1

Temat: Koronawirus - Wasze historie, ostrzeżenia, opinie!

Szukam osób, które chorowały na covid 19 - jakie mieliście objawy, jak przechodziliście chorobę? Jakie było podejście lekarzy, szpitali, czy były jakieś trudności z diagnozą? Piszcie o swoich przypadkach, żeby inni mieli łatwiej, korzystając z Waszych doświadczeń!

2

Odp: Koronawirus - Wasze historie, ostrzeżenia, opinie!

Moja babcia miała koronawirusa i na szczęście nie zlekceważono tego, szybko została przyjęta do szpitala i dzieki temu żyje, bo gdyby choroba rozwinęła się bardziej gdy była jeszcze w domu to nie wiem co by było... A największym objawem było u niej zmęczenie i rozbicie i temperatura 38,9 co w jej przypadku było zagrożeniem bo ma inne choroby... Ponad 2 miesiące dochodziła do siebie, a do dziś ciężej jej się oddycha, i lekarz powiedział żeby unikała przeziębienia bo niestety dolegliwości mogą wtedy wrócić i to jeszcze silniejsze.

3

Odp: Koronawirus - Wasze historie, ostrzeżenia, opinie!

Jeśli mogę przed czymś ostrzec - to jak już zachorujecie, to niech jak najmniej znajomych o tym wie... Niestety ale niektórzy są dziwni i zaraz pojawiają się dziwne komentarze na fb, a jak sąsiedzi wiedzą, to człowiek czuje się obserwowany nawet jak już jest zdrowy ludzie go trzymają na dystans.... Lepiej to zachować dla siebie i nie rozpowiadać, bo normalnie traktują cię jakbyś sam sobie był winien że zachorowałeś...

4

Odp: Koronawirus - Wasze historie, ostrzeżenia, opinie!

Na pewno trzeba uważać na to czym nas chcą leczyć, np. moja znajoma miala podawane leki na astmę bo lekarz chciał się przekonać czy zadziałają, a ona mkiała problemy z oddychaniem właśnie przy koronawirusie. Te leki slabo pomagały i  tak się męczyła, a brała je ponad 3 tygodnie, bo nie było wolnego respiratora a byli pacjenci w gorszym stanie w tym szpitalu.

5

Odp: Koronawirus - Wasze historie, ostrzeżenia, opinie!

Apeluję do wszystkich młodych ludzi żeby przestali lekceważyć wirusa, bo jak widać oni też chorują i dla nich to też jest zagrożenie życia. Moja koleżanka też nie wierzyła w pandemię dopóki jej ojciec nie zachorował i cała rodzina była w strachu o jego życie bo lekarze nie mogli opanować objawów dostępnymi lekami...

Ostatnio edytowany przez diana1989 (2020-10-05 15:13:34)

6

Odp: Koronawirus - Wasze historie, ostrzeżenia, opinie!

Jak widać sytuacja sie rozwija, więc moja rada sprowadza się do unikania chodzenia w zbiorowiska ludzi gdy nie mamy takiej potrzeby. Przecież można zakupy zrobić przez internet, do banku też nie musimy iść  bo jest możliwość przelewów online. Jak widzę tych ludzi codziennie idących do sklepu to zastanawiam się czy oni już tak nie myślą, czy chcą być zakażeni..?

7

Odp: Koronawirus - Wasze historie, ostrzeżenia, opinie!

|Mam sąsiadkę, 92 lata, prawie codziennie wychodzi po świeże bułki, bo oczywiście twierdzi, że nie zje wczorajszych bo jej szkodzą, ledwo chodzi i ma mnóstwo chorób, ale po prostu chyba chce wyjść z domu, bo mieszka sama, nie ma bliskiej rodziny i brakuje jej towarzystwa ludzi. Trzeba i to zrozumieć, czasem takie siedzenie w domu jest groźniejsze od wirusa bo prowadzi do depresji.

8

Odp: Koronawirus - Wasze historie, ostrzeżenia, opinie!

Dla starszych ludzi jest organizowany wolontariat, taka osoba może nie tylko zrobić zakupy ale i chwilę porozmawiać np. przez telefon. Po co się narażać niepotrzebnie? Nie rozumiem tego.

9

Odp: Koronawirus - Wasze historie, ostrzeżenia, opinie!

Jak znam starszych ludzi to oni wolą sami kupować bo wybiorą tańsze produkty i te, które już znają...  Z przyzwyczajenia i oszczędności wolą sami chodzić na zakupy.

10

Odp: Koronawirus - Wasze historie, ostrzeżenia, opinie!

Osobiście nie znam nikogo, kto by chorował, jedna koleżanka tylko była na kwarantannie ale ostatecznie nie miała pozytywnego wyniku testu. Tak że myślę, że to jest problem punktowy, bo są ludzie, którzy zetknęli się z dużą falą zachorowań np. w miejscu pracy i tacy, co nie znają nikogo, kto by to przechodził. Ale to nie znaczy, że nie ma wirusa i epidemii jak niektórzy głoszą.

11

Odp: Koronawirus - Wasze historie, ostrzeżenia, opinie!

Były minister zdrowia też się nie ustrzegł przed chorobą więc jak widać uważanie na siebie nie daje zbyt wiele jak mamy kontakt z wieloma osobami. Wtedy ryzyko zakażenia wzrasta mimo posiadania maseczek i dystansu, bo wirus krąży w powietrzu.

12

Odp: Koronawirus - Wasze historie, ostrzeżenia, opinie!

Coraz więcej jest sceptyków nie wierzących w epidemię, bo informację są podawane tak, że widać nieścisłości. Może trzeba zadbać o przejrzystość informacji, wtedy ludzie zaczną stosować się do obostrzeń zamiast snuć teorie spiskowe?

13

Odp: Koronawirus - Wasze historie, ostrzeżenia, opinie!

No i mamy powtórkę z wiosennych ograniczeń, mam nadzieję, że teraz sceptycy i antymaseczkowcy przestaną wreszcie udawać, że nie ma problemu!

14

Odp: Koronawirus - Wasze historie, ostrzeżenia, opinie!

Ostrzegam przed oszustwami typu sprzedaż leku na koronawirusa (bo go jeszcze nie ma!), ostatnio sąsiadka odebrała telefon w tej sprawie, ktoś wiedział że jest na kwarantannie (ciekawe skąd?) i zadzwonil z propozycją...

Ostatnio edytowany przez Mariella (2020-10-29 15:40:42)

15

Odp: Koronawirus - Wasze historie, ostrzeżenia, opinie!

Ktoś jeszcze się na to nabiera...?:)
Pora robić zapasy, bo jak znów będzie lockdown i policja na ulicach, która będzie pilnowała, żeby nie wyjść z domu, to będzie niewesoło...

16

Odp: Koronawirus - Wasze historie, ostrzeżenia, opinie!

Zastanawiam się jaki będzie rekord zakażeń, na razie 25 tys. wydaje się stabilizować. Myślicie że będzie powyżej 30 tys.?

17

Odp: Koronawirus - Wasze historie, ostrzeżenia, opinie!

Raczej nie wzrośnie, już ta liczba spada więc może te obostrzenia naprawdę pomogły. Ludzie zaczęli uważać, a nie jak wcześniej wiele osób bez maseczek chodziło. Teraz nawet sąsiad, co śmiał się wcześniej, że ludzie w kagańcach chodzą, sam nosi maskę  żeby mandatów nie płacić.

Ostatnio edytowany przez diana1989 (2020-11-17 12:53:12)

18

Odp: Koronawirus - Wasze historie, ostrzeżenia, opinie!

Ci co się śmieją to poźniej płaczą, bo nie wierzyli, zarazili się i leżą w ciężkim stanie...

19

Odp: Koronawirus - Wasze historie, ostrzeżenia, opinie!

Ciekawe , dlaczego też umierają ludzie o silnym  organizmie, ktorzy dotąd nie chorowali... Może za poźno poszli do lekarza?

20

Odp: Koronawirus - Wasze historie, ostrzeżenia, opinie!

To fakt, ludzie nie chcą dię badać, wolą wierzyć że to nie to i samo przejdzie...

21

Odp: Koronawirus - Wasze historie, ostrzeżenia, opinie!

Szczepionka powinna przerwać ciąg zakażeń, nawet połowa ludzi jak się zaszczepi to już nie będzie narażona na wirusa.

22

Odp: Koronawirus - Wasze historie, ostrzeżenia, opinie!

Szczepić się trzeba, choć nie ma nakazu. Ile istnień ludzkich to ocali to będziemy mogli się przekonać już kolejnej jesieni.... Wirus mutuje i widać że tak łatwo nie zniknie.

23

Odp: Koronawirus - Wasze historie, ostrzeżenia, opinie!

Strasznie wolno to będzie szło, szczepienia będą trwać do wakacji, a już coraz więcej się mówi o tym, że ludzie się boją szczepić... Obawiam się, że na jesień przyjdzie nowa mutacja wirusa, który będzie zbyt silny dla szczepionki i ona po prostu nie będzie już działać.... Co sezon będzie nowa szczepionka i szczepienie od nowa?

24

Odp: Koronawirus - Wasze historie, ostrzeżenia, opinie!

Ja się obawiam, że ten wirus stanie się nową, mniej przyjazną wersją grypy. Będzie mutował co rok i co rok będziemy na niego chorować. Ze szczepieniami będzie dokładnie tak samo jak z tymi na grypę, szczepiony jesteś na tą mutację? A to dostaniesz inną i tak będziesz chory.

25

Odp: Koronawirus - Wasze historie, ostrzeżenia, opinie!

Ale szczepienie może też osłabić objawy przyszłej choroby, jednak szczepionki to nie jest taki zły pomysł - nawet jak wirus będzie mutował... Ja się zaszczepię.