1

Temat: Szukam metod na leczenie haluksów

Hej wszystkim.

Ostatnimi czasy pojawiły się u mnie haluksy i zastanawiam się właśnie czy da się je wyleczyć bez konieczności operacji... Czy ktoś z Was miał już może z nimi jakąś styczność? Znalazłam  jakieś leczenie haluksów i zastanawiam się czy warto w to inwestować ... Co o tym myślicie?

2

Odp: Szukam metod na leczenie haluksów

Z tego co wiem to tego się tak łatwo nie leczy.

3

Odp: Szukam metod na leczenie haluksów

Na pewno nie samodzielnie, tylko lekarz

4

Odp: Szukam metod na leczenie haluksów

Mi ortopeda pomógł w walce z halluksami - zrobił mi na nie zabieg, powiedział jak odpowiednio mam teraz dbać o stopy.

5

Odp: Szukam metod na leczenie haluksów

Leczenie nie jest łatwe, ale żeby niwelować niedogodności warto stosować plastry na haluksy. Moja mama uwielbia szpilki, a ma haluksy i jedynie plastry lateksowe dają jej komfort chodzenia, no i wiem że tak stopy nie bolą. Oczywiście szpilki ogranicza, no ale są sytuacje gdzie oprzeć się im nie może.

Ostatnio edytowany przez Anitka.b (2017-04-27 22:05:54)

6

Odp: Szukam metod na leczenie haluksów

Ja wolałabym nie eksperymentować z leczeniem haluksów na własną rękę. Lepiej jest udać się do specjalisty, który będzie w stanie dużo skuteczniej pomóc. Sama korzystałam z pomocy ortopedy i jego wsparcie okazało się niezastąpione.

7

Odp: Szukam metod na leczenie haluksów

Bardzo zdeformowane haluksy leczy się tylko operacyjnie, a średnie można "prostować" odpowiednią wkładką międzypalcową.

8

Odp: Szukam metod na leczenie haluksów

Najlepiej nie dopuścić do deformacji, nosząc wygodne szerokie obuwie

9

Odp: Szukam metod na leczenie haluksów

Można kupić specjalne nakładki, ale jak już halluksy są duże, to takie coś nie pomoże. Tylko operacja. No ale potem trzeba wziąć pod uwagę, żeby zmienić nawyki, które doprowadziły do powstania halluksów.