1

Temat: Założenie firmy sprzątającej

Do tej pory zawsze pracowałam u kogoś, ale w końcu chciałabym zarabiać na siebie. Zastanawiam się nad założeniem firmy sprzątającej. Widzę w tym potencjał. Na razie są to plany. Może któraś z koleżanek prowadzi podobny biznes i podpowie na co należy zwracać uwagę na początku?

2

Odp: Założenie firmy sprzątającej

Można założyć spółdzielnię pracy socjalnej, są wtedy jakieś ulgi w podatkach, dowiedz się jak to działa, bo może będzie bardziej opłacalne niż zwykła firma.
Można też zatrudnić niepełnosprawnych, PFRON finansuje ich wynagrodzenie w jakimś stopniu.

3

Odp: Założenie firmy sprzątającej

Zgadzam się z przedmówczynią. Są różne formy wsparcia państwa dla pewnych grup zawodowych. PFRON jest jedna z nich. W dużym skrócie polega to na tym, że dorzucają Ci się do pensji pracownika, dzięki temu koszt zatrudnienia jest niższy. Możesz też zatrudnić większą ilość osób i w ten sposób podejmować sie większych zleceń.
Sprzęt rzeczywiście nie jest tani, ale zakup jest jednorazowy - a później już tylko zarabia na siebie.
Specyfikację poszczególnych urządzeń znajdziesz np tutaj [url]http://www.haerson.pl/[/url]
Poza tym firmy w wielu przypadkach dysponują własnym sprzętem sprzątającym.

4

Odp: Założenie firmy sprzątającej

Moim zdaniem pomysł jest świetny. Sama nie znoszę sprzątać i co jakiś czas szukam sprzętów, które by mi ułatwiły doprowadzenie domu do porządku. Ostatnio nawet zaczęłam brać pod uwagę zakup Mopa Piccolo [url]http://leifheitsklep.pl/mop-piccolo-m-z-nakladka-micro-duo-p45960.html[/url], ponieważ powierzchnia podłóg u mnie w metrach kwadratowych jest bardzo duża i mam nadzieję, że dzięki niemu będę mogła szybciej uporać się z ich myciem. A wracając do tematu głównego, tak przed świętami np. sama najchętniej skorzystałabym z pomocy jakiejś firmy sprzątającej.

5

Odp: Założenie firmy sprzątającej

Zgadzam się z koleżankami, prowadząc firmę sprzątającą warto pomyśleć o zatrudnieniu ludzi z niepełnosprawnością i skorzystaniu z dofinansowań PFRON. Warto też pomyśleć od początku o dobrej i nie drogiej księgowości, dobra księgowa bez problemu rozliczy wszelkie dofinansowania. Rozwiązaniem może być biuro rachunkowe online [url]http://business-tax.pl/[/url]

6

Odp: Założenie firmy sprzątającej

sporo zależy od tego co byś chciała zaproponować w ofercie, sprzątanie mieszkań i domów? sprzątanie biur? czy może obie z tych opcji? [url=http://www.perfekt-blysk.pl/?uslugi]tutaj[/url] masz fajny przykład takiej oferty która obejmuje kompleksowe sprzątanie mieszkań, biur i domów, od kilku lat korzystamy z ich usług, w naszym przypadku jest to sprzątanie biura, warto się też zastanowić nad dodatkowymi propozycjami jak np. sprzątanie po remontach

7

Odp: Założenie firmy sprzątającej

Zawsze warto zaryzykować. My sami zaryzykowaliśmy, wzięliśmy kredyt na rozpoczęcie działalności i teraz idzie nam naprawdę nieźle. Od kilku miesięcy wysyłamy również towary za granicę z [url]http://ekspo-trans.pl/uslugi/[/url]

8

Odp: Założenie firmy sprzątającej

Myślę, że w Warszawie jest spora konkurencja w tej branży.

9

Odp: Założenie firmy sprzątającej

Jest spora konkurencja, ale przestrzeni do sprzątania też nie brakuje. Warto spróbować, zawsze co swoje to swoje. Do tego warto ułatwić sobie prowadzenie interesu przez korzystanie z biura rachunkowego jak np. Perita z Marek pod Warszawą [url]http://www.perita.pl/[/url] Pracownicy biura gwarantują profesjonalną obsługę podatkowo-księgową w konkurencyjnych cenach, a jak wiadomo na początku liczy się każdy grosz.

10

Odp: Założenie firmy sprzątającej

Taka firma ma tylko rację bytu wtedy, gdy będzie dysponowała sporym zapleczem kadrowym i technicznym. Popatrz na przykład na firmę Clar System i jej zakres usług [url]http://www.clarsystem.pl/serwis/uslugi-porzadkowe/[/url] .  Dzięki doświadczeniu akurat ta firma mogła otworzyć sieć swoich oddziałów w różnych miastach. Myślę, że ciężko konkurować z taką ofertą.

11

Odp: Założenie firmy sprzątającej

W takich firmach można zatrudnić osoby niepełnosprawne z dofinansowaniem PFRON, więc to duża ulga finansowa w działalności.