jakby nie można było jeździć samochodami bo zwierzęta giną pod kołami... Są zwierzęta które boją się huku petard ale i takie które na to nie zwracają uwagi dlatego tym pierwszym trzeba pomóc ten jeden dzień w roku bezstresowo przejść a nie zabraniać ludziom zabawy.

36

Odp: zwierzęta a sylwester....

Niestety ja nie jestem tak wyrozumiała. Wszystko jest dla ludzi ale z jakimś umiarem, a nie  strzelanie przez tydzień bo nagle idioci się zorientowali, że koniec roku jest....

Ostatnio edytowany przez Florax (2017-03-10 18:45:01)

37

Odp: zwierzęta a sylwester....

Ludzie zapomnieli że nie są sami na świecie, nie mają empatii dla zwierząt...

38

Odp: zwierzęta a sylwester....

Ostatnio nawet ludzie zamawiają osoby do wyprowadzania psa w takie dni jak sylwester - [url]http://lokalers.pl/dom-i-biuro/zwierzeta/wyprowadzanie-psa/[/url] . Aż nie wierzyłam big_smile

39

Odp: zwierzęta a sylwester....

Lubię oglądać fajerwerki, przyznaję. Używania petard zwyczajnie nie rozumiem. Jako że miałam psa, doskonale pamiętam jego przerażenie i sama nie kupuję, nie strzelam i właściwie obywam się bez oglądania ich nawet w Sylwestra.

Zastanawiam się jednak, czy jest jakaś możliwość pogodzenia fajerwerków z dobrem zwierząt. Imprezy za miastem? Wtedy z kolei boją się dzikie zwierzęta. Zakaz sprzedaży dla każdego i ograniczenie uprawnień do zakupu wyłącznie dla organizatorów imprez masowych? Takich odbywających się na obszarach na uboczu, nieszczególnie zasiedlonych przez zwierzęta? Nie przeszłoby. Duże imprezy plenerowe często w finale mają pokaz sztucznych ogni, który działa na emocje i jest w sumie fajnym zakończeniem festiwali muzycznych i tego typu kilkudniowych imprez.

40

Odp: zwierzęta a sylwester....

Mój nieżyjący już kot wchodził za lodówkę.

41

Odp: zwierzęta a sylwester....

Chciałabym dożyć czasów, kiedy zwierzęta będą traktowane tak samo jak ludzie - bo tak samo czują ból czy złe warunki jak my...

42

Odp: zwierzęta a sylwester....

mój się jakoś bardzo nie boi, ale zasłaniamy wszystkie okna wink

43

Odp: zwierzęta a sylwester....

Czekam z utęsknieniem zna zakaz używania petard i głośnych fajerwerków... Wśród 1000 niepotrzebnych ustaw jakoś nie może się przebić coś naprawdę życiowego..

44

Odp: zwierzęta a sylwester....

Niestety to ciągle nie jest standard w naszym kraju ....

45

Odp: zwierzęta a sylwester....

Nawet jakby był zakaz używania petard czy fajerwerków, to raczej u nas trudno było by liczyć na przestrzeganie prawa w tym zakresie. Wystarczy zobaczyć co się dzieje na stadionach:-)