1

Temat: Plamki na paznokciach

Skąd sie biorą takie małe plamki na paznokciach? Paskudnie to wygląda, zauważyłam dopiero jak zdjełam hybrydy. Czy to mogło sie zrobic przez te lampy UV? Kurcze, tak lubie miec hybrydy, strasznie to wygodne i dobrze sie z nimi czuje, nie martwie sie ze mi lakier gdzies odpryśnie przy sprzątaniu. Długo juz sobie robie a tu nagle plamki jakies.

2

Odp: Plamki na paznokciach

Pocieraj sokiem z cytryny to znikną.

3

Odp: Plamki na paznokciach

Przebarwienia, o których wspominasz mogą wynikać z niedoboru określonych pierwiastków, przede wszystkim cynku. Aby go uzupełnić, uzupełnij dietę na przykład w bakalie albo owoce morza. Zbyt częsty i intensywny manicure też mógł mieć tutaj swój wpływ. Przyda się skuteczny preparat do pielęgnacji paznokci, który wyrówna i rozświetli płytkę, a także wzmocni paznokcie i poprawi ogólny wygląd wału okołopaznokciowego.

4

Odp: Plamki na paznokciach

Ja sobie raz na jakis czas mocze dłonie w mleku z oliwą a w paznokcie wcieram sok z cytryny. Naprawde polecam szukac w internecie takich domowych tipów bo mozna zadbac o siebie bez wydawania pieniędzy

5

Odp: Plamki na paznokciach

Brak niektórych składników odżywczych w diecie, warto pomyśleć o wizycie u dermatologa.

6

Odp: Plamki na paznokciach

> narcyzsienazywam napisał/a:

> Ja sobie raz na jakis czas mocze dłonie w mleku z oliwą a w paznokcie wcieram sok z cytryny. Naprawde polecam szukac w internecie takich domowych tipów bo mozna zadbac o siebie bez wydawania pieniędzy

Wiele najpopularniejszych produktów spożywczych, przejawia pozytywne działanie dla paznokci oraz skórek wokół nich. Warto też zadbać o profilaktykę: zmywać w rękawiczkach, nie narażać paznokci na uszkodzenia mechaniczne, stosować odżywki, kremy do rąk i regularne peelingi. Nie bez znaczenia jest też odpowiednio zbilansowana dieta, która wpływa na cały nasz organizm, w tym również na paznokcie.

7

Odp: Plamki na paznokciach

Przecież te plamki to jasny sygnał od organizmu, że brakuje witamin z grupy B!

8

Odp: Plamki na paznokciach

Zgadzam się z meggi. Warto zadbać o dietę! smile

9

Odp: Plamki na paznokciach

dieta albo idz do specjalisty jakiegos

10

Odp: Plamki na paznokciach

Takie objawy mogą być sygnałem świadczącym o niedoborze pewnych składników odżywczych. Warto pomyśleć o wizycie u dermatologa, który przeprowadzi odpowiednie badania jak i przepisze odpowiednią suplementację.

11

Odp: Plamki na paznokciach

Bardzo przydatne porady smile Dzięki wielkie, z całą pewnością przydadzą mi się one smile

12

Odp: Plamki na paznokciach

Może to też być coś poważniejszego, więc może udaj się z tym do podologa? Znam świetną klinikę, gdzie zajmują się różnymi takimi przypadkami. W http://www.foot-med.pl/ pomogli mi się uporać z dokuczliwą grzybicą.

Ostatnio edytowany przez Maryanna (2018-06-28 14:52:30)

13

Odp: Plamki na paznokciach

Chodzi o te białe plamki? Czasami mi się takie pojawiają na paznokciach dłoni. Moja dieta jest dość bogata, zróżnicowana. Czy te plamki mogą być spowodowane czymś jeszcze oprócz niedoborów? Na przykład mechanicznym uszkodzeniem? Moje paznokcie są od zawsze cienkie, podatne na wyginanie itd.

14

Odp: Plamki na paznokciach

Wydaje mi się, że najlepiej rozejrzeć się wśród odżywek, ceny są bardzo niskie, nie mam po nich żadnych podrażnień, co jest dużym plusem, działaja  szybko i tak  całościowo. Płytka się wzmacnia, jest twardsza, paznokcie szybciej rosną, więc full zestaw smile

15

Odp: Plamki na paznokciach

A może to po prostu cecha wrodzona...?

16

Odp: Plamki na paznokciach

Czasem to wpływ toksyn, które kumulują się w organizmie.