1

Temat: Jaka dieta przy niedoborze witaminy D?

Robiłam sobie ostatnio badania, dość dokładne, większość mam ok, ale poziom witaminy D poniżej normy. Lekarz dopiero w grudniu mi na to zerknie, do tego czasu muszę sobie radzić sama. Co mam jeść, żeby zwiększyć poziom witaminy d? wiem, że jajka ale to z drugiej strony przesadzić nie mogę bo cholesterol na granicy normy. Da się ten brak uzupełnić jedzeniem???

2

Odp: Jaka dieta przy niedoborze witaminy D?

Witamina D bierze się raczej ze słońca, więc musiałabyś spędzać codziennie z godzinkę z twarzą wystawioną na słońce,a jak jest pochmurno zażywać witaminę D w tabletkach...

3

Odp: Jaka dieta przy niedoborze witaminy D?

Jeśli masz wyniki poniżej normy to raczej samym jedzeniem nie nadrobisz. Kup sobie w aptece witaminę w tabletkach bez recepty, na przykład tą [url]http://www.vigantoletten.pl/witamina-d.html#[/url] jedna tabletka dziennie, jak pójdziesz do lekarza to najwyżej Ci zwiększy dawkę jak stwierdzi taką potrzebę. A do tego czasu może już Ci się unormuje. I korzystaj jak najwięcej ze słońca, czasami zdarzają się słoneczne dni i zimą i jesienią.

4

Odp: Jaka dieta przy niedoborze witaminy D?

Dokładnie, albo słońce, albo kapsułka w okresie zimowo-jesiennym. Mi to od lat pomaga i uważam, że jest to metoda bardzo dobra. Zresztą takie rozwiązanie zostało doradzone przez dietetyka do którego uczęszczaliśmy z rodziną. Jakbyście sobie nie radzili to polecam właśnie udać się na konsultacje, dla osób z Krakowa bardzo dobre miejsce - [url]http://www.derma-clinica.pl/pierwsza-wizyta-dietetyka.html[/url] w innych miastach musicie poszukać sami.

5

Odp: Jaka dieta przy niedoborze witaminy D?

Zimą trzeba uzupełniać wit. D. tabletkami, chociaż przez 3 miesiące.

6

Odp: Jaka dieta przy niedoborze witaminy D?

Dieta w przypadku niedoboru witaminy D na pewno nie wystarczy bo w żywności jest jej za mało, najwięcej jej mają ryby morskie, ser, jajka ale to dosłownie kropla w morzy potrzeb. Najlepiej oprócz tej diety jeszcze brać suplementy, Vita D express jest w wygodnej formie tabletki podjęzykowej.

7

Odp: Jaka dieta przy niedoborze witaminy D?

Dobra i skuteczna dieta przy niedoborze tej witaminy to dieta jabłkowa [url]http://obk.pl/dieta-jablkowa-jak-schudnac-jedzac-jablka/[/url] dostarcza organizmowi witamin z grupy A,D,E i skutecznie pomaga pozbyć się zbędnych kilogramów smile Oczywiście jeśli lubisz jabłka hahah

8

Odp: Jaka dieta przy niedoborze witaminy D?

Najlepiej skorzystać z pomocy profesjonalnego dietetyka. Jeśli jesteś z okolic Poznania mogę polecić Ci Panią dietetyk, która przyjmuje w centrum BoMedica w Przeźmierowie smile Tutaj masz link: [url]http://bomedica.com.pl/strefa-dietetyka/[/url]

Z tego co kojarzę ma teraz fajne promocje smile

9

Odp: Jaka dieta przy niedoborze witaminy D?

Ja wyczytałam gdzieś  że przy niedoborze witaminy D trzeba jeść duuużo ryb takich jak np. węgorz czy łosoś smile
Powinno Ci to pomóc!

10

Odp: Jaka dieta przy niedoborze witaminy D?

Tak warto wystawiać się na słońce. W przypadku niedoboru witaminy D warto też jeść ryby a z innych produktów spożywczych warto też jeść jajka  - jeżeli nie lubisz ryb i jajka też raczej odpadają w większych ilościach to zostają Ci jedynie suplementy diety z witaminą D.

11

Odp: Jaka dieta przy niedoborze witaminy D?

Dużo ryb należy jeść.

12

Odp: Jaka dieta przy niedoborze witaminy D?

Zdecydowanie dużo ryb owoców i warzyw plus możesz jakieś suplementy zażywać. Też miałam właśnie kiedyś problemy ze względu na to że nie lubię ryb ale teraz wszystko jest w normie

13

Odp: Jaka dieta przy niedoborze witaminy D?

mamy piękne lato, więc korzystać ze słońca i uzupełniać zapasy, a poza sezonem letnim to pozostają tylko dobre suplementy.

14

Odp: Jaka dieta przy niedoborze witaminy D?

Najlepiej suplementować wit. D - ale przyjmując ją razem z wit. K.

15

Odp: Jaka dieta przy niedoborze witaminy D?

ja mam teraz wit. D forte w kroplach w oleju konopnym, buteleczka 30 ml wystarcza na 2 lata a kosztuje ok. 35 zł

16

Odp: Jaka dieta przy niedoborze witaminy D?

Trzeba jeść jajka.

17

Odp: Jaka dieta przy niedoborze witaminy D?

Zgadzam się z tym, że przy niedoborach wit. D w organizmie najlepiej ją suplementować. W szczególności o tej porze roku czyli jesień/zima kiedy dni są krótsze i w większości jest pochmurno. Nie spotkałam się z dietą, której celem miałoby być zwiększenie obecności witaminy D.