1

Temat: Kosmetyki kolorowe dla dzieci

Wiem, ze wybór w sklepach jest spory, ale większość nie ma żadnych atestów, badań i nie nadaje się do kontaktu ze skórą. A moja bratanica marzy o własnych lakierach do paznokci, jakie są ok dla 6-7latki?

2

Odp: Kosmetyki kolorowe dla dzieci

Żadne nie są odpowiednie, bo są naładowane chemią, która przenika do organizmu! Niech sobie kredkami pomaluje, a na
lakiery przyjdzie czas jak już będzie nastolatką. Mama powinna jej wytłumaczyć, co jest odpowiednie dla dzieci w jej wieku i na pewno nie są to pomalowane paznokcie!

3

Odp: Kosmetyki kolorowe dla dzieci

A co do kosmetyków są takie specjalnie dla małych dziewczynek bez chemii z naturalnym składem. Same lakiery zmywają się woda z mydłem.  Możesz sprawdzić skład. Błyszczyki nie mają nawet cukru w składzie.

4

Odp: Kosmetyki kolorowe dla dzieci

Fatalny pomysł, tak pozwalać dziecku na wszystko, co sobie wymyśli.  Ale dzisiejsze matki nie myślą tylko podążają za reklamami i na dodatek nie mają umiejętności wychowawczych - dlatego te dzieci są takie rozwydrzone i ciągle czegoś chcą, zwłaszcza jeśli to nie pasuje do ich wieku. Widzą, że matki się zgadzają więc z tego korzystają. A firmy robią kasę na ludzkiej głupocie.

5

Odp: Kosmetyki kolorowe dla dzieci

Sprawdziłam skład 2 błyszczyków dla dzieci w różnych cenach:
ten za 12 zł -
Pentaerythrityl Tetraisostearate, Polyisobutene, Bis-Diglyceryl Polyacyladipate-2, Tridecyl Trimellitate, PPG-3 Benzyl Ether Myristate, Hydrogenated Polycyclopentadiene, Caprylic/Capric Triglyceride, C18-36 Acid Triglyceride, Tribehenin, Tocopheryl Acetate, Silica Dimethyl Silylate, Ricinus Communis (Castor) Seed Oil, Sodium Saccharin, Parfum, Propylparaben, BHT +/- Calcium Sodium Borosilicate, Titanium Dioxide, Tin Oxide, Silica, Calcium Aluminum Borosilicate, CI 45410, CI 77891, CI 15850, CI 42090

a ten za 25 zł -
Polyglyceryl-2 Isostearate/Dimer Dilinoleate Copolymer, Isocetyl Stearoyl Stearate, Ricinun Communis Seed Oil, Polyglyceryl-3 Diisostearate, Oryza Sativa Cera, Glyceryl Behenate, Helianthus annus seed oil, Butyrospermum Parkii Butter, Prunus Serrulata flower extract, Citrus Aurantium Dulcis Peel oil Expressed, Stevia rebaudiana extract, Caprylyl glycol, Glycerin, Parfum, Caprylhydroxamic acid, Silica, Mica, CI 19140, CI 15850, CI 77891, Alumina, Citric acid

I co? Nie jedzie od nich chemią...?

W tym droższym jest np. Polyglyceryl-3 Diisostearate - zwiększający lepkość i powodujący powstanie emulsji - i tu ostrzeżenie: "należy zachować ostrożność podczas formułowania produktów kosmetycznych ze składnikami, których ocena bezpieczeństwa opiera się na braku przenikania".
A błyszczyk przecież ląduje na ustach gdzie skóra jest cienka i to przenikanie występuje!!!

W tańszym - który producent określa jako bezpieczny dla dzieci od 3. r.ż. - jest m.in. Bis-Diglyceryl Polyacyladipate-2 - czyli mieszanka estrów Dwuglicerolu i poliacyladypinianu, nadająca odpowiednią konsystencję. Albo Tocopheryl Acetate... Brzmi naturalnie? Nie sądzę:) To są w 100% syntetyczne substancje, a przecież tak bronimy dzieci przed szkodliwością plastiku czy innych syntetyków w otoczeniu...

Może w końcu te mamunie wreszcie zaczną myśleć...? Cena jednak nie czyni cudów, a te błyszczyki "naturalne" wcale  nie składają się tylko z naturalnej marchewki czy buraka...

6

Odp: Kosmetyki kolorowe dla dzieci

Wg mnie czasem można dziecku pozwolić na "makijaż" nawet kosmetykami dla dorosłych, i o ile nie będzie go nosiło przez cały dzień, to nic złego mu się nie stanie od tej chemii... Sama się malowałam kosmetykami mamy mając może z 6 lat i żyję smile I nikt wtedy nie przejmował się składem, a kosmetyki były bardziej siermiężne. Natomiast zgadzam się z tym, że teraz marketing umie sprzedać wszystko i nawet w dzieci już celuje produktami, które kiedyś były tylko dla dorosłych - przykładem te znane reklamy żelu intymnego dla dziewczynek:D No bardzo potrzebne im są, bardzo big_smile

7

Odp: Kosmetyki kolorowe dla dzieci

Niby tak, ale jak masz w domu małego alergika to może się to skończyć mniej optymistycznie. Ja mam i coś o tym wiem. Jestem również zdania, że jeżeli są to kosmetyki specjalnie dla dzieci to spokojnie można dziecku pozwolić na taką zabawę.

8

Odp: Kosmetyki kolorowe dla dzieci

Fajne są lakiery do paznokci, mają dobry skład.