26

Odp: Rehabilitacja pourazowa

Rehabilitacja jest ważna. Szkoda, że kolejki takie długie, bo naprawdę wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak bardzo pomaga ograniczyć ryzyko późniejszych problemów i kontuzji związanych z częścią ciała, która doznała urazu. No i przyspiesza powrót do zdrowia i formy.

27

Odp: Rehabilitacja pourazowa

Ja miałam niedawno złamaną rękę i teraz stosuję krem wspomagający leczenie złamania, może i działa powierzchownie, ale jakoś wierzę, że z nim wszystko będzie lepiej szło z dochodzeniem do zdrowia...

28

Odp: Rehabilitacja pourazowa

Albo prywatnie, albo amputacja jak to mowia.

29

Odp: Rehabilitacja pourazowa

Trochę to przerażające, ale naprawdę nie zostawiają człowiekowi wyjścia, i jeśli chce być sprawny, to musi płacić dodatkowo.
Trafiłam kiedyś do placówki, w której nie wiedzieli jak przeprowadzić rehabilitację. Zgroza. Oddział rehabilitacji i nikt nie wie jakie ćwiczenia przy jednym z powszechniejszych urazów. Przez dwa dni nie przyjmowali mnie wcale, aż wrócił z urlopu ktoś, kto wymyślił jakieś ćwiczenia, po których miałam problemy z chodzeniem, jakich wcześniej nie było. Dodatkowo, po drugiej stronie korytarza przeprowadzane były zabiegi. Po kilku dniach dowiedziałam się, że przeprowadzają je nieprawidłowo, nie na tym sprzęcie, co powinni.
Byłam też świadkiem kilku innych błędów pracowników tej placówki.

30

Odp: Rehabilitacja pourazowa

Rehabilitacja tylko prywatnie, na NFZ nie dostaniesz nic, co Ci pomoże hmm

31

Odp: Rehabilitacja pourazowa

Niestety płatność za rehabilitację to standard ;/
Gdybym czekała na rehabilitację po operacji ACL na termin z NFZ to zapewne skończyłoby się z ponowną operacją rozcinania zrostów, kpina! sad

32

Odp: Rehabilitacja pourazowa

Na NFZ to można sobie czekać, a stan zdrowia podupadnie tak że potem i rehabilitacja nie pomoże... Zaczynam się zastanawiać, czy składki powinny być obowiązkowe, bo wiele osób lepiej by wyszło finansowo i zdrowotnie płacąc lekarzom i nie korzystając z NFZ.

33

Odp: Rehabilitacja pourazowa

Dziękuję za wszystkie podpowiedzi. Ja niestety niedawno także doznałam urazu odcinka lędźwiowego podczas ćwiczeń na siłowni. Ból był tak uporczywy, że nie mogłam normalnie funkcjonować. Po kilku tygodniach regularnych ćwiczeń i zabiegów ból całkowicie ustał, a ja mogłam wrócić do ćwiczeń.

Ostatnio edytowany przez JulkaPL (2021-10-18 09:37:52)

34

Odp: Rehabilitacja pourazowa

Na to masaż pomaga, ale trzeba iść do doświadczonego masażysty.