26

Odp: Mieszkanie w mieście czy za miastem?

Ja polecam sobie poprzeglądać oferty mieszkań na żeby sprawdzić jakie są ceny mieszkań w centrum miasta  a jakie na jego obrzeżach

27

Nie warto za miastem bo – dojazdy, korki, a i ceny podobne do warszawskich, niestety chyba nawet identyczne;/ jak
już chcemy zaoszczędzić do kupmy mieszkanie dalej od centrum. Wola jest nieco tańsza, ale  jednocześnie nadal bardzo miejska. Oglądałam tam z mężem mieszkanie w inwestycji Nowe Odolany – jak dostaniemy trochę kredytu to się zdecydujemy. Podobał mi się tam rozkład mieszkania i lokalizacja. Będzie super – modlę się o te pieniądze:D

28

Patra, mam nadzieję, że się uda smile
Sterczę czasami w korkach podmiejskich... dramat. Nigdy nie chciałabym, żeby tak wyglądała moja codzienna droga do pracy.

29

Plusy mieszkania poza miastem to przede wszystkim cisza i spokój. Łatwiej się odprężyć i odstresować z dala od miejskiego gwaru. Z kolei mieszkanie w mieście ma tę zaletę, że wszędzie mamy bliżej - sklepy, szkoły, przystanki, do tego wszystkiego mamy łatwiejszy dostęp (pod tym względem na przykładmieszkania Wrocław Psie Pole dobrze się prezentują, lokalizacja tego wrocławskiego osiedla jest bardzo korzystna).

30

Ja teraz planuję kupić nowe mieszkanie w Lublinie wydaje mi się, ze to się wie czy kupić mieszkanie w mieście czy dom na wsi

31

Jak mieszkanie to tylko w mieście.

32

A to z pewnością. Chociaż pod blokiem w centrum miasta może być problem zaparkować.

33

Ja zdecydowanie wybieram miasto. Może dlatego, że nigdy nie mieszkałam za miastem i ta cisza czasami mnie denerwuje. A z drugiej strony czasami za nią tęsknię, bo w mieście taki gwar. Najlepiej mieć dwie miejscówki - jedną w mieście, drugą gdzieś nieco dalej. Ale to już scenariusz najlepszy z najlepszych

34

Chyba bym wolała za miastem i to najlepiej w domu jednorodzinnym. Budują teraz piękne domy w pięknych miejscach. Są totalnie w moim stylu i w Polsce i za granicą.

35

To zależy ile kilometrów jeździsz do miasta i jakie to są koszty. Na pewno za miastem masz większy spokój i lepsze powietrze. W mieście masz wszędzie blisko i nie tracisz tyle na koszty dojazdów, a w połączeniu z niskimi kosztami ubezpieczenia auta możesz sporo zaoszczędzić. Warto szukać niższych kosztów ubezpieczeń.

36

Można mieszkać w mieście ale niekoniecznie w ścisłym centrum. Przykładem jest Kraków i np. Bronownice lub Łagiewniki. W Krakowie jest dużo mieszkań na sprzedaż w dobrej cenie, oczywiście rynek pierwotny .

37

To chyba kwestia gustu już. Lubie miasto ale niekoniecznie centrum. Przedmieścia są ok, cisza, spokój i w ogóle lepiej. Dwa miesiące temu kupiliśmy nieduży dom i chociaż nie wszystko jest w nim skończone to mieszkamy od dwóch tygodni. NIe zamienię go na centrum, to już wiem na 100%. Może dziś uda się nam zrobić kolejne pomieszczenie, bo przyjeżdżają nam meble i mamy dogadane, że złożą je nam i to bez dopłaty. Mam nadzieję, że efekt zadowoli nas.