26

Odp: Stany lękowe

Chyba lepiej udać się do psychiatry niż faszerować się czymś co nie pomaga, prawda? Zapisz się na wizytę- psychiatra powinien Ci pomóc.

27

Odp: Stany lękowe

Najlepiej pomoże rozwiązanie problemów, które powodują lęki... Ale czy zawsze to możliwe?

28

Odp: Stany lękowe

Zależy jakie jest źródło lęków, czy racjonalne czy nie. Jeśli racjonalne to psychiatra niepotrzebny, tylko np. zaradność albo zmiany w życiu... Np moja siostra ma męża, który nie kwapi się do pracy ani nie pomaga w domu i ma stany lękowe bo wszystko jest na jej głowie.

29

Odp: Stany lękowe

ja chodzę do psychiatry od 4 lat, biorę leki i powiem że jest poprawa, trzeba być tylko cierpliwym bo takie leki nie pomagają od razu, u mnie poprawa była po 2 miesiącach

30

Odp: Stany lękowe

Zaburzenia lękowe są rodzajem zaburzeń depresyjnych.
Ujawniają się zazwyczaj bez powodu w sytuacjach, które normalnie go nie wywołują. Dolegliwości lękowe zazwyczaj lokalizują się w nadbrzuszu lub klatce piersiowej. Osoba chora staje się nadpobudliwa i często cierpi na bezsenność. Co wyróżnia zaburzenia i stany lękowe? Uczucie duszności, zawroty głowy, łomotanie serca, zimny pot – to objawy napadu lęku. Są nawracające, trwają kilka bądź kilkanaście minut i pojawiają się bez żadnego wyraźnego powodu. Mocno utrudniają choremu funkcjonowanie. Domowe sposoby na stany lękowe? -
Przede wszystkim aktywny tryb życia, regularna aktywność fizyczna, bieganie, spacery,medytacja może pozytywnie wpływać na zdrowie psychiczne.