26

Odp: Koronawirus - Wasze historie, ostrzeżenia, opinie!

Ja jeszcze poczekam z decyzją, zobaczę ile będzie przypadków powikłań po szczepionce... Na szczęście nie ma przymusu.

27

Odp: Koronawirus - Wasze historie, ostrzeżenia, opinie!

Prawie rok jak jest wirus, a teraz dopiero ma być nakaz noszenia maseczek, a nie np. przyłbic, które jak widać gołym okiem, przed niczym nie chronią... Coś mi się wydaje że sprzedaż maseczek spadła i trzeba ją wzmocnić:)

28

Odp: Koronawirus - Wasze historie, ostrzeżenia, opinie!

Na szczęście wreszcie nie ma tych przyłbic w użyciu, to był śmiech na sali, bo nie chroniły ani właściciela ani otoczenia:) Kto na to wcześniej pozwalał?!?

29

Odp: Koronawirus - Wasze historie, ostrzeżenia, opinie!

Zgadzam się. Przyłbica 10 cm od twarzy to żadna ochrona. Gdzieś w sieci widziałam fajne modele, które naprawdę zasłaniają twarz i są połączeniem jakby okularów i maski, ale na nikim na żywo tego nie widziałam. Te, które ludzie nosili wokół, to był jakiś żart.

30

Odp: Koronawirus - Wasze historie, ostrzeżenia, opinie!

Teraz mówią, że i maski dostępne w ogólnej sprzedaży nie chronią jak należy... Ale cóż, przecież te z certyfikatem nawet jeśli są dostępne to w niebotycznych cenach, a oddychać jakoś trzeba, nie da się tego zakazać:)

31

Odp: Koronawirus - Wasze historie, ostrzeżenia, opinie!

Moim zdaniem to jest prawidłowy rozwój każdej epidemii, wirus przycicha żeby odrodzić się w zmutowanej wersji - bardziej zaraźliwej, bo jego celem jest coraz większe szerzenie się w populacji. lekarze powinni o tym wiedzieć, a nie doradzać rządowi obostrzenia... Ludzie nie zarażają się w markecie czy na ulicy, nikt tam nie rozmawia stojąc blisko innych, a nawet jeśli kogoś mija to oboje są w maseczkach. To się kupy nie trzyma smile

32

Odp: Koronawirus - Wasze historie, ostrzeżenia, opinie!

Też myślę, że to musi być dłuższy kontakt, jak w pracy czy w domu... Ten zmarły piosenkarz przecież nie chodził sam na zakupy, z powodu wieku i innych chorób pewnie tylko siedział w domu - a jednak ktoś go zaraził...

33

Odp: Koronawirus - Wasze historie, ostrzeżenia, opinie!

U nas covid przeszedł jakoś w miarę bez drastycznych objawów i tylko u dwóch osób na pięć członków rodziny. Objawy to ból gardła, katar, zatoki, dreszcze, brak gorączki i duszności. Wynik wyszedł pozytywny. Cieszymy sie, bo jak słysze o róznych przypadkach, gdzie ludzie mają wiele objawów pocovidowych, mgłe mózgową, trudności z koncentracją, oddychaniem i ogólnie ze złym samopoczuciem, to naprawdę jest to przerażające. Mój znajomy nawet skorzystał z rehabilitacji pocovodowej i dopiero po dwóch tygodniach ćwiczeń i rekonwalescencji doszedł do siebie. Tam się nim zajęli bardzo dobrzy rehabilitanci, miał różne ćwiczenia oddechowe, spirometrię i inne zabiegi i to mu pomogło dojść do dobrej kondycji. Ale zaraz po chorobie czuł się naprawdę słabo.

34

Odp: Koronawirus - Wasze historie, ostrzeżenia, opinie!

U nas cała rodzinka przechorowała (6 osób). U wszystkich objawy jak przy typowej grypie, nic poważnego. Mieliśmy szczęście, tyle słyszy się o ciężkich przypadkach zachorowań na covida...

35

Odp: Koronawirus - Wasze historie, ostrzeżenia, opinie!

Każdy przypadek jest inny, więc takie historie nie dają nadziei ze i u nas będzie ok...

36

Odp: Koronawirus - Wasze historie, ostrzeżenia, opinie!

Już niedługo wyjdziemy z tego, tylko niech ludzie zgłaszają się do szczepień.... Nie rozumiem tej paniki, że są skutki uboczne, jak bierzemy leki to czasem są bardziej przerażające opisy co może się po nich stać, a i tak je bierzemy, nie?

37

Odp: Koronawirus - Wasze historie, ostrzeżenia, opinie!

Ja słyszałam o wykryciu partii fałszywych szczepionek. Nie warto szczepić się poza systemem, bo nam wstrzykną wodę albo co gorszego,  a zapłacimy jak za prawdziwe szczepienie...

38

Odp: Koronawirus - Wasze historie, ostrzeżenia, opinie!

Serio? Ech... co za kombinacje. Wszędzie zwęszą okazję. Jak nie pseudotesty, to pseudoszczepionki.

39

Odp: Koronawirus - Wasze historie, ostrzeżenia, opinie!

Ja tylko czekam aż wróci normalność.. .Ale chyba jeszcze długo będziemy się bali, że znowu to wróci...

40

Odp: Koronawirus - Wasze historie, ostrzeżenia, opinie!

Wszyscy jesteśmy zarażeni... wirusem nieufności, dystansu, tymczasowości... Ciekawe czy latem to się zmieni?

41

Odp: Koronawirus - Wasze historie, ostrzeżenia, opinie!

Latem tak, ale jesień to kolejne infekcje. A co jeśli to wróci? Szczepienie też nie gwarantuje 100% bezpieczeństwa...

42

Odp: Koronawirus - Wasze historie, ostrzeżenia, opinie!

A ja myślę, że wirus po prostu zniknie... Trzeba być dobrej myśli, a nie snuć czarne scenariusze.

43

Odp: Koronawirus - Wasze historie, ostrzeżenia, opinie!

Oby tak było, choć Gates ostrzega, że to jest nasza nowa normalność i różnych dziwnych wirusów może być więcej. Nazywa koronawirusa "Pandemią 1".

44

Odp: Koronawirus - Wasze historie, ostrzeżenia, opinie!

Wirusy mogą stać się też bronią w walce politycznej, o wpływy gospodarcze, do sterowania społeczeństwami.... To jest groźniejsze niż sama pandemia...

45

Odp: Koronawirus - Wasze historie, ostrzeżenia, opinie!

Ja ostrzegam przed towarzystwem ludzi siejących różne niesprawdzone plotki o koronawirusie, od samego ich słuchania można się rozchorować.... nerwowo:D

46

Odp: Koronawirus - Wasze historie, ostrzeżenia, opinie!

mamy już inną pandemię - izolacji i samotności. Od początku pandemii mój jedyny kontakt z ludźmi to mówienie, że płacę kartą podczas zakupów w supermarkecie i że nie zbieram punktów, jak tankuję na stacji benzynowej. Mieszkam sama, więc siedzę całymi dniami w pustym mieszkaniu. W dodatku mieszkanie jest na obrzeżach miasta, więc nie mogę sobie nawet pospacerować , co najwyżej mogę się pogapić na obwodnicę....

47

Odp: Koronawirus - Wasze historie, ostrzeżenia, opinie!

Dobrze, że trochę otwierają się imprezy plenerowe, przynajmniej tam można pobyć wśród ludzi... Ciekawe, czy jesień też będzie "zamknięta"...?

48

Odp: Koronawirus - Wasze historie, ostrzeżenia, opinie!

A jak u Was ze szczepieniami? Ja jestem po 2 dawkach.

49

Odp: Koronawirus - Wasze historie, ostrzeżenia, opinie!

Ja miałam jednodawkową, cieszę się, że to już za mną i nawet nie było specjalnych efektów ubocznych

50

Odp: Koronawirus - Wasze historie, ostrzeżenia, opinie!

Ostrzegam przed zbytnim przejmowaniem się wirusem, a lekceważeniem innych chorób...