1

Temat: Ogrzewanie domu - gaz czy olej opałowy?

Co wybrać, co wyjdzie taniej? Macie jakieś porównanie?

2

Odp: Ogrzewanie domu - gaz czy olej opałowy?

Ja bym wolała gaz, bo jest przyjaźniejszy dla środowiska, a nie można myśleć tylko o kosztach materialnych kiedy wokół i tak już jest tyle zanieczyszczeń...

3

Odp: Ogrzewanie domu - gaz czy olej opałowy?

Szczerze mówiąc nie wiem. Zobacz tutaj, może dowiesz się troszkę więcej w tym temacie

4

Odp: Ogrzewanie domu - gaz czy olej opałowy?

Gaz zdecydowanie. Zwłaszcza, że tanieje.

5

Odp: Ogrzewanie domu - gaz czy olej opałowy?

Moim zdaniem warto kupić lub wydzierżawić zbiornik na gaz i to nim ogrzewać dom. Moi rodzice mają ogrzewanie gazowe odkąd pamiętam i nie wynosi ich to wcale tak drogo jak mogłoby się wydawać. Poza tym jest to ekologiczne i bardzo komfortowe rozwiązanie.

6

Odp: Ogrzewanie domu - gaz czy olej opałowy?

Też uważam, że ogrzewanie gazowe jest najlepszym rozwiązaniem. Sprawdźcie instalacje gazowe. Oni stawiają przede wszystkim na jakość wykonywanych usług, więc jestem pewna, że będziecie zadowolone ze współpracy z nimi.

7

Odp: Ogrzewanie domu - gaz czy olej opałowy?

Również jestem za ogrzewaniem gazowym. U mnie sprawdza się ono bardzo dobrze, wykorzystujemy je również do ogrzewania wody, a ponadto mamy świadomość, że nie jest ono aż tak szkodliwe dla środowiska jak ogrzewanie CO. Najważniejsze by ogrzewanie gazowe było zainstalowane z najwyższą dbałością o szczegóły przez fachowców z odpowiednimi uprawnieniami. U mnie instalację tą wykonywała firma, która co roku przeprowadza również jej przegląd. Dbamy o to ponieważ nasze bezpieczeństwo jest najważniejsze.

8

Odp: Ogrzewanie domu - gaz czy olej opałowy?

A co sądzicie o ogrzewaniu na pellet? Rodzice będą wymieniać u siebie i gaz nie wchodzi w grę, węgiel mają teraz ale średnio są zadowoleni, chyba wiele opcji nie zostaje.

9

Odp: Ogrzewanie domu - gaz czy olej opałowy?

a może warto rozejrzeć się za takim rozwiązaniem jak pompa ciepła??

10

Odp: Ogrzewanie domu - gaz czy olej opałowy?

Ani jedno ani drugie, bo zbankrutujesz. Olej może i jest wygodny, ale bardzo drogi, a chyba nie chcesz ponosić ogromnych kosztów ogrzewania. Jeśli jest to nieduży dom, to z powodzeniem wystarczy taka koza , która ma dużą moc grzewczą i do tego bardzo nowocześnie wygląda. Kiedyś co prawda nie wystarczyłaby do ogrzania domu, ale dużo się zmieniło w budownictwie i ocieplaniu domów i w obecnych czasach niektórzy eksperci twierdzą, że do ogrzania domu o powierzchni 150m2 wystarczy piec o mocy grzewczej 7kw.

11

Odp: Ogrzewanie domu - gaz czy olej opałowy?

a dla tych którzy jednak wolą ogrzewanie gazowe to znajdziecie asortyment taki jak kotły gazowe, przepływowe podgrzewacze wody, pompy ciepła, systemy solarne, zasobniki c.w.u., grzejniki, zmiękczacze wody itp. W bardzo dobrej jakości i atrakcyjnych cenach.

12

Odp: Ogrzewanie domu - gaz czy olej opałowy?

My zostajemy przy kotle Co ale chcemy nowszy model, porządniejszy niż ten co mamy i taki który spełnia 5 klasę emisji spalin i warunki dyrektywy ekoprojekt -   i chyba własnie na taki postawię, bo to porządna firma

13

Odp: Ogrzewanie domu - gaz czy olej opałowy?

a może warto pomyśleć o biomasie. Np o pellecie. Tylko trzeba znaleźć jakiegoś sprawdzonego dostawcę.

14

Odp: Ogrzewanie domu - gaz czy olej opałowy?

Gaz. Jest o wiele tanszy niż olej opałowy Aktualnie niewiele osob decyduje sie już na olej. Piec taki jest wygodny jednak koszta ogrzewania potrafią być bardzo wysokie. Tak więc nie polecam.

A i warto jest zdecydowanie zainwestować w kolektory słoneczne. Nie jest to takie drogie rozwiązanie. I zwraca się średnio w ciągu 8-9 lat. Porządne kolektory ne tylko grzeją wodę w lecie.Ale również wspomagają ogrzewanie domu zimą.

15

Odp: Ogrzewanie domu - gaz czy olej opałowy?

Gaz jest bardziej eko no i tańszy od oleju...

16

Odp: Ogrzewanie domu - gaz czy olej opałowy?

Obecnie olej jest tańszy od gazu, ale co będzie w sezonie grzewczym to nawet wróżka nie wie...

17

Odp: Ogrzewanie domu - gaz czy olej opałowy?

Prezes radził by palić czymkolwiek i ja się tego trzymam, bo to najtaniej wychodzi