1

Temat: Jak poprawić samopoczucie?

Odkąd pamiętam miałam problemy z brakiem pewności siebie. Wszystko zaczęło się w okresie dojrzewania, kiedy to właśnie zaczęły się problemy z nadwagą, przez co byłam wyśmiewana w gimnazjum. Nie potrafiłam przez to odnaleźć się później wśród innych ludzi, nie miałam żadnych przyjaciół, byłam na uboczu. Wszystko się zmieniło, kiedy kuzynka namówiła mnie na wizytę u dietetyka. W rezultacie schudłam dobre parę kilogramów, zaczęłam bardziej dbać o siebie, zaczęłam myśleć optymistycznie, stałam się bardziej otwarta dla innych, a co najważniejsze uwierzyłam w siebie. Moja walka o samą siebie nadal trwa, staram się dobrze odżywiać, ćwiczę dużo, ale dużo dało mi czytanie różnych książek, forum na temat optymizmu i dobrego nastawienia do życia i szczerze mogę innym polecić . Dajcie znać jak sobie radzicie z waszym samopoczuciem i samoakceptacją?

2

Odp: Jak poprawić samopoczucie?

mnie samopoczucie poprawia dobre winko, książka i film.

3

Odp: Jak poprawić samopoczucie?

Jak mi się coś uda, to mam naprawdę długo lepszy nastrój niż zwykle:)

4

Odp: Jak poprawić samopoczucie?

Moje sampoczucie poprawiają robótki manualne, takie jak robienie dekoracji na przykład. Teraz na tapecie sa ozdoby bożonarodzeniowe, część oczywiście będę kupować, ale planuję tez duzo zrobic sama. Znalazłam jakiś sklep z takimi rzeczami. Mam nadzieje, ze uda mi się sprawić ze nie będzie można odróżnic kupnych od tych DIY smile

5

Odp: Jak poprawić samopoczucie?

Zrób sobie dzień albo dwa wolnego i gdzieś pojedź wink Raz, dwa pakuj plecak i w drogę - nie musi być daleko. Warto zmienić otoczenie nawet na chwilę i zobaczysz, że nabierzesz nowej energii do działania.

6

Odp: Jak poprawić samopoczucie?

tak, na dzień czy dwa można odciąć się od stresów i wyjechać... Ale pamiętaj, że nikt nie obieca Ci, że później będzie z górki. Że będzie lepiej, łatwiej, spokojniej. Bywa, że długi, długi czas jest tylko próżnia, z której nie można znaleźć wyjścia.
Bywa, że wychodzą rozczarowujące niuanse. Bywa, że nie znasz tych, których wydawało Ci się, że znasz bardzo dobrze. Bywa, że Cię nie wesprą kiedy tego najbardziej potrzebujesz. Bywa, że zostajesz ze wszystkim sam. Bywa, że odechciewa Ci się żyć. Bywa, że brakuje Ci na podstawowe potrzeby.

7

Odp: Jak poprawić samopoczucie?

Ja mam sprawdzony sposób - pyszne lody śmietankowe z dodatkiem soku malinowego:)

8

Odp: Jak poprawić samopoczucie?

Osobiście moją sprawdzoną metodą są gry. Dzięki tej grze mój nastrój szybko podnosi się...

Ostatnio edytowany przez Wojciechowska6 (2020-09-23 19:27:54)

9

Odp: Jak poprawić samopoczucie?

A jakie gry?
Ja od czasu pandemii marnuję czas na Grę o tron w wersji przeglądarkowej hmm Zaczęłam podczas wielkiej narodowej kwarantanny, no i się wciągnęłam.