1

Temat: Usuwanie rozstępów laserem Alma Harmony XL

Witam drogie Panie. Tak jak w temacie. chciałbym się Was zapytać czy któraś z Was zdecydowała się na taki zabieg? Gdzie miałyście rozstępy? Czy takie zabiegi laserowe polecacie? Na jakieś rozstępy to zadziałało, na świeże czy na te stare również? Ile wydałyście na to pieniędzy? Słyszałyście o zabiegach Alma Harmony XL?

2

Odp: Usuwanie rozstępów laserem Alma Harmony XL

nie mam aż tak widocznych rozstępów żebym się decydowała na laser, zwłaszcza że są głównie na piersiach a naświetlanie jest szkodliwe...

3

Odp: Usuwanie rozstępów laserem Alma Harmony XL

No ja właśnie mam i nie wiem co mam z tym zrobić. Ten laser to skuteczna sprawa?

4

Odp: Usuwanie rozstępów laserem Alma Harmony XL

Tylko mieć kasę i warto ten defekt usunąć.

5

Odp: Usuwanie rozstępów laserem Alma Harmony XL

[quote=Marcy]Witam drogie Panie. Tak jak w temacie. chciałbym się Was zapytać czy któraś z Was zdecydowała się na taki zabieg? Gdzie miałyście rozstępy? Czy takie zabiegi laserowe polecacie? Na jakieś rozstępy to zadziałało, na świeże czy na te stare również? Ile wydałyście na to pieniędzy? Słyszałyście o zabiegach Alma Harmony XL?[/quote]

Mniej bolesne, a równie skuteczne są zabiegi z użyciem technologii IPL. Każdy klient/pacjent będzie usatysfakcjonowany wynikiem terapii, tylko wtedy, gdy przestrzegane będą zasady wykonywania zabiegu, jak i zasady poprawnego użytkowania urządzenia...
Chciałbym wszystkim zainteresowanym przedstawić istotny wątek w całej sprawie IPL, skuteczności zabiegów i pożądanych efektach terapeutycznych.
    Jestem inżynierem mechatroniki od 2009 zajmuję się zaawansowanymi urządzeniami do kosmetologii i medycyny estetycznej  głównie wykorzystującymi technologię IPL. Dbam o stan techniczny i usuwam usterki w tych urządzeniach w Polsce i w Europie.
Działam całkowicie niezależnie od producentów, od dystrybutorów i sieci salonów. Dzięki temu mogę się wypowiadać w pełni obiektywnie. Dlaczego? ponieważ poziom niezadowolenia z zabiegów IPL robi się zatrważający i wynika tylko i wyłącznie z oszustw w gabinetach, których ofiarami stają się , słusznie niezadowoleni klienci. Tak więc zapraszam do dosyć długiej lektury, ale rzucającej światło na całą sprawę.
    Kluczowe podczas prawidłowo przeprowadzonego zabiegu są dwie rzeczy: stan techniczny urządzenia i kompetentny personel. Jeżeli te elementarne sprawy są na dobrym poziomie, to seria zabiegów przyniesie oczekiwane skutki. Bardzo proste i oczywiste , prawda?
- Odnośnie personelu. Nie chciałbym się wypowiadać szczegółowo, gdyż to nie moja specjalizacja. Mimo to, w zaawansowanych zabiegach kompetencje, wykształcenie i doświadczenie jest bardzo ważne, każdy sobie z tego zdaje sprawę.  Ciężko jest jednak znaleźć gabinet w którym pracują właśnie takie osoby. Ale może warto przed poddaniem się zabiegowi zapytać, kto będzie wykonywał nam ten zabieg? W końcu oddajemy własne ciało pod bardzo zaawansowany sprzęt w cudze ręce. Warto, aby to był przynajmniej licencjonowany kosmetolog, który poszerzył kwalifikacje profesjonalnymi kursami z obsługi urządzenia i posiada na to certyfikat.  Wszystko po to aby zabieg był bezpieczny i przy okazji skuteczny.
- Druga sprawa: stan techniczny urządzenia. O i tu zaczynają się największe "kwiatki", leży w nich 80% problemów ze skutecznością tych zabiegów. Przybliżając państwu zasadę działania IPL. Intensywnie Pulsujące Światło (Light) emitowane jest z bardzo precyzyjnie wykonanej lampy ksenonowej, znajdującej się w głowicy zabiegowej, która przykładana jest do ciała w czasie zabiegu. To właśnie z takiej lampy pochodzi cała energia, która działa terapeutycznie, lub nie. Stan techniczny takiej lampy jest niebagatelny, gdyż posiadają one określoną, żywotność, po której się nie nadają do przeprowadzania skutecznych i bezpiecznych zabiegów.
Więc, w czym problem?
    Z punktu widzenia klienta i pacjenta, jest to sprawa jak najbardziej oczywista i prawidłowa. Gabinet wyposażony w urządzenie chcąc oferować  dobre skuteczne zabiegi powinien posiadać w 100% sprawny sprzęt. Nie ma cudów, jest to bardzo precyzyjne narzędzie do wykonywania zabiegów. Powinno być sterylnie czyste (z tym jest w gabinetach kosmetycznych dramat, wiem z doświadczenia) i w pełni sprawne. W przeciwnym razie nie ma szans na przeprowadzenie skutecznego zabiegu, a wtedy pieniądze wydane na zabieg są zmarnowane.
A teraz punkt widzenia właściciela gabinetu. Aby zapewnić swoim klientom skuteczne zabiegi, konieczne jest dbanie o sprzęt, czyli regenerowanie głowic zabiegowych, aby lampy były zawsze w 100% sprawne.  Jest to dosyć drogie przedsięwzięcie w związku z czym, tu pojawiają się oszczędności  kosztem sprawności sprzętu, kosztem skuteczności terapii i kosztem klientów, którzy przez to nie mają efektów. Po prostu właściciele najzwyczajniej w świecie tego nie robią i oszukują klientów.
Można się dopatrywać przyczyn i w dużej mierze są one oczywiste.  Nie chciałbym nikogo bronić, ale po prostu zrozumieć zjawisko. Jedna bardzo ważna kwestia, to portale zakupów grupowych, które wywindowały zniżki na tego typu zabiegi w dużych miastach. Ceny z punktu widzenia klienta są okazyjne -to świetnie. Z punktu widzenia właściciela gabinetu, są bardzo niskie - dramat. Nie stać go przez to na dbanie o urządzenia i oferowanie skutecznych zabiegów. Oczywiście to jest tylko jeden z punktów odniesienia w tym procederze i nie należy dyskredytować zakupów grupowych. Zdarzają się kompetentne salony oferujące okazyjne ceny na sprawnym sprzęcie, znam taki tylko jeden.
Niestety problem jest w tym, że klienci nie mają za bardzo możliwości się przed tym bronić, ani tego sprawdzić. Wykonywane są  niemające żadnego sensu błyski w czasie zabiegu, bo klient i tak nie posiada przy sobie sprzętu laboratoryjnego do zweryfikowania stanu lampy i parametrów zabiegowych. „Klient nie sprawdzi tego, nic nam nie udowodni, możemy mu wmówić wszystko, niech przychodzi, zostawia pieniądze za nieskuteczne zabiegi, eksploatacja sprzętu i tak nas nic nie kosztuje”– to jest punkt widzenia takiego właściciela.    
Tak więc, teraz małe statystyki. Bo przecież to nie jest zjawisko wyjątkowo rzadkie, jednak niestety globalne. Tak powszechne, że trudne do wyobrażenia. O skali  wielkości tej skali może da wyobrażenie przykład Warszawy. W naszej stolicy mamy około 200 gabinetów oferujących w swoich usługach zabiegi z wykorzystaniem IPL.  Ja jako serwis sporą większość z tych miejsc odwiedzam osobiście i naprawiam usterki. Dokładnie wiem, co gdzie jest w jakim stanie technicznym, a co za tym idzie, jakie są szanse na to, że klient, który trafi do tego gabinetu będzie miał przeprowadzony skuteczny zabieg. Z pełną szczerością i odpowiedzialnością, w Warszawie poleciłbym około 15 gabinetów, których usługami warto się zainteresować, ponieważ sprzęt jest w normie, a tylko 5 jako profesjonalne i  skuteczne, bo wiem również, że personel jest kompetentny. W skali kraju to zjawisko jest w bardzo zbliżonych proporcjach.
To wszystko sprawia, że w szukaniu gabinetów oferujących skuteczne zabiegi  trzeba mieć  po prostu szczęście lub wykazać się sporą dociekliwością, aby nie zostać oszukanym.  Zachęcam do pytania obsługi w gabinetach o sprawy z założenia oczywiste, o kompetencje personelu i potwierdzenie stanu technicznego urządzenia.
Z uwagi na to, że cały proceder jest również frustrujący dla mnie jako serwisu, gdyż gabinety wielokrotnie bez pojęcia doprowadzają urządzenia do tragicznego stanu. Kilkukrotnie kwalifikowało się to najzwyczajniej w świecie na bezmyślne narażenie klientów na utratę zdrowia, lub jeszcze gorsze w skutkach konsekwencje. Tłumaczenie takim właścicielom gabinetów nie przynosi często najmniejszych rezultatów.  Stanowisko serwisu jest po stronie uczciwych i rzetelnych gabinetów jak i klientów. W związku z tym staram się dotrzeć do Państwa, jako potencjalnych klientów, którzy mają wybór i prawo korzystać tylko ze sprawdzonych, bezpiecznych i skutecznych urządzeń.  Chciałbym również zwrócić Państwa uwagę na to, że Polskie Centrum Serwisowe IPL nie siedzi z założonymi rękoma.
Od dwóch lat prowadzone jest w serwisie certyfikowanie regeneracji głowic zabiegowych.  Po przeprowadzonym serwisie dołączany jest certyfikat z unikalnym numerem, który w gabinecie może być  eksponowany, a klient może w łatwy sposób zweryfikować jego autentyczność.  Jednakże autorytet Polskiego Centrum Serwisowego IPL jest nie do końca uczciwie wykorzystywany. Jednorazowy certyfikat jest przedstawiany jako gwarancja jakości na wiele urządzeń nie objętych serwisem i dodatkowo przez wiele miesięcy tracąc ważność.  Wniosek jest taki , że klient ponownie jest oszukiwany. Warto swoje wątpliwości weryfikować  bezpośrednio kontaktując się z serwisem, jeśli istnieje taka potrzeba.
Od lutego uruchomiona jest odświeżona wersja strony internetowej, gdzie znajduje się zakładka referencje (http://www.gancservice.pl/referencje.html ) Wymienione są  tu na  krótkiej  liście kompetentne  salony  kosmetyczne, pod którymi Polskie Centrum Serwisowe IPL  podpisuje się z pełną odpowiedzialnością. Lista będzie powoli (z uwagi, że dobrych salonów jest niewiele) rozbudowywana i uzupełniana o uczciwe gabinety , w których zaawansowane urządzenia są pod stałą kontrolą.  Nie jest to dożywotnia lista, pozycja gabinetu w każdej chwili może być usunięta w przypadku stwierdzenia naruszenia standardów i  rygorystycznych norm. Stan techniczny urządzeń w tych gabinetach jest stale monitorowany.
Zachęcam do sprawdzania, czy Państwa gabinet widnieje na tej liście.
Całość  oczywiście nie skreśla jakiejś małej części gabinetów kosmetycznych, które mogą oferować  skuteczne zabiegi na dobrych niezawodnych urządzeniach, ale są to na pewno pojedyncze przypadki. Zachęcam szczerze do zadawania pytań w gabinecie,  w którym mamy zamiar wykonać zabiegi.
Proszę być ŚWIADOMYM KLIENTEM, na pewno przyniesie to Państwu duże korzyści.

6

Odp: Usuwanie rozstępów laserem Alma Harmony XL

Dzięki za długi post w tym temacie.

7

Odp: Usuwanie rozstępów laserem Alma Harmony XL

Moja siostra zdecydowała się na zabiegi Alma Laser i jest bardzo zadowolona.  Miała spory cellulit po ciąży i w końcu już nie wytrzymała bo miała kompleksy. Wykonano 4 zabiegi z tego co pamiętam. Z każdym kolejnym cellulit był mnie widoczny. Bardzo zachwalała sobie salon w którym wykonała zabieg, że profesjonalna obsługa, bardzo kompetentna. ;-)

8

Odp: Usuwanie rozstępów laserem Alma Harmony XL

Jest wiele metod leczenia rozstępów, stosowanych w zależności od ich rodzaju, rodzaju skóry, a także predyspozycji pacjenta.
Cena zabiegu również dostosowana jest do wybranego rozwiązania oraz przewidywanej ilości samych zabiegów.

Tutaj podrzucam źródlo, gdzie można poczytać o wielu metodach leczenia rozstępów:

9

Odp: Usuwanie rozstępów laserem Alma Harmony XL

Metod jest wiele ale one wcale nie znikają...Dlaczego?

10

Odp: Usuwanie rozstępów laserem Alma Harmony XL

Bo to jest trwałe uszkodzenie skóry. Pęknięcie tkanki. Nic tego nie sklei...

11

Odp: Usuwanie rozstępów laserem Alma Harmony XL

A jaka jest gwarancja że skóra będzie w przyszłości odporna na rozstępy po takim zabiegu...?