1

Temat: Policystyczne jajniki

Chciałabym dowiedzieć się o tym czegoś więcej, bo właśnie mi wyszło na USG że mam kilka drobnych cyst (torbieli) na lewym jajniku. Jak sobie z tym radzicie? Co Wam zaproponował ginekolog? Czy trzeba poczekać, aż problem sam się rozwiąże, czy od razu brać hormony?

2

Odp: Policystyczne jajniki

Hormony trzeba brać długo, a jeśli sytuacja się nie poprawi to trzeba je wycinać... Wielu ginekologów woli od razu radykalnie pozbyć się problemu niż faszerować kobiety hormonami...

3

Odp: Policystyczne jajniki

Tutaj wszystko zależy od podejścia lekarza. Jeżeli zdecydujemy się na [url=http://www.arciszewski.pl/uslugi/badania-usg]badania usg w Białymstoku[/url] , możemy być pewne, iż lekarz do którego się udamy, wybierze dla nas optymalną metodę leczenia. Na pewno nie można czekać, aż problem sam się rozwiąże, bo jednak ryzyko w tym przypadku jest zbyt duże i może wiązać się chociażby z problemami przy planowaniu ciąży.

Ostatnio edytowany przez Darria (2016-08-05 17:43:04)

4

Odp: Policystyczne jajniki

W ostateczności - jeśli nie zadziałają hormony - to będzie potrzebna operacja, ale nie martw się na zapas...

5

Odp: Policystyczne jajniki

Nie straszcie... Są różne rodzaje torbieli, to lekarz zdecyduje, czy będzie zabieg, czy leczenie farmakologiczne...

6

Odp: Policystyczne jajniki

Ja bym jeszcze zrobiła [url=http://cmp.krakow.pl]usg[/url] u jakiegoś innego lekarza. Mi kiedyś jedna lekarka mówiła,że mam tendencje i że powinnam zapobiegawczo brać hormony. Całe szczęście coś mnie tknęło i poszłam jeszcze to sprawdzić u innej.

7

Odp: Policystyczne jajniki

Jeśli masz PCOS lub je podejrzewasz koniecznie idź do ginekologa. Na [url]http://schorzenia.net/jedna-z-najtrudniejszych-dziedzin-medycyny-ginekologia/[/url] znajdziesz sporo informacji na temat wizyty u tego lekarza.
Ja mam PCOS od wielu lat i powiem szczerze ze ten zespół potrafi uprzykrzyć życie.

8

Odp: Policystyczne jajniki

Można brać też suplement z mio-inozytolem [url]http://www.inofem.pl/[/url] . Wiem, że jest polecany właśnie przy pcos. Poprawia profil hormonalny, zmniejsza objawy takie jak hiperandrogenizm. Inofem ma dawkę mio-inozytolu zalecaną przez PTG - 2 saszetki dziennie po 2000 mg.

9

Odp: Policystyczne jajniki

Cześć,
Też mieliśmy problem z ciążą, najpierw u mojej żony stwierdzono policystyczne jajniki, ale to okazało się nie prawdą… Żona zaczęła leczyć się u  endokrynologa i okazało się, że ma problemy z tarczycą, po około miesięcznym leczeniu jej organizm się unormował, a zmiany z jajników zniknęły. Obecnie żona jest w 5 miesiącu ciąży.