26

Odp: Zakaz aborcji

Jestem za zakazem, ale z wyjątkowymi przypadkami, kiedy aborcja jest konieczna...

27

Problem w tym, że dzisiejszy świat chce wolności i nie lubi ograniczeń... Chociaż aborcja na życzenie już była w PRL-u, wiele kobiet korzystało z niej z powodów ekonomicznych, a dziś często ciąża bywa przeszkodą w prowadzeniu przyjemnego życia...

28

Dokładnie. Dla wielu osób ciąża jest jedynie konsekwencją nieostrożności. Konsekwencją, której chcą uniknąć w łatwy sposób. Nie chcą brać odpowiedzialności, która wiąże się z przeorganizowaniem życia, zmianą planów, ograniczeniem pewnych wygód.

29

Ja też nie byłam, ale całym sercem jestem za kobietami

30

Nie rozumiem tego... Przecież mając prawo do aborcji, nikomu nikt nie każe jej dokonywać. Jest ona czynem dobrowolnym i przemyślanym. Dlaczego ktokolwiek ogranicza czyjś wybór ze względu na własne przekonania. Aborcja i tak jest dokonywana czy to za granica czy też w domu poprzez zakupione przez internet tabletki. Wiąże się to z masą powikłań, jest to niebezpieczne i może się źle skończyć. Czy nie lepiej byłoby gdyby prawo pozwoliło na dokonanie aborcji we własnym kraju, bezpiecznie i legalnie?